Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaOstatnie pożegnanie Roberta Czajkowskiego

(Zam: 20.11.2013 r., godz. 17.17)

– Pan Bóg dopuszcza do tragicznych i dramatycznych wydarzeń, abyśmy przez moment zatrzymali się i pomyśleli nad własnym życiem – mówił proboszcz parafii pw. św. Idziego ks. Zdzisław Golan podczas mszy pogrzebowej tragicznie zmarłego Roberta Czajkowskiego. Uroczystość odbyła się w czwartek 14 listopada w południe, ciało pochowano na cmentarzu parafialnym przy ul. Nadgórze.

By pożegnać się z Robertem, do kościoła pw. św. Idziego w Wyszkowie licznie przybyli rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi.
– Bóg chce powiedzieć młodym, którzy tak licznie tutaj są dzisiaj obecni, żegnając swojego kolegę, że Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę, a człowiek nie raz lekkomyślnie korzysta z niej i nie zawsze potrafi przewidzieć konsekwencje podejmowanej przez siebie decyzji – mówił podczas kazania proboszcz ks. Zdzisław Golan. – Skutki tych decyzji mogą być tragiczne, mogą być powodem nieopisanego cierpienia tych, którzy kochali, którzy pragnęli dobra dla osoby, która źle skorzystała z danej przez Boga wolnej woli. Pan Bóg istnieje, on chce dobra każdego człowieka i chce, abyśmy z pewnością z tej tragicznej śmierci wyciągnęli dla siebie właściwe wnioski.
Proboszcz wspomniał, jak żarliwie za Roberta modliła się rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, kiedy trwały jeszcze poszukiwania. Po zamówionej mszy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę 6 listopada, następnego dnia ciało Roberta zostało odnalezione.
– Było to dla mnie bardzo wzruszające – powiedział ksiądz Zdzisław Golan. – Tak szybkie rozwiązanie odczytuję jako skutek tej modlitwy.
Proboszcz zaprosił również na msze święte gregoriańskie za Roberta Czajkowskiego, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2014 r., a także na inne msze w jego intencji, wciąż zamawiane przez bliskich.
– Śmierć nie jest końcem, nawet jeśli jest bardzo tragicznym i bardzo bolesnym doświadczeniem – podkreślił proboszcz. – To śmierć otwiera zawsze drogi na inną rzeczywistość dla człowieka wierzącego, na tę rzeczywistość spotkania w wieczności przy zmartwychwstaniu w dniach ostatecznych. Niech nadzieja towarzyszy nam we wspólnej modlitwie dla śp. Roberta, który po raz ostatni jest w tej formie ciała ziemskiego obecny w tej świątyni, otoczony najbliższymi, przyjaciółmi i znajomymi.
P.D.

Komentarze

Dodane przez Przyjaciele, w dniu 20.11.2013 r., godz. 22.05
Spoczywaj w spokoju. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Dodane przez Wanda, w dniu 21.11.2013 r., godz. 21.41
Składam szczere kondolencje rodzinie, przyjaciołom i znajomym Roberta Czajkowskiego. Łączę się w głębokim żalu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl