Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Zwieńczenie zagranicznego stażu

(Zam: 04.12.2013 r., godz. 16.35)

20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie podczas wakacji uczestniczyło w miesięcznych praktykach zawodowych. Możliwość obcowania z językiem obcym, zyskania większej konkurencyjności na rynku pracy – to tylko niektóre z zalet, jakie dał udział w stażu zagranicznym w ramach projektu edukacyjnego Leonardo da Vinci „Zagraniczny staż szansą na europejską mobilność”.

Projekt współfinansowała Unia Europejska przy wsparciu finansowym Starostwa. 21 listopada odbyło się spotkanie podsumowujące sierpniowy staż w Hiszpanii, w którym uczestniczyli m.in.: starosta Bogdan Pągowski, przedstawiciele przedsiębiorców współpracujących z Zespołem Szkół nr 2, dyrektor szkoły Grażyna Kalinowska, nauczyciele, rodzice uczniów, odbywających zagraniczne praktyki oraz uczniowie.
W hiszpańskiej Cordobie przebywali uczniowie klas I, II i III, podzieleni zgodnie z kierunkiem kształcenia na grupy: logistyczną, spedytorską i informatyczną wraz z opiekunkami Dorotą Konopką i Natalią Szczerbą.
Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w 11 firmach w Cordobie. Podzieleni na dwuosobowe zespoły lub samodzielnie przepracowali ok. 100 godzin.
Uczestnicy stażu w trakcie spotkania podsumowującego otrzymali certyfikaty ukończenia stażu, świadectwa potwierdzające odbycie kursu języka hiszpańskiego i dokument Europass Mobility, zaświadczający o zdobytych kompetencjach.
– Cieszymy się ze realizowania kolejnego projektu w ramach programu Leonardo da Vinci – poinformowała dyrektor Grażyna Kalinowska. – Następny staż odbędzie się w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz we Włoszech.
Zebrani obejrzeli krótką fotorelację prezentującą życie codzienne w trakcie sierpniowych praktyk.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl