Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Stypendia premiera trafiły do najzdolniejszych

(Zam: 04.12.2013 r., godz. 16.34)

48 najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu działania ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty odebrało w Wyszkowie stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w piątek 22 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3.

Na uroczystości zjawili się m.in.: mazowiecki wicekurator oświaty Katarzyna Góralska, radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, wiceburmistrz Adam Warpas, starosta Bogdan Pągowski, a także starostwie powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, przedstawiciele Kościoła, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i sami stypendyści.
Uroczystość otworzyła wizytator ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty Iwona Murawska. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Elżbieta Michalik, która przybliżyła słuchaczom historię szkoły i opowiedziała o kierunkach kształcenia w placówce. Bogdan Pągowski pogratulował stypendystom i życzył, aby każdy z uczniów dostał się na wymarzone studia, zaś dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Teresa Michalak przytoczyła słowa Jana Pawła II „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia” i podkreśliła, jak ważna jest pasja uczenia się.
– Bardzo się cieszę, że mam zaszczyt uczestniczyć w tym wielkim święcie – mówiła wicekurator Katarzyna Góralska. – To jest szczególna uroczystość, za waszą sprawą, drodzy uczniowie. To wy wykrzesaliście z siebie tak wiele, jak tylko było można, aby uzyskać te oszałamiające wyniki. To wy jesteście najlepszymi z najlepszych w swoich szkołach, to wy potraficie narzucić sobie taką dyscyplinę, tak sobie zorganizować pracę, aby osiągać wyniki, które wcale nie są łatwe do osiągnięcia w szkołach ponadgimnazjalnych. Myślę, że wartości takie jak systematyczna praca, samodyscyplina, umiejętność zmagania się z trudnościami, będą wam przydatne również w życiu dorosłym.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, zdobyli najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Premier przyznał stypendia w tym roku szkolnym 48 najlepszym uczniom, w tym: Ostrołęka – 10 stypendiów, powiat ostrołęcki –10 stypendiów, powiat wyszkowski – 8 stypendiów, powiat przasnyski – 6 stypendiów, powiat makowski – 7 stypendiów, powiat ostrowski – 7 stypendiów. Warunkiem niezbędnym do uzyskania stypendium było uzyskanie przez ucznia najwyższej średniej ocen w szkole, nie niższej niż 4,75 oraz co najmniej dobrej oceny z zachowania. Kandydatów do stypendium typował Samorząd Uczniowski i przedstawiał Radzie Szkoły lub Radzie Pedagogicznej do zatwierdzenia.
Stypendia wręczały: Katarzyna Góralska i Teresa Michalak w towarzystwie starostów powiatowych. Spośród uczniów z powiatu wyszkowskiego otrzymali je: Patrycja Dawidzka, Martyna Mróz, Magdalena Wolęcka, Dominika Małgorzata Pyt, Milena Paś, Aleksandra Elżbieta Sroka, Justyna Jaczewska, Patrycja Kulasińska.
– Dziękuję naszym opiekunom i nauczycielom, bowiem to oni ciągle nas motywują, zaszczepiają chęć do zdobywania wiedzy, zachęcają do wysiłku oraz wyznaczania nowych celów – mówiła stypendystka, uczennica ZS nr 3 Patrycja Dawidzka. – Stojąc dziś tutaj sądzę, że odbieramy zasłużoną nagrodę. Stypendium jednak jest nie tylko wyróżnieniem, ale również wezwaniem i powołaniem do dalszej owocnej pracy. Sprawia, że nie spoczywamy na laurach, ale wciąż poszerzamy horyzonty.
Na zakończenie artyści z Koła Młodych Twórców Kometa, działającego w ZS nr 3 zaprosili gości na część artystyczną wydarzenia.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl