Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenySto lat LO. Polecam. C.K.Norwid

(Zam: 04.12.2013 r., godz. 17.09)

Jest już znany kalendarz imprez związanych z obchodami stulecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Jak podkreśla przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Karol Pękul, „pomysły rodziły się i powstają nadal w sposób dynamiczny”.

O tym, jakie wydarzenia czekają na absolwentów w nadchodzącym czasie poinformowano na konferencji prasowej 28 listopada.

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji filmiku mówiącego o świetności szkoły. Miłym zaskoczeniem był teledysk nagrany z udziałem zespołu, składającego się m.in. z profesorów pracujących w liceum.
Spotkanie poprowadziła rzecznik obchodów 100-lecia istnienia LO, Jolanta Grus. W konferencji prasowej uczestniczyli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, starosta Bogdan Pągowski, przedstawiciele partnerów – wiceprezes Quad Graphics Europa Tomasz Kędzior, prezes Polskiego Banku Spółdzielczego Sławomir Chmielak. Kolejnym partnerem obchodów jest Starostwo Powiatowe, a partnerem strategicznym gmina Wyszków. Patronat medialny sprawują TVP Regionalna, Radio dla Ciebie oraz Tygodnik „Nowy Wyszkowiak”.

Będzie się działo
– IV Zjazd Absolwentów jest ogromną promocją lokalną w kraju oraz za granicą, tam gdzie są absolwenci – podkreśliła dyrektor I LO Dorota Piotrowicz. – Dzięki jego organizacji szkoła zyska nowych przyjaciół. Idąc za Norwidem, powiem: Sto lat LO. Polecam. Dorota Piotrowicz – dodała.
– Finał będzie wspaniały, na miarę tej szkoły i ludzi, którzy wpisali się, i wpisują się nadal w jej historię – zaznaczył K. Pękul.
Jak poinformował, organizatorzy wydarzenia chcą pokazać szkołę jako instytucję o kilkudziesięcioletniej tradycji, dać przyjemność i satysfakcję mieszkańcom Wyszkowa, że dokonali dobrego wyboru zapisując się do wyszkowskiego Norwida. O tym, że inicjatywa zjazdu przyczyni się do zacieśniania lokalnych więzi i tożsamości wspomniał burmistrz Nowosielski.
– Jest to nie tylko święto absolwentów, ale również miasta. Ta szkoła kształciła elity Wyszkowa i elity regionu – podkreślił.
O przygotowywanych imprezach o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym poinformowali liderzy strategicznych pionów w Komitecie Organizacyjnym: programowo-artystycznego – Piotr Adler oraz finansowego reprezentowanego przez Adama Lamparskiego.
– Pomysłów było wiele. One dojrzewały i nabrały realnego kształtu w czerwcu tego roku – zaznaczył Piotr Adler.
Kalendarz podzielono na imprezy klubowe (styczeń-kwiecień) oraz (plenerowe maj-wrzesień). Organizatorami i aktywnymi uczestnikami wydarzeń będą absolwenci LO. Do współudziału w imprezach Komitet Organizacyjny zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i powiatu. Imprezy (wernisaże, pokazy filmu etc.) będą odbywały się jednego dnia, kilka razy w trakcie 9 miesięcy. W związku z zaplanowanymi licznymi imprezami Komitet Organizacyjny podjął współpracę z Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz instytucjami kultury. Imprezy odbędą się w następujących terminach:
17 I 2014 – Wernisaż I – Wystawa prac Przemysława Sasina i premierowy pokaz pierwszego odc. serialu „Nasze Liceum” pt.: „Krzesła” (WOK „Hutnik” godz. 19.00)
18 I – Koncert I „Rocka” Absolwenci Grają i Śpiewają (klub „Mozi” godz. 19.00)
22 II – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (WOK „Hutnik”, godz. 19.00)
15 III – Turniej Gier Stolikowych i Planszowych (LO)
22 III – Wernisaż II – Wystawa prac Woytka Smółkowskiego i premierowy pokaz drugiego odc. serialu „Nasze Liceum” (WOK „Hutnik”, godz. 19.00)
5 IV – Koncert II „…” Absolwenci Grają i Śpiewają (klub „Mozi”, godz. 19.00)
25 IV – Wernisaż III – Wystawa zbiorowa absolwentów, uczniów oraz profesorów LO i premierowy pokaz trzeciego odc. serialu „Nasze Liceum” (WOK „Hutnik”, godz. 19.00)
17 V – Bieg uliczny i happening „Malujemy” (impreza plenerowa dla wszystkich)
31 V-1 VI – Turniej siatkówki plażowej i koszykówki ulicznej oraz graffiti na 100-lecie LO (imprezy plenerowe)
13-15 VI – Harcerski Rajd Absolwentów (impreza plenerowa)
20 VI – Wernisaż IV – Wystawa prac Rafała Bielskiego i premierowy pokaz czwartego odc. serialu „Nasze Liceum” (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, godz. 19.00)
21-22 VI – Studniówka (impreza plenerowa; Park im. K.F. Wazy). A podczas niej: 100 złowionych ryb, oddanie 100 litrów krwi, zaśpiewanie na 100 głosów.
1 VIII – Wernisaż V – Wystawa prac Mirki Machel i pokaz piątego odc. serialu „Nasze Liceum” (WOK „Hutnik, godz. 19.00)
2 VIII – Spływ kajakowy i rajd rowerowy (zlot godz. 18.00)
30-31 VIII – Turniej „6” piłkarskich i mecz Absolwenci LO-Gwiazdy TV (stadion WOSiR)
19 IX – Wernisaż VI – Wystawa prac Iwony Ostrowskiej i premiera ostatniego odc. serialu „Nasze Liceum” (WOK „Hutnik” godz. 19.00)
26 IX – Koncert Zjednoczone Siły Absolwentów (impreza plenerowa), inauguracja IV Zjazdu Absolwentów LO
26 IX – Jam Session – zamknięta impreza klubowa dla absolwentów LO (klub Mozi)
26-27 IX – Dyskoteka, zamknięta impreza klubowa dla absolwentów LO
27 IX – IV Zjazd Absolwentów I LO im. C.K. Norwida.
Po wniesieniu składki na IV Zjazd Absolwentów, absolwenci otrzymają imienną Kartę Absolwenta, która upoważni do uczestnictwa w zjeździe oraz wszystkich imprezach towarzyszących wydarzeniu. Na stronie internetowej www.100latlowyszkow.pl organizatorzy uruchomili „Zakątek Pamiątek”, gdzie będzie można zakupić okolicznościowe gadżety, a także „Cegiełkę”, w formie unikatowego numizmatu, jak również będą wydawnictwa, m.in.: audiobook, CD muzyczne, film przedstawiający historię liceum, książki i opracowania kronikarskie, które wieńczą pracę i talent uczniów, absolwentów i profesorów LO.
M.P.

Komentarze

Dodane przez Grześ, w dniu 04.12.2013 r., godz. 20.53
Bardzo ładne, ale niepraktyczne będą te białe czapeczki. Co o tym sądzicie?
Super
Dodane przez Adam, w dniu 05.12.2013 r., godz. 12.17
Nie wiem jak czapeczki, ale obchody zapowiadają się świetnie:) Pozdrowienia dla wszystkich Absolwentów!!!
Absolwent
Dodane przez Władysław, w dniu 05.12.2013 r., godz. 16.50
Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia organizatorom 100-Lecia i IV Zjazdu Absolwentów moje Szkoły.
Smółkowski
Dodane przez Wojtek, w dniu 05.12.2013 r., godz. 18.58
Woytek Smółkowski ??? Jesli juz to Voytek. Marnie go nauczylo Liceum pisac wlasne imie.
Dodane przez Maria, w dniu 08.02.2014 r., godz. 09.58
Pozdrawiam organizatorow zjazdu I dziekuje Im bardzo za mozliwosc spotkania sie z ludzmi z tamtych lat do zobaczenia

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl