Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 października 2020 r., imieniny Ewarysta, Lucyny

Pągowski z Bocianem, Trzaską i Garbarczyk

Ikona
(Zam: 30.11.2010 r., godz. 12.59)

Bogdan Pągowski – starostą, Zdzisław Damian Bocian – wicestarostą, Teresa Trzaska – członkiem zarządu powiatu, a Justyna Garbarczyk – przewodniczącą Rady Powiatu. To ustalenia porozumienia koalicyjnego w powiatowym samorządzie.

W wyborach samorządowych do Rady Powiatu najwięcej mandatów, bo aż osiem, zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe. Ugrupowanie zawarło porozumienie z Przymierzem dla Wyszkowa i komitetem Solidarni-Niezależni, które mają po jednym radnym. Razem mają dziesięć głosów, czyli większość w Radzie Powiatu liczącej dziewiętnastu radnych. Poza koalicją została Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Wspólnota Samorządowa.
Zgodnie z ustaleniami porozumienia, starostą pozostanie pełniący dotychczas tę funkcję Bogdan Pągowski (PSL). Urząd wicestarosty obejmie startujący z ramienia ludowców w wyborach samorządowych na burmistrza, dotychczasowy sekretarz powiatu Zdzisław Damian Bocian. Funkcja członka zarządu (drugiego wicestarosty) przypadła Teresie Trzasce z komitetu Solidarni-Niezależni – niedawnej kandydatce na burmistrza, w minionej kadencji będącej zastępcą burmistrza. Koalicjanci ustalili także, że przewodniczącą Rady Powiatu zostanie Justyna Garbarczyk z Przymierza dla Wyszkowa – w kadencji 2002-2006 starosta powiatu wyszkowskiego.
O swoich ustaleniach koalicjanci poinformowali podczas konferencji prasowej w czwartek 25 listopada.
− Utworzenie koalicji spowodowane było potrzebą jak najszybszego zorganizowania nowych struktur powiatowych – powiedział prezes powiatowych struktur PSL Stanisław Jastrzębski. − Zależy nam na stabilnym układzie i dobrej współpracy z miastem, sejmikiem, wszystkimi instytucjami, urzędami, bo robimy to dla dobra mieszkańców powiatu wyszkowskiego – dodał.
Justyna Garbarczyk i Stanisław Jastrzębski zadeklarowali, że ich ugrupowania są gotowe na wejście do koalicji w samorządzie miejskim.
Zawarcie w powiecie porozumienia, w którym nie znalazła się Platforma Obywatelska, nie jest z pewnością dobrą wiadomością dla Adama Mroza. Lider wyszkowskiej PO tworząc przedwyborcze porozumienie z Wspólnotą Samorządową zapowiadał, że będzie się starał o urząd starosty powiatu. PO i WS prowadziły rozmowy na temat powiatowej koalicji jednak bez powodzenia.
– Było blisko porozumienia, ale stało się inaczej – komentuje Grzegorz Nowosielski. – Będziemy mądrą opozycją – dodaje.
Dzień po czwartkowej konferencji prasowej, w rozmowie z „Wyszkowiakiem” Adam Mróz zapewniał jednak, że negocjacje w sprawie budowania koalicji w powiecie nadal trwają.
− Myślę, że pierwsze głosowanie w Radzie Powiatu (starostę wybierają radni – przyp. red) pokaże ostatecznie, jak będzie wyglądała koalicja i rządzenie w powiecie – mówił. − Gratuluję zdolności koalicyjnej PSL-owi, co jest skutkiem dobrego wyniku, jaki uzyskał w Radzie Powiatu.
Szykuje się na każdą ewentualność.
− Szanuję głosy wyborców, najważniejsze jest społeczne poparcie, które dla mnie bardzo wiele znaczy. To jest potwierdzenie, że to, co robiłem na stanowisku zastępcy burmistrza jest dobrze postrzegane. To, że być może nie będę starostą nie oznacza, że się obrażam, czy będę tym zaskoczony. To jest polityka, która rządzi się swoimi prawami – dodaje.
Pierwsza sesja Rady Powiatu odbędzie się w tym tygodniu. Do kompetencji radnych należy wybór starosty, wicestarosty oraz pozostałych członków zarządu powiatu, a także, spośród swoich członków, przewodniczącego, wiceprzewodniczących Rady Powiatu.
Radni przed objęciem mandatu złożą ślubowanie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez rererere, w dniu 30.11.2010 r., godz. 13.35
Całe szczęście że Pan Mróz (wszystko na to wskazuje) nie został staostą.... dopiero by pokazał swoje... lepiej niech dalej się miastem zajmuje...tam jeszcze jest dużo do zrobienia napewno pracy wystarczy w mieście dla Pana Adama...
Nie ma tu interesu dla naszego miasta.
Dodane przez amsterdam, w dniu 30.11.2010 r., godz. 19.07
Zielona koalicja nie dla Wyszkowa. Bocian, który zrobił wiele szumu w czasie kampani okazał się człowiekiem bez ambicji, zadowolił się byciem zastępcy i wykonawcy rozkazów Jastrzębskiego. No cóż musimy poczekać 4 lata na swojego , wyszkowskiego starostę. Będziemy się przyglądać tej dziwacznej koalicji. Szkoda, że następne 4lata będą spływać do Wyszkowa kolesie z Długosiodła, Somianki i in.
brak ambicji
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 30.11.2010 r., godz. 19.27
W Powiecie rządzi wiocha bo i w Wyszkowie mieszkają wieśniaki brak patriotyzmu lokalnego Wójt Długosiodła decyduje co dobre dla Wyszkowa.
Powiat
Dodane przez Ola, w dniu 30.11.2010 r., godz. 20.04
Powiat to nie tylko Wyszków, lecz większy teren, dlatego uważam, że w starostwie nie powinni zasiadać sami wyszkowiacy.
Dodane przez wyborca, w dniu 30.11.2010 r., godz. 21.09
A po co ta Garbarczykowa wróciła do Wyszkowa?W stolicy coś się nie udało,poznali się na jej talencie?Tu wśród PSL-owców będzie prawie jak w domu...
Bezwstyd!
Dodane przez ignacy, w dniu 01.12.2010 r., godz. 09.33
No to nam się zadziałało. Po raz kolejny przekonałem się, że nie warto chodzić na wybory. Co z tego, ze głosowalo się na jednego kandydata skoro potem wyszło na jaw, że osoa ciągnie za sobą ogonek i stawia go na stołkach, które trezba "dostawić", bo przepraszam bardzo ale po co nam 3 starostów? Ale pani Trzaska to pokazała klasę. jak można być tak fałszywym i grać na dwa fronty? I w dodatku mieć syna księdza. Wstyd pani Trzaska, wstyd!
Dodane przez @Bezwstyd, w dniu 02.12.2010 r., godz. 09.53
Bezwstyd: Chyba to jakaś zorganizowana akcja - pisać w obu gazetach to samo :) Czyżbyś miał na nazwisko PI- S...ak? :) Syn ksiądz czy syn kominiarz czy córka baletnica - nie ma nic do powiedzenia i nic nie znaczy... chyba sam o tym dobrze wiesz...
Dodane przez ona, w dniu 02.12.2010 r., godz. 14.14
Garbarczykowa wróciła do Wyszkowa tylko po to,żeby PSL załatwiło jej jeszcze lepszą posadkę w Warszawie.
co miała robić?
Dodane przez ad, w dniu 02.12.2010 r., godz. 20.50
A co miała robić? siedzieć za 1200 zł ? w Wyszkowie będzie miała i gabinet i telefon i komputer no i 2400 na rękę. A i poważna to fucha Pani przewodnicząca w końcu. Oj będzie się działo.
Dodane przez miki, w dniu 03.12.2010 r., godz. 13.08
ale ziejecie nienawiścią. Tak jakby wam Garbarczykowa nacisneła na odcisk. Wolelibyście pewnie PIS z niedoukiem Sobczakiem. A co niedziela biegacie do kościoła. Gdzie jest wasza katolicka moralnośc?
Dodane przez cook, w dniu 05.12.2010 r., godz. 21.18
Czy tak wygląda katolicka moralność? Z pewnością jest wypaczona, skoro ubliża się innym, pozwala się sprzedawać albo mieć dla siebie jakieś korzyści, a w ogóle nie myśli się o dobru mieszkańców-wyborców. A swoją drogą wolę "niedouka Sobczaka" niż o fałszywej uczciwości i udawanej wierzącej p. T. Trzaska. Czyli wygląda na to, że kasa i korzyści rządzą również w starostwie?!
koalicja
Dodane przez koalicja, w dniu 06.12.2010 r., godz. 07.08
Siedzenie za 1200 zł to niezła fucha. tez bym chciał. A PISaki nie mogą się pozbierać po porażce. Tak to sie jest układać z oszustem. I po układzie. Ale oszuscik burmistrzem jest a waldek poszedł na bruk. Jak się chciało oszukać PSL Panie Waldku to sie tak ma. I M. Dyla dała. I Trzaska też. I obie się dobrze mają. A PIS w Wyszkowie w rozsypce tak jak w kraju. I dobrze. Tym panom już dziękujemy.
Dodane przez internauci, w dniu 06.12.2010 r., godz. 07.10
Panie Marku Owsianka. Apelujemy do Pana. Niech pan zaprzestanie tych nienawistnych komentarzy do Garbarczykowej. Jak panu nie wstyd. Nie chce się tego czytać.
gratulacje
Dodane przez edurb, w dniu 08.12.2010 r., godz. 11.22
Gratuluję. Panie Bogdanie Pągowski - "odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.Ed
ale numer....
Dodane przez slawektvn, w dniu 13.12.2010 r., godz. 11.47
to zespul pod wezwaniem jest ale zbieranina tych co chcieli tak pomagacz garbarczyk , trzaska zawsze skromna pomoca konczy sie na obietnicach dobrze ze tylko etatowa ....

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl