Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

UKS Polonez dwukrotnie wygrywa na własnym parkiecie

(Zam: 04.12.2013 r., godz. 16.46)

Kadeci UKS Polonez Wyszków w ostatnich dwóch kolejkach rundy zasadniczej II ligi siatkarzy kadetów, pokonali we własnej hali zespoły z Płońska i Mławy.

Mecz z drużyną Rutki Płońsk, który odbył się w niedzielę 17 listopada, był jednym z lepszych spotkań w wykonaniu siatkarzy UKS-u w tym sezonie. Podopieczni trener Sylwii Głuc pokazali kawał dobrej siatkówki, co przełożyło się na końcowy wynik meczu. Świetnie w polu zagrywki spisywał się kapitan wyszkowian, Łukasz Jagielski, który seriami rozbijał przyjęcie gości. Jeżeli płońszczanie mieli jeszcze jakąkolwiek nadzieję na zwycięstwo w tym meczu, to skutecznie gasił ją atakujący gospodarzy Patryk Grzybowski. Jednak należy pochwalić wszystkich siatkarzy, zarówno tych z podstawowej szóstki, jak i rezerwowych, którzy tego dnia dawali dobre zmiany. Wyszkowianie wygrywając z Rutkami 3:1 (22:25, 25:19, 25:13, 25:14) zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Ostatni mecz tej rundy miał mieć zatem charakter gry o „pietruszkę”. Spotkanie odbyło się w niedzielę 24 listopada, a przeciwnikiem wyszkowian był zespół KS Zawkrze Mława. Trzeba przyznać, że goście sprawili niemało problemów naszym siatkarzom, o czym świadczy aż pięciosetowa walka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (22:25, 25:12, 21:25, 25:22, 15:13).
Po zakończeniu rundy zasadniczej podopieczni trener Sylwii Głuc zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi mazowieckiej grupy A. Wyszkowianie zwyciężyli w siedmiu spotkaniach i ponieśli tylko jedną porażkę z drużyną Huraganu Wołomin. Jest to bardzo dobry bilans i miejmy nadzieję, że poziom sportowy w walce o I ligę zostanie utrzymany. Nasi siatkarze będą się teraz przygotowywać do meczów z zespołem z Pionek, który jest liderem grupy B. Życzymy powodzenia!
UKS Polonez: Dominik Choromański, Patryk Grzybowski, Łukasz Jagielski, Paweł Ołów, Patryk Przychocki, Przemek Kukwa, Przemek Jaworski, Bartek Szczesny, Karol Wojtkowski, Łukasz Zdrojewski, Kacper Wojtkowski, Michał Kuchta, Mateusz Filipowicz, Piotr Skrajny.
Trener: Sylwia Głuc.
opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl