Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaWyszkowskie przedszkola nie chcą programu gender

(Zam: 20.11.2013 r., godz. 17.20)

Żadne z przedszkoli działających na terenie powiatu wyszkowskiego nie realizuje kontrowersyjnego programu „Równościowe przedszkole” – wynika ze zwrotu ankiet, które do placówek przesłało Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Rozsyłając ankiety do przedszkoli publicznych i niepublicznych mazowiecki kurator chciał sprawdzić, czy przedszkola, które realizują program, konsultowały jego wprowadzenie z rodzicami i czy jego założenia są kompatybilne z programem nauczania przedszkolnego.
– Nie realizujemy tego programu. Skupiamy się na innym programie na temat tolerancji i wielokulturowości „Kraina Dzieci w Europie bis” – powiedziała nam dyrektor Przedszkola nr 9 Ewa Karpińska.
O nieprzystępowaniu do programu „Równościowe przedszkole” zdecydowała także rada pedagogiczna Przedszkola nr 3 „Słoneczko”.
– Ten program nie do końca nam odpowiadał – mówi Agnieszka Łuczyńska dyrektor „Trójki”. – Idziemy w stronę innego programu, jesteśmy certyfikowanym partnerem „Partnerskiego przedszkola”.
Sceptycznie na temat inicjatywy wypowiada się także zastępca burmistrza Adam Warpas, koordynujący w gminie zadania z zakresu oświaty i pomocy społecznej.
– Nie jestem zwolennikiem czegoś, co podważa kompetencje nauczycieli, a z tego co wiem, ten program to robi – mówi. – Jestem przekonany o wysokich umiejętnościach naszych pracowników, również w zakresie kształtowania młodych ludzi pod względem ich świadomości płciowej.
Projekt, który jest realizowany przez Fundację Edukacji Przedszkolnej i współfinansowany ze środków europejskich, przeciwstawia się powielaniu stereotypów związanych z płcią. Autorki uważają, że podział płciowy obserwujemy już w przedszkolach. Za przykład podają powszechne w placówkach kąciki zabaw: dla dziewczynek z lalkami, sprzętem gospodarstwa domowego i dla chłopców – z narzędziami i samochodami. Autorki nie proponują likwidacji kącików zabaw, a zachęcanie dzieci do korzystania z zabawek powszechnie uznawanych za dziewczęce przez chłopców i tych chłopięcych przez dziewczynki. W programie znalazł się też zapis o inicjatywach, które mogą być podejmowane w przedszkolu, by dzieci zrozumiały, że płeć ich nie ogranicza. Autorki proponują więc przebieranki, wprowadzenie neutralnych płciowo zabawek i bajki, gdzie płeć bohaterów nie jest określona.
Z informacji, które uzyskaliśmy w ostrołęckiej delegaturze Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, na obszarze jej działalności tylko dwa przedszkola zdecydowały się wprowadzić program – jedno w Ostrołęce, a drugie w Chorzelach.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Różność, w dniu 20.11.2013 r., godz. 18.37
Wyszków jak zwykle 100 lat za murzynami o przepraszam za afroamerykanami.
Lewactwo
Dodane przez 101, w dniu 20.11.2013 r., godz. 19.34
do kotła.
Dodane przez Wlad, w dniu 20.11.2013 r., godz. 21.30
Nie do końca zrozumiały jest dla mnie post autora Różność. Mam sprzeczne odczucia, czy ktoś mi pomoże?
Dodane przez Kolo, w dniu 20.11.2013 r., godz. 21.59
A kolega nie dopuszcza wiedzy, że mogą być murzyni nieamerykańscy? Afrykańscy, australijscy, indyjscy...
Dodane przez Pipi, w dniu 20.11.2013 r., godz. 22.17
...W programie znalazł się też zapis o inicjatywach, które mogą być podejmowane w przedszkolu, by dzieci zrozumiały, że płeć ich nie ogranicza. - Jasne, dlatego już małe dziewczynki mogą sobie robić ze wszystkiego JAJA :)
Dodane przez Zdzich, w dniu 20.11.2013 r., godz. 23.02
Nasz lewacki nierząd cwaniaków we wszystkim chciałby naśladować zgniły Zachód, zacznijcie panowie cwaniacy od pensji zwykłego obywatela, bo wasze są niewiele mniejsze od zachodnich.
Brawo!
Dodane przez Asia, w dniu 21.11.2013 r., godz. 08.42
Chrońmy dzieci przed lewacką demoralizacją.
Dodane przez Zołza, w dniu 21.11.2013 r., godz. 09.18
Ja chcę mieć córeczkę płci żeńskiej, jak burmistrz M. chce, niech wychowuje syna płcici żeńskiej. To dopiero wolność :)
Dodane przez Twój Ruch, w dniu 21.11.2013 r., godz. 10.14
Nie mam nic przeciwko murzynom, uważam że każdy powinien mieć swojego.
Dodane przez AntyCwaniakom, w dniu 21.11.2013 r., godz. 10.24
W naszym mieście jest kilku "białych" (kołnierzyków na budżetówce) reszta to "murzyni"
Dodane przez Zgniły Zachód, w dniu 21.11.2013 r., godz. 14.39
Ponad 5 tysięcy dzieci dokonało przestępstw seksualnych w ciągu 3 lat. Oto efekt brytyjskiej edukacji seksualnej...
Zabawa
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 21.11.2013 r., godz. 16.12
Milo przeczytac, ze wyszkowskie przedszkola sa w tym wzgledzie konserwatywne. Do jednego z nich chodzi moj 5-letni wnuczek. Lubi bawic sie samochodami i niech tak zostanie. Lalkami bedzie sie bawil jak dorosnie.
Dodane przez Lewizna, w dniu 21.11.2013 r., godz. 23.23
A gdzieś tam uczyli dziewczynki sikać na stojąco, a chłopczyków zmuszali do sikania na siedząco. POstęp :)
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2013 r., godz. 09.42
Dobrze, że w tych sprawach mamy konserwatywne stanowisko, powinniśmy się trzymać swoich wartości bo ci co je nam na siłę wpychają to banda skorumpowanych drani. Jedno bagno.
Nie dajmy się!
Dodane przez wyszkow, w dniu 22.11.2013 r., godz. 11.32
Nie możemy pozwoilic, żeby chorzy ludzie dyktowali zdrowym co mają robić. Normalny, zdrowy człowiek nie widzi problemu w "podziale płciowym" bo to naturalne, że ludzie dziela się wg płci, na kobiety i mężczyzn. I tak samo naturalne jest, ze chłopcy chcą się bawić samochodami a dziewczynki lalkami, nienaturalne natomiast jest zmuszanie chłopców do zabawy lalkami a dziewczynek samochodami itp. Jeżeli poczują taką potrzebę, to dzieci same wezmą takie zabawki, jakimi będą chciały się pobawić. Dlaczego ci wszyscy wielcy piewcy tolerancji nie wykazują żadnej tolerancji w stosunku do normalnych ludzi. A może niedługo oskarżą o nietolerancję naturę za to, że dzieli ludzi wg płci, za to, że jedni rodzą z takimi i takimi narządami a drudzy bez tych narządów ale za to z innymi?
Dodane przez aa, w dniu 22.11.2013 r., godz. 17.30
"Dodane przez Lewizna, w dniu 21.11.2013 r., godz. 23.23 A gdzieś tam uczyli dziewczynki sikać na stojąco, a chłopczyków zmuszali do sikania na siedząco. POstęp :)" To jest właśnie jeden z elementów tego programu gender :D
Dodane przez TD, w dniu 22.11.2013 r., godz. 19.03
Na trzy lata rehabilitacji w specjalnym ośrodku skazał angielski sędzia 13-latka, winnego gwałtu, usiłowania gwałtu i seksualnej przemocy wobec ośmioletniej ofiary. Skazanemu od 10. roku życia pozwalano oglądać pornografię i, jak wskazano w orzeczeniu, w efekcie chciał urzeczywistnić obrazy czerpane z internetu w świecie realnym... Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie. Polska na tle zdegenerowanych krajów Europy Zachodniej wyróżnia się na korzyść. Nie ma u nas jeszcze zadekretowanych metod deprawacji dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach. Niedawno MEN wysunął propozycję projektu seksualizacji począwszy od 6-cio latków, taki balon próbny, ale był duży sprzeciw, że jak na razie upadł. Sądzę, że będą chcieli go wprowadzić bocznymi drzwiami. Projekt był taki że rodzicom podnosił włosy na głowie. Totalna deprawacja od maluchów do nastolatków. To program który już od wielu lat obowiązuje w szkołach brytyjskich, niemieckich, szwedzkich czy francuskich. Stąd te badania brytyjskie zupełnie nie dziwią, ponieważ dzieje się to co powinno się dziać ze zdeprawowanymi dzieciakami. Stosują to czego ich w szkole, za przyzwoleniem głupich rodziców nauczono!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.11.2013 r., godz. 17.03
Dobrze, że ta obłędna lewacka ideologia gender omija wyszkowskie przedszkola. Należy nad tym pracować, żeby tak było zawsze. W mojej ocenie neomarksizm kulturowy, zwany również poprawnościa polityczną, którego składnikiem jest włąsnie ideologia gender to w tej chwili najpotężniejsze zagrożenie dla współczesnego świata. Cieszy mnie, że na naszym forum internetowym w tej sprawie jest tak jednoznaczne, negatywne stanowisko.
gender to tyle co płeć kulturowa
Dodane przez aga51, w dniu 23.11.2013 r., godz. 18.39
Oznacza wiedzę, jak odgrywa się rolę kobiety i mężczyzny i jake są tego konsekwencje. Lepiej żeby dzewczynki wiedzały, że swiat jest urzadzony w sposób czyniący z kobiety służącei rodzin. A jak będą zbyt ambitne , to chłopa nie będą miały. Lepszy pijak , domowy agresor, niż żaden. Swiat , w któym kalesony górą! Tego chcą Panie Dyrektor Przedszkoli w Wyszkowie?
Żeby babcia miała wąsy...
Dodane przez Jacek, w dniu 23.11.2013 r., godz. 19.05
"Lepiej żeby dzewczynki wiedzały, że swiat jest urzadzony w sposób czyniący z kobiety służącei rodzin. A jak będą zbyt ambitne , to chłopa nie będą miały. Lepszy pijak , domowy agresor, niż żaden." (pisownia oryginalna) - Proszę Cię aga51, naprawdę wierzysz w to, że rodzice wychowują swoje dziewczynki na służące, i że gender je od tego uchroni?
Dodane przez P, w dniu 23.11.2013 r., godz. 19.30
Rządzący od dekad w Europie reżim pomiotu "Szkoły Frankfurckiej" dokonanym marszem przez instytucje, stworzył państwo ideologicznego nadzoru i stale radykalizuje "rozrachunek z przeszłością" - zgodnie swoimi moralnymi zasadami: "Moim honorem jest skrucha", "Jestem dumny, że jestem winny" (tu n.p. kinowy paszkwil "Pokłosie" nagłaśniany w antypolskich MSM jak Gazeta Wyborcza). Reżim pomiotu "Szkoły Frankfurckiej" za pomocą mediów czy szkoły dyktuje, jak i co myśleć, co jest dobre a co złe; jakich wyrazów wolno a jakich nie wolno używać. ... Dziś - po ustąpieniu oficjalnej ideologii komunistycznej w państwach bloku sowieckiego - ideologia Nowej Lewicy króluje nie napotykając w zasadzie żadnych przeszkód w świecie mediów i kultury nie tylko na zachodzie, ale na całym globie. Tak oto teraz Polska doświadcza w postępowaniu uproszczonym tego na co architekci lewackiego piekła potrzebowali na Zachodzie 50-60lat: i dziś w Polsce, owej - postkomunisycznej, zgenederyzowanej pseudodemokracji, dochodzi do tego, że obywatele pytają z obawą, czy politycznie poprawne jest bycie mężczyzną, i to hetero? Czy politycznie poprawne jest bycie Polakiem? Czy politycznie poprawne jest pragnienie, aby być Polakiem pośród Polaków?
aga51
Dodane przez 101, w dniu 24.11.2013 r., godz. 02.06
jako przykład spranego łba. Dobrze wiedzieć, że panie przedszkolanki, to nie dewiantki.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2013 r., godz. 07.21
Walec poprawności politycznej toczy się i nabiera rozpędu. Jednym z jego elemenów jest ideologia gender. Jednym z podmiotów, promujących i finansujących tę współczesną niezwykle niebezpieczną zarazę ideologiczną jest Unia Europejska.To, że w wyszkowskich przedszkolach ta ideologia nie będzie obowiązywać to oczywiście dobrze. Jednak miękkość uzasadnień, jakie padają zarówno ze strony dyrekcji przedszkoli, jak i przedstawiciela władzy świadczy moim zdaniem o lęku tych osób przed jasnym nazwaniem sprawy. Oprócz tego niestety zaraza została wpuszczona do aż dwóch przedszkoli w naszej okolicy - w Ostrołęce i Chorzelach. To bardzo niebezpieczny precedens.
Dodane przez Bożena, w dniu 24.11.2013 r., godz. 12.48
Ostrołęka to siedziba "Tygodnika Ostrołęckiego" i młodszego brata "Głosu Wyszkowa". Oba tygodniki to już własność niemiecka. Oba stawiają na "etykę zawodową", czego przykładem może być artykuł o "szmaceniu się naszych dzieci w internecie" i jego konsekwencje. Tak w nawiązaniu do pewnej konferencji i tematu - o roli mediów i ich POstawy w sytuacjach kryzysowych...
Dodane przez knom, w dniu 24.11.2013 r., godz. 15.17
Wszystko schodzi na psy za tej władzy. Jak bogobojne PSL może przykładać do tego swoją rękę.
Dodane przez Kasandra, w dniu 24.11.2013 r., godz. 19.41
24 października Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie zorganizowała konferencję poświęconą zachowaniom suicydalnym wśród młodzieży. Jednym z punktów konferencji było wystąpienie jednej z dziennikarek SB, która opowiedziała o relacjonowaniu przez media sytuacji kryzysowych. Wypada pogratulować pani Teresie Trzasce - koordynatorce wydarzenia z ramienia Starostwa oraz organizującej je Poradni - udanego doboru prelegentów. Przypomnę tu wspaniały przykład takiej sytuacji kryzysowej, choć o innym wymiarze. Artykuł z dn. 2 kwietnia br. (numer poświąteczny) z pierwszej strony " Nauczyciel podejrzany o molestowanie uczennicy" - SB, oraz kilka ze znajdujących się pod nim komentarzy: " Dziwne że dziewczynka normalnie funkcjonuje w szkole i środowisku! dziwne że prokuratura tak chętnie przekazała takie informacje na ten temat! Podłe jest zachowanie "dziennikarzyny" która wypciła taki paszkwil! Moja dziecko chodzi do tej szkoły . jestem bardzo zadowolona z pracy jaką wykonuje ten nauczyciel. Dziecko zawsze chętnie idzie na zajęcia. nigdy nie spotkałam się z jakimś "dziwnym" zachowaniem nauczycieli tam pracujących. Jestem zszokowana tymi szyderstwami. Jestem do dyspozycji jeżeli trzeba aby potwierdzić moją opinię . dwa razy w tygodniu jestem w tej szkole i rozmawiam z innymi rodzicami i nigdy nie słyszałam słowa skargi na cokolwiek. To jest szaleństwo co rodzice tej dziewczyny zrobili - nie potrafię zrozumieć jak można własnemu dziecku zafundować taki wstyd ! przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w te oskarżenia - no prokuratura w Wyszkowie jest "znana" z "ciekawych" spraw w telewizji już nie raz o niej były programy niepozostawiające złudzeń co do jej pracy! ale to właśnie Wyszków gdzie "wszystko można załatwić" kwestia tylko za i.... Ja swojego dziecka na pewno nie zabiorę z tej szkoły ! Będę wspierała tych ludzi! Drogi Nowy Wyszkowiaku! Dlaczego upadłeś tak nisko? Przecież ten tekst to jest poziom najtańszego brukowca! Czy nie widzisz, Drogi NW, w jakiej paskudnej nagonce uczestniczysz? Doniesienie osoby trzeciej? Prokuratura \"sama dotarła do poszkodowanej\"? Z daleka pachnie to wrabianiem tego człowieka przez ową \"osobę trzecią\"? Jak można w tak delikatnej sprawie pisać w tak kategorycznie formie jakby ten człowiek był już skazany? Jakby postawienie zarzutów nie było początkiem sprawy ale jej zakończeniem? Jakby nie istniało domniemania niewinności, które może znieść dopiero wyrok sądu? Po co sąd? Gazeta wyrok już wydała. Teraz \"miasto\" go wykona w trybie natychmiastowym i bez prawa apelacji, linczując złymi językami reputację tego człowieka. zdjęcia tej dziewczynki na jej facebooku nie wskazują żeby była w tragicznym stanie. wręcz odwrotnie nasza władza to moralne dno . o dziennikarzu i gazecie szkoda nawet pisać bo jeszcze niżej. Liczę że prawda wyjdzie na jaw!" Nie wiem jak zakończyła się ta kryzysowa sprawa, ale sposób zrelacjonowania jej wiele mówi o intencjach autorki-prelegentki. Wiele też mówi o profesjonalizmie i intencjach organizatorów konferencji.
Dodane przez O.N.A., w dniu 24.11.2013 r., godz. 21.50
Dobrze, że "Wyszkowiak" to obserwuje.
Szałajda
Dodane przez hiena, w dniu 24.11.2013 r., godz. 22.33
Tak tworzą "autorytety" na zamówienie. Może poradnię wysłać trzeba do poradni po poradę?
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2013 r., godz. 08.36
Jest może gdzieś zapis tego wystąpienia?
Dodane przez Zołza, w dniu 25.11.2013 r., godz. 11.16
W Wyszkowiaku w wydaniu papierowym prelegentka jest tylko wspomniana, w Nowym Wyszkowiaku na str. internetowej też nic nie można znaleźć. Może TO?
Dodane przez Iza, w dniu 25.11.2013 r., godz. 13.09
Z takim składem musiała to być konferencja iście naukowa...
Dodane przez O.N.A., w dniu 25.11.2013 r., godz. 18.14
O co chodzi z artykułem o "szmacących się w internecie"? Widocznie coś przeoczyłam, mogę to gdzieś znaleźć?
Dodane przez Jacek, w dniu 25.11.2013 r., godz. 20.45
Wpisz w gogle "nasze dzieci szmacą się w internecie" i wyskoczy Ci kilka forów oraz sam artykuł. Warto prześledzić pod kontem POradnianej konferencji i wystąpienia Bardyszewskiej. Taką etyczną ekspertką, pani Trzaska sama wpuściła się w maliny.
Dodane przez POradna, w dniu 25.11.2013 r., godz. 21.59
Prelegentką miała być naczelna NW! Ale widocznie zdała sobie sprawę z niestosowności, przecież to ona odpowiada za politykę gazety i decyduje o tym w jaki sposób kryzysowe artykuły są redagowane i gdzie lokowane. Umyła ręce.
Heheheeeee
Dodane przez ..., w dniu 25.11.2013 r., godz. 22.32
S. zawsze była od zadań specjalnych...
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2013 r., godz. 23.35
To się Poradnia popisała.
Dodane przez zyta do redakcji, w dniu 26.11.2013 r., godz. 01.18
Dlaczego nie mozna dodać komentarzu do nielegalnej,huliganskiej wycinke drzew a wprawdzie wyciecie wielkiego ponad setek drzew i krzewów.miejsce to jest specjalnej ochrony Natura 2000? Zniszczono nie tylko las.krzewy,ale rowniez żyjące tam jeze,bazanty i rzadkie okazy ptakow.Skad taka dezinformacja czytelników,ze wycieto tylko kilkanaście drzew.Wy tez nie piszecie prawdy. .
Dodane przez Psycholoiiczna, w dniu 26.11.2013 r., godz. 14.16
Ktoś tę konferencję wymyślił, ktoś zaakceptował program, ktoś dał na nią pieniądze. Teraz niech ten ktoś wczyta się w dwa przytoczone artykuły i odpowie sobie na pytania - czy wyszkowska prasa właściwie podchodzi do kryzysowych tematów, i czy wybór takiej prelegentki takim tematem to nie kpina z uczestników i mieszkańców?
Dodane przez O.N.A., w dniu 26.11.2013 r., godz. 17.28
Odrobiłam lekcję, naprawdę warto sobie tę wiedzę przyswoić. Co dalej w obu sprawach, szczególnie interesuje mnie jak skończyło się "moralizowanie" w Glosie?
Dodane przez ..., w dniu 27.11.2013 r., godz. 00.05
wyszła z tego bardzo nieprzyjemna sprawa...
Dodane przez abc, w dniu 27.11.2013 r., godz. 20.32
najlepiej nie edukować dzieci i trzymać wszystko w tajemnicy, edukację seksualną zostawić księżom pedofilom, którzy zadbają o to, by "prawdziwy Polak katolik" pozostał konserwatywnym nieukiem; na szczęście poza ograniczonymi małomiasteczkowymi twardogłowymi jest np. internet, skąd dzieci już dawno czerpią edukację wiedząc więcej o seksie, niż niejeden dzisiejszy dorosły
Dodane przez Rybka, w dniu 27.11.2013 r., godz. 22.07
I coraz częściej od tej internetowej edukacji dzieci mają dzieci. Wolałabyś oświecona genderystko edukować je w towarzystwie pederastów, albo oddać im je na wychowanie. Wiesz, że najwięcej pedofili szerzy się w tym właśnie środowisku?
Dodane przez a, w dniu 27.11.2013 r., godz. 23.10
a KTÓRYCH pederastów? kościelnych, czy oficjalnych?
Dodane przez abc, w dniu 28.11.2013 r., godz. 07.37
dzieci to mają dzieci, bo nie umieją korzystać z antykoncepcji, a pedofile uwielbiają kościół, bo tam nikt ich jeszcze nie tknął, ale to już się kończy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl