Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Zaduszki ludzi morza

(Zam: 04.12.2013 r., godz. 16.22)

Hołd zmarłym ludziom morza oddali członkowie Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej im. ppor. mar. Kazimierza Deptuły oraz wierni zebrani w czwartek 20 listopada w kościele pod wezwaniem św. Idziego. Mszę odprawił proboszcz parafii ks. kan. Zdzisław Golan.

Okazję do nabożeństwa stanowiła 95. rocznica działalności Ligi Morskiej i Rzecznej, 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 95. rocznica powołania Marynarki Wojennej RP.
Podczas wypominek, komandor bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej Julian Bielawski polecał Miłosierdziu Bożemu dowódców, oficerów, admirałów, marynarzy, wszystkich zmarłych funkcjonariuszy związanych z morzem, którzy dzielnie służyli do końca swych dni i odeszli z tego świata na wieczną wachtę. Ku czci ich pamięci, młodzież zapalała znicze przed ołtarzem oddając hołd. Podsumowując swój apel Julian Bielawski zacytował fragment piosenki Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”.
– Musimy pamiętać o wierności zasadom – mówił ks. Robert Ratomski podczas kazania. – Członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej szczególnie rozumieją tę wierność, bo gdy wchodzi się na pokład jednostki pływającej, wtedy najważniejsze jest zaufanie do drugiego człowieka. O niej należy pamiętać w każdym miejscu, w jakim postawi nas Bóg i w każdym czasie życia.
P.D.

Komentarze

ZADUSZKI
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 06.12.2013 r., godz. 16.35
Mam pytanie do PanaJuliana kto dał mu ten stopień KQMANDORA i wiakim wojsku służył Pan Julian
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2013 r., godz. 20.46
Z tego co mówią na mieście to Pan Julian służył w Ochotniczej Straży Pożarnej, więc skąd ten stopień Komandora? Dziwne, że jeszcze nikt nie zainteresował się tą sprawą, scena jak z filmu "Pułkownik Kwiatkowski".

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl