Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2023 r., imieniny Hieronima, Wery



Platforma, Wspólnota i kto jeszcze?

Ikona
(Zam: 30.11.2010 r., godz. 12.58)

Wspólnota Samorządowa i Platforma Obywatelska zdobyły w Radzie Miejskiej jedenaście mandatów, czyli większość pozwalającą samodzielnie rządzić. Nie jest jednak wykluczone, że do koalicji przystąpi jeszcze co najmniej trzeci partner.

PO i WS podczas kampanii wyborczej zawarły porozumienie, na mocy której wystawiły wspólnego kandydata na burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Razem zorganizowały inaugurację kampanii, spotkania itp. Naturalną koleją rzeczy, po wyborach w miejskim samorządzie także będą trzymać się razem. Jedenaście mandatów w dwudziestojednoosobowej Radzie Miejskim oznacza większość pozwalającą rządzić. Liderzy obu ugrupowań starają się jednak poszerzyć tę koalicję o inne komitety.
− Rozmawiamy ze wszystkimi ugrupowaniami, by zapewnić sprawne funkcjonowanie miasta i gminy przez najbliższe cztery lata. Szczegóły są wciąż dopracowywane, uzgadniane i za wcześnie jeszcze mówić o efektach – mówi szef wyszkowskiej Platformy Adam Mróz.
Lider Wspólnoty Samorządowej Grzegorz Nowosielski zdradza, że prowadzone są negocjacje z Polskim Stronnictwem Ludowym (trzy mandaty) oraz Prawem i Sprawiedliwością (cztery mandaty).
– Nie zamykamy się jednak także na Przymierze dla Wyszkowa i komitet Solidarni-Niezależni – dodaje.
Zgodnie z ustaleniami między PO i WS, Platformie przypadnie obsadzenie funkcji zastępcy burmistrza. I wszystko wskazuje na to, że zostanie nim dotychczas sprawujący tę funkcję Adam Mróz. Wprawdzie zapowiadał starania o fotel starosty, jednak zawarta w powiecie koalicja PSL-Przymierze dla Wyszkowa-komitet Solidarni-Niezależni, ma w Radzie Powiatu większość i chce obsadzić na tym stanowisku Bogdana Pągowskiego.
Nie jest wykluczone jednak że obsadzona zostanie funkcja także drugiego zastępcy burmistrza. Na razie trudno orzekać, jakiemu ugrupowaniu ona przypadnie. Wiele będzie zależeć od dalszych rozmów przedstawicieli ugrupowań politycznych. Do koalicjantów należeć będzie także wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.
– Kandydatem Wspólnoty Samorządowej na przewodniczącego Rady Miejskiej jest Józef Biernacki i taką propozycję złożyliśmy Platformie Obywatelskiej – informuje Grzegorz Nowosielski.
W czwartek 2 grudnia ma się odbyć pierwsza w tej kadencji sesja Rady Miejskiej. Adamowi Mrozowi nie brakuje optymizmu, jeśli chodzi o wyniki wyborów w samorządzie miejskim.
− Platforma Obywatelska jest z nich zadowolona − popierany przez nas kandydat na burmistrza w pierwszej turze z miażdżącą przewagą pokonał konkurencję – mówi. − Udało nam się rozszerzyć nasze dotychczasowe wpływy w rządzeniu gminą. Wprowadziliśmy do Rady Miejskiej czterech radnych, poprzednio mieliśmy trzech, a w powiecie uzyskaliśmy dwa mandaty. Uważam, że mamy prawo do świętowania sukcesu.
J.P.

Komentarze

wybory
Dodane przez wwy, w dniu 30.11.2010 r., godz. 15.39
a co z PISem?
Dodane przez kml, w dniu 01.12.2010 r., godz. 16.18
Platforma w Wyszkowie przegrała burmistrza, ba nawet nie wystawiła kandydata, bo jej lider jest pod pantoflem Nowosielskiego. Mróz też przegrał starostę, więc gratuluję dobrego samopoczucia.
Dodane przez @kml, w dniu 02.12.2010 r., godz. 09.54
KML: Yeah!:)
Dodane przez kita, w dniu 02.12.2010 r., godz. 14.22
Panie Mróz,a co ze stanowiskiem starosty,to też jest powód do świętowania? Poniósł pan porażkę i skrzywdził pozostałych członków partii,której Pan przewodniczy pchając się na plakaty.PO praktycznie nie widziałem na plakatach,za to Pana wszędzie!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta