Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaNie jest już radnym

Ikona
(Zam: 17.08.2010 r., godz. 08.55)

Marek Curuł nie jest już oficjalnie miejskim radnym. Stracił mandat w związku z wyrokiem sądu, który skazał go za wyłudzenie pieniędzy od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 12 sierpnia, radni stwierdzili wygaśnięcie mandatu Marka Curuła. Wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, wydany pod koniec lutego przez Sąd Rejonowy, podtrzymał Sąd Okręgowy. Radny został skazany za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, co z kolei pociąga za sobą utratę prawa wybieralności i mandatu.
Marek Curuł nie składał na sesji wyjaśnień. Za wygaśnięciem jego mandatu opowiedziało się pięciu radnych, przeciw był jeden, dziewięciu wstrzymało się od głosu.
– Przykro, że trafiło to na naszą kadencję, ja oceniam pracę pana jako radnego pozytywnie – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej Józef Biernacki. – Myślę, że zrozumie pan naszą decyzję, dziękuję za dotychczasową pracę – dodał.
– Chciałbym serdecznie podziękować przewodniczącemu, burmistrzowi, przewodniczącemu komisji finansów, wszystkim radnym za pracę w tej kadencji. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy dla dobra naszego regionu – powiedział już po głosowaniu Marek Curuł.
Słowa otuchy skierował do niego Karol Pękul.
– Zagłosowałem za, bo rada ma obowiązek podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu. Chciałbym jednak powiedzieć, że jest mi żal Marku, że odchodzisz. Zrozum – jesteśmy twoimi kolegami i nimi pozostaniemy. Trzymaj się – powiedział.
Marek Curuł został wybrany radnym startując z listy komitetu „Przymierze dla Wyszkowa”. Jest sołtysem Kamieńczyka.

J.P.

Komentarze

9 osób wsztrzymało się?
Dodane przez MaddoG, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.04
Czyżby większość członków Rady Miejskiej nie miała cywilnej odwagi aby zagłosować za lub przeciw? No tak... lepiej się nie narażać Panu Markowi C.
Dodane przez kalolek, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.04
Panowie Pękul i Biernacki pokazali klasę he he! Curuł próbował okraść nas wszystkich za co przez sąd został skazany a ci kolesie z sitwy od żłoba pożegnali typa w sobie właśćiwy sposób...jesteśmy z tobą, trzymaj się... Idą wybory wnoszę, by tych panów wykluczyć! Czy miasto zawdzięcza cokolwiek Pękulowi? Ukraina podobno EURO!!!
Jedyna właściwa decyzja
Dodane przez obywatel, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.05
Tacy ludzie nie powinni sprawować żadnych funkcji publicznych. Gdyby mieli trochę skruchy i przyzwoitości sami powinni złożyć mandat i przeprosić.
Wszystkich wywalić!!!
Dodane przez XXX-men, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.06
Cytat: ,,Karol Pękul. – Zagłosowałem za, bo rada ma obowiązek(czytajcie:musi bo co powie społeczeństwo!) podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu. Chciałbym jednak powiedzieć, że jest mi żal Marku, że odchodzisz.(Jak po człowieku który wyłudza nasze pieniądze może być żal) Zrozum – jesteśmy twoimi kolegami i nimi pozostaniemy. Trzymaj się – powiedział." W przyszłej kadencji pewnie się spotkają i znów się dogadają.
Dodane przez Patrzę i obserwuję, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.07
Biernacki? A wyglądał na porządnego człowieka,ale słoma z butów zawsze prędzej czy później wychodzi! Pękul? jak ktoś taki mógł być wicewojewodą ostrołęckim! Popieram - wykopać tych panów ,starych obłudników. Pamiętacie Państwo ten śmieszny komitecik Pękula...17:54? Stolarzyna...
Jak w Chicago
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.08
Tu juz jeden gubernator siedzi ( republikanin ) a drugi bedzie siedzial ( demokrata ). Nie skazali ich za to, ze kradli ale za to, ze dali sie zlapac. Frajerzy!!!!
Głowa do góry
Dodane przez jaga, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.09
Ludzką rzeczą się nam pomylić.Ja osobiście znam Pana Marka Curuła i wiem że wielu ludziom pomagał a teraz mu się "odpłacają".Mam nadzieję że ci którzy go tak atakują mają czyste sumienia.Został ukarany wyrokiem sądu i płaci już za ten czyn.
CURUŁ
Dodane przez PIOTREK, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.09
Ja też znam Curuła. Powiedział mi kiedyś (jakieś 15-18 lat temu), że on zamierza być działaczem społecznym (politykiem), że to będzie jego sposób na życie.
Marek C.
Dodane przez dori, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.10
Ja też znam Marka C. Popeliniarz pierwsza klasa. Umie szpanować, kogo on nie zna, ze wszystkimi prominentami wyszkowskimi jest na "ty". Najlepiej ze wszystkiego to umie rozmawiać przez telefon. I chyba tylko to.
Dodane przez Piotr, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.11
Jak Curuł pomagał komukolwiek to w jakimś własnym interesie. Co ten ekspert od funduszy zdziałał pracując w DPS-ie w Brańszczyku? Teraz nierób został przygarnięty przez Kozona do Rząśnika...Jakie są tej pracy efekty? Pękula wykopali z TVP co jest dowodem na to,że panowie ci swoje posadki zawdzięczają jedynie kolesiom sobie podobnym. Przy jakichkolwiek zmianach ich fachowośc się nie broni i są wykopywani. Pasożytnictwo!
Dodane przez rtygk, w dniu 31.08.2010 r., godz. 05.12
wiesz na co to jest dowód, a no na to że wszędzie w budżetówkach nadal obstawia się swoimi kolesiami i nigdy nie liczyła i nie liczy się fachowość ludzi, tylko nepotyzm. I jak w tym kraju ma być dobrze???
Pasożytnictwo
Dodane przez Ordos, w dniu 01.09.2010 r., godz. 13.03
Pasożytnictwo to doskonałe określenie. Z panem Curułem w roli głównej jako pasożytem. Co zresztą stwierdził sąd.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl