Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2021 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Proboszcz odchodzi z Rybienka Leśnego

(Zam: 27.11.2013 r., godz. 17.16)

Proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski ks. Piotr Ejsmont odchodzi z Wyszkowa. Biskup przeniósł go do parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu.

„Decyzją ks. arcybiskupa Henryka Hosera SAC, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, zostałem zwolniony z funkcji proboszcza w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wyszkowie – Rybienku Leśnym i przeniesiony do parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu” – to słowa ks. Ejsmonta skierowane do parafian. – „Wszystkim parafianom i związanym z naszą parafią, dziękuję serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc; dziękuję władzom miasta Wyszków, dyrekcji i pracownikom szkół i przedszkoli z naszej parafii; dziękuję moim najbliższym współpracownikom – księżom seniorom (ks. Zenobiuszowi Mosakowskiemu i ks. Jerzemu Dębowskiemu) – moim czcigodnym poprzednikom; całej radzie parafialnej za dotychczasową współpracę. Proszę również o wybaczenie moich potknięć.
Niech Wszystkim Pan Bóg błogosławi i prowadzi! Szczęść Boże!”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kazik, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.01
Kto wreszcie odpowie za wybór firmy bubla, Mróz nie POczuwa się do odpowiedzialności?
Dodane przez {, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.21
A kolega Kazik, to przez fakt, że ksiądz jest z Rybienka, pisze o tu o inwestycji bublu w Rybienku? Ksiądz chyba temu niewinny, bardziej Mróz :)
Dodane przez Marysia, w dniu 29.11.2013 r., godz. 00.41
Szkoda...
Dodane przez Mieszko, w dniu 29.11.2013 r., godz. 21.03
Cosik nie kumam, co ma do inwestycji w Rybienku Leśnym ks. proboszcz? Albo Wy, nie wiecie o czym piszecie, a napewno jak ja to czytam, to nie wiem o co Wam chodzi.
Dodane przez dokosciołatylkowświęta, w dniu 30.11.2013 r., godz. 14.29
Pomyliłomusię :) z tymi bublami a wracając do tematu to szkoda bo ksiądz porządny człowiek no ale nic się nie dzieje bez przyczyny i zobaczymy kto zastąpi
Dodane przez kosiba antoni, w dniu 30.11.2013 r., godz. 14.32
co oznacza SAC? czy to coś takiego jak SWAT,FBI,CIA,GROM? ;)
SAC
Dodane przez Lokis, w dniu 30.11.2013 r., godz. 21.16
Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (łac. Societas Apostolatus Catholici -SAC)
Następca.
Dodane przez Sąsiad zza dwóch miedz, w dniu 01.12.2013 r., godz. 14.02
A czy już wiadomo kto zastąpi księdza Piotra na stanowisku proboszcza?
Dodane przez Mieszko, w dniu 02.12.2013 r., godz. 12.10
...zapewne inny ksiądz...czy to ma znaczenie?
Najbardziej łapczywy ksiądz jakiego znam
Dodane przez M, w dniu 02.12.2013 r., godz. 14.27
Byłem po zaświadczenie o chrzcie. Ksiądz mi je wypisał po czym wstałem, podziękowałem i chciałem iść. Ksiądz jednak złapał mnie za rękę, zaczął pocierać charakterystycznie kciuk o palec serdeczny i powiedział "Zaraz zaraz dokąd to KASA... KASA, za co niby mam kupować druki". Dałem mu, a raczej rzuciłem 20 zł, po czym jak wyszedłem pomyśłałem że za ten druk mogłem mu zostawić 10 groszy. Owszem kościół musi mieć za co żyć, ale kościół ma pokazywać skromność, a nie pychę.
do Mieszka
Dodane przez Bożena, w dniu 02.12.2013 r., godz. 16.54
...zapewne inny ksiądz...czy to ma znaczenie? - gdyby nie miało, zapewne nie trzeba byłoby zmieniać dotychczasowego. Zgadzam się, że ksiądz, bo nie zakonnica, ale zastanawiam się czy nie będzie to kolejny pasterz, który do Rybienka przyjdzie na takiej samej zasadzie, jakiej nasz odszedł do Tłuszcza.
Dodane przez Kama, w dniu 02.12.2013 r., godz. 17.04
Nie wiem czy 20 zł. to odpowiednia kwota za odpis, ale również w urzędach, które funkcjonują na naszych garbach, za każdy papierek trzeba płacić. Uważam, że to nie jeszcze nie powód, żeby zwymyślać księdza.
do artykulu
Dodane przez ddd, w dniu 03.01.2014 r., godz. 01.01
Po pierwsze: po co komentarze polityczne nie mające nic wspólnego z artykułem? Ludzie nie czytają artykułów i tylko wylewają polityczne brudy bez sensu. Po drugie: akurat ten Ksiądz nie wykazywał się taką chciwością jak inni z niedalekich parafii. Za takie zaświadczenie biorą 40-50zł. A tu 20zł i taki problem? Śluby też ceny niższe w porównaniu z innymi. Jestem z innej parafii i nie znam powodu odejścia Księdza (może to i lepiej), ale mam o Nim dość dobre zdanie.
nowy ksiądz
Dodane przez AAAA, w dniu 11.03.2014 r., godz. 19.22
szkoda księdza Piotra byłdobrym księdzem dbał o parafię, miał dobergo organistę były piękne Msze Swięte a teraz aż żal bonowy ksiądz organista odszedł a msza bez organisty tojakaś taka biedna.wierni zakupili nowy rzutnik i co jest bez użyteczny bo nowy ksiądz oszczędza na organiście smutne.!!!!!!!!!!!!!!
NOWE RZĄDY
Dodane przez ??????, w dniu 14.04.2014 r., godz. 03.13
ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ organista,rzutnik,sfora psów,wzrosly też chyba ceny kościelnych usług,ławki ktore ksiądz zabrał spod chóru gdzie siadają a raczej siadali starsi ludzie często chorzy i wcale nie spóźnialscy jak stwierdzil proboszcz bo żeby siąść pod chórem trzeba być sporo przed czasem, ludzie którzy zajmowali te miejsca od nastu lat bo nie każdy nie urażając nikogo sformułowaniem ma ochotę kuśtykać przez cały kościół lub kasłać i prychać ludzie którzy przyszli do Boga ( a nie do księdza) i w tym kąciku sobie siadali a teraz muszą stać i sporo innych nowych "reform" które wprowadza proboszcz wystarczy zostać chwile po mszy pod kościołem i posłuchać komentarzy wiernych . jak był ks.Piotr dobry to go zabrali, szkoda, a na pewno takiego jak nasz kochany ks.Zenon to już nie będzie bardzo to wszystko smutne ......
Ksiądz
Dodane przez Anna, w dniu 20.08.2014 r., godz. 18.43
czy ktos wie jak nazywa się nowy proboszcz w Rybienku Lesnym. I dla czego nowy organista nie zna nut. To bardzo przeszkadza. Dlaczego zlikwidowano te ławki może poszły do renowacji. I te gazety sprzedawane przed ołtarzem.Nowy ksiądz nie ma zaufania do wiernych boi sie ze gazety będą brali bez pieniędzy,szkoda księdza Piotra. i oczywiście księdza Zenona - bo Jego tez praktycznie nie ma Jego parafia a został odsuniety przez nowego proboszcza szkoda dobry spowiednik,

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl