Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaO przełomie, który nadchodzi

(Zam: 20.11.2013 r., godz. 17.09)

– Skończył się barani zachwyt Unią Europejską, Zachodem, przekonywanie, że to jest róg obfitości – mówił w Wyszkowie publicysta, pisarz Rafał Ziemkiewicz goszczący w miejskiej bibliotece 13 listopada na zaproszenie wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej.

W ten sposób zaznaczył załamanie się pewnego nurtu myślenia, jaki dominował w Polsce w ostatnich latach. Jego wystąpienie nosiło tytuł „Nadchodzący przełom w Polsce i perspektywy jego krachu”.

O gościu
Rafał Ziemkiewicz to jeden z najbardziej popularnych współczesnych polskich publicystów, znany z wyrazistych poglądów, obecnie związany z Telewizją Republika i tygodnikiem „Do rzeczy”. Już dawno spotkanie organizowane w miejskiej bibliotece nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem – na kilkanaście minut przed jego rozpoczęciem brakowało miejsc siedzących, część osób przysłuchiwała się trzygodzinnemu spotkaniu na stojąco. Przyszła spora grupa ludzi młodych, członków Klubu Gazety Polskiej nie tylko z Wyszkowa, ale także innych miejscowości.
Spotkanie otworzył przewodniczący wyszkowskiego Klubu Marek Głowacki, który zadał gościowi kilka pytań nawiązujących do jego zawodowej aktywności. Rafał Ziemkiewicz wspomniał o swoim pisarstwie, pracy rzecznika Unii Polityki Realnej, a także zaangażowaniu w różnych mediach.
– „Rzeczpospolita” i „Uważam rze” zostały po prostu zniszczone przez władzę na zasadzie godnej Łukaszenki czy Putina – mówił o tytułach, z którymi był związany. – Mam nadzieję, że kiedyś zajrzę do internetowych serwisów informacyjnych i zobaczę czołówkę „Polski biznesmen aresztowany w Brazylii” za przekręty oraz informujące, że były minister skarbu, były prominent PO Aleksander Grad został skazany za rozmaite procedery, których się dopuszczał kiedy był ministrem, w tym za zniszczenie spółki Presspublika, działanie na jej szkodę i doprowadzenie do jej upadku.

Polskie cwaniactwo
Rafał Ziemkiewicz w swoim wystąpieniu przedstawił diagnozę współczesnej Polski, odwołał się też do jej historycznych zaszłości. Przywołał słowa satyryka, aktora zmarłego w latach 80. XX w. Jerzego Dobrowolskiego, który stwierdził, że komunistyczne elity to ludzie zdolni do dwóch uczuć – pogardy i strachu.
– Jeśli czują, że ich pozycja jest bezpieczna, nie są w stanie ukryć pogardy dla innych, ale jeśli okazuje się, że władza nie jest pewna, następuje histeria strachu – powiedział Rafał Ziemkiewicz odnosząc to stwierdzenie do współczesnych elit. – III RP miała być wolną Polską, ale znamion suwerenności, którą zakładała, nie spełnia.
Porównał PRL do państwa kolonialnego, współczesną Polskę uznał za system o cechach postkolonialnych.
– Ludzie budują państwo, by im służyło. Sowieci budowali je po to, by trzymać ludzi w posłuchu, eksploatować ich – stwierdził. – Ta struktura została, nie zmienił się sposób funkcjonowania elit. Władzę w III RP udało się im zdobyć dzięki umiejętności komunikowania się ze społeczeństwem postokolnialnym. Byliśmy niewolnikami przez 50 lat. Cnotą niewolnika nie jest duma, odwaga, niepokorność, ale cwaniactwo. Polacy w PRL-u stali się społeczeństwem cwaniaków. Najcwańszy okazał się Donald Tusk, jest człowiekiem na miarę cwaniactwa, które się rozpanoszyło.

„Na szczęście to już było”
Według Ziemkiewicza, ów zbliżający się przełom polega na kompromitacji pewnej wizji, sposobu myślenia elit, którym przez pewien czas oczarowały społeczeństwo.
– Mówili „głosujcie na mnie, bo jestem nowoczesny, europejski. Będziecie wszyscy europejczykami” – stwierdził.
Chodziło o zapewnienia polityków, że Unia Europejska zapewni dobrobyt, m.in. wybuduje drogi. Rządzący, według gościa, podpierali się w swoim przekazanie podziałem na partie liberalne i konserwatywne, PO i PiS, dobrobyt i tożsamość itp.
– Ogromna część społeczeństwa została przekupiona wizją względnego dobrobytu – podkreślił publicysta.
Jednak, jego zdaniem, lepszy stan gospodarki odbył się kosztem m.in. powiększającego się zadłużenia i łatwo uzyskiwanych kredytów, które później trzeba będzie spłacić.
– Na szczęście, to już było. Zaczął się inny proces – powiedział.
Zgodnie z jego diagnozą, wizja dobrobytu, wyzbycia się tożsamości na rzecz „europejskości”, zaczęła bankrutować.
– Biurokracja, bieda, wariactwo politycznej poprawności – tak mówił o dzisiejszych czasach. – Wizerunek przeraźliwie imponującej Europy nie może trwać.
To, co zauważył to także brak oferty politycznej w ruchach głównego nurtu, która przyciągnęłaby ludzi młodych, niedawno jeszcze podatnych na „unijną propagandę”.
– PiS do pewnego stopnia odbiera głosy PO, ale nie ma kontaktu z młodzieżą. Nie wiem, jak PiS z tego wyjdzie i czy sobie zdaje sprawę z tego problemu. Musi tych ludzi pozyskać, jeśli chce przejąć władzę – podkreślił.
J.P.

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Foto
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
fot. Justyna Pochmara

Komentarze

Dodane przez Klika, w dniu 20.11.2013 r., godz. 17.14
Dodane przez am, w dniu 14.11.2013 r., godz. 10.39 Ziemkiewicz to ujął tak: mam dla was dwie wiadomości, jedna dobra druga zła. Wiadomość zła to, że rządzą nami gangsterzy. Wiadomość dobra to taka, że jest to gang Olsena.
Polskie zaściankowe cwaniactwo.
Dodane przez uczestnik spotkania, w dniu 20.11.2013 r., godz. 18.15
Byłem na tym spotkaniu. Pan Redaktor wskazał na wiele przyczyn panoszenia się cwaniaków w Polsce. Jedną z przyczyn jest postawa opozycj zwłaszcza terenowej. Główna partia opozycyjna PiS zwłaszcza w terenie niczym się nie różni od rządzących cwaniaków. Działacze opozycji są w wielu przypadkach\"umoczeni\" w profitach władzy i dbają tylko o to aby nie stracić tego co uzyskali, oni ich rodziny, pociotki itd. Pan Redaktor podał przykład zachwań terenowaych działaczy PiS, który pasuję \"wypisz, wymaluj\" do tego co robią wyszkowscy działacze PiS. \"Do jednego zterenowych kół PiS przychodzi człowiek z deklaracją wstąpienia do PiS i pisemną rekomendacją od Jarosława Kaczyńskiego. Zarząd go nie przyjmuje bo i po co. W zarzadzie jest już czterech działaczy a w sytuacji zwycięstwa są tylko cztery stanowiska do obsadzenia - po co stwarzać sobie konkurencje\". To przykład podany przez Pana Redaktora. Ktoś z sali dodał, że ten przykład dokładnie obrazuje wyszkowski PiS a wiele osób mu przytaknęło. Obserwuję wyszkowski PiS i cóż tam widać. Aktywiści terenowi PiS przypięci profitami i stanowiskami do władzy. Czasem nepotyzm władzy lokalnej jest nawet firmowany przez PiS. PiS z uporem godnym lepszej sprawy pozbywa się wszystkich, którzy cokolwiek więcej wiedzą (są mądrzejsi) od członków zarządu, inaczej lub niezależnie potrafią mysleć. Brak jakiejkolwiek łączności ze społeczeństwem, brak rozeznania potrzeb terenowych to również cecha wyszkowskiego PiS. Ktoś pewnie powie przecież organizują spotkania społeczeństwa z działaczami PiS. Organizują bo biorą pieniądze za pracę w biurach poselskich a więc nie jest to praca społeczna a za wynagrodzeniem i na rzecz danego posła i chyba nie na rzecz społeczności lokalneju no może trochę. (patrz oświadczenia majątkowe radnych PiS)Takie to spryciuchy. No cóż wyszkowscy działacze PiS społeczeństwo zaczyna dostrzegać również wasze poczynania i nie sa one ciekawe. Pan Redaktor nawoływał do tworzenia różnych organizacji społecznych, które w sytuacji zwycięstwa zmuszą tych cwaniaczków z partii zwycięskiej do robienia tego co obiecywali lub do czego są powołani. I tak już na koniec proszę nie szukać mojego IP. proszę mnie nie ciągać po sądach bo to co napisałem jest moim prywatnym poglądem do którego mam prawo nawet w fasadowej demokracji.
Dodane przez CBA, w dniu 20.11.2013 r., godz. 19.39
Największa afera korupcyjna w nowożytnej historii RP, w mainstreamowych mediach prawie w ogóle nie istnieje. Umoczone nawet MSZ i MSWiA! Komu jeszcze nie otworzyły się oczy na państwo drobnych postkomuszych cwaniaczków. Spójrzcie na wyszkowskie zarządy spółek, zakładów budżetowych co się tam wyrabia.
Do autorki tekstu
Dodane przez Ktosiek, w dniu 20.11.2013 r., godz. 20.43
Uważam rze - tytuł piszemy tak właśnie. :)
Dodane przez Wlad, w dniu 20.11.2013 r., godz. 21.26
Spotkanie pierwszoligowe, na uwagę zasługuje stwierdzenie gościa o afiszowaniu wszystkiego wielkimi tablicami co dzięki Unii w Polsce powstało, a jednocześnie o braku podobnych tablic przed zamkniętymi stoczniami zakładami i fabrykami, które przez Unię upadły. Obudź się niewolnicza, eksploatowana przez hordy cwaniaków i Unię Polsko!
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 20.11.2013 r., godz. 22.10
Dobrze, że do Wyszkowa zapraszane są osoby o różnych poglądach i pomysłach. Dobrze, że jest KGP. Za to duży plus dla Marka Głowackiego (na zdjęciu), ale nie tylko dla niego, bo przecież są osoby, które pomagają i są aktywne. A ja od siebie dodam, że redaktor jest osobą, która w tym roku podpisała deklarację Ruchu Narodowego i - nie wiem, ale się domyślam - możliwe dlatego na spotkaniu zabrakło niektórych zapracowanych, lokalnych działaczy. Czy przyjdą następnym razem? Podpisuję się, bo niektórzy szukają IP.
Dodane przez Pirx, w dniu 20.11.2013 r., godz. 22.13
Wyczuwacie, że PiS boi się Ruchu Narodowego? A przecież żaden Hofman nie pociągnie za sobą młodego żywiołu.
hipokryzja polityków - wczoraj PiS dziś lewoskrzydłowa PO
Dodane przez Zdzich, w dniu 20.11.2013 r., godz. 22.57
"Kluzik "bierze się" za edukację: nie wyobrażam sobie religii na maturze, wstrzymam wszystkie projekty w resorcie, o 6-latkach teraz powiem inaczej niż kiedyś"
Ziemkiewicz
Dodane przez Aneta, w dniu 20.11.2013 r., godz. 23.10
Więcej takich gości jak RAZ. To było wielkie wydarzenie w naszym mieście. Ludzie nie mieścili się na sali i tu uwaga do organizatorów. Poszukajcie koniecznie większej sali bo wasze spotkania mają coraz większą publikę, a zapraszani goście to 1sza liga i odtrutka na telewizyjną propagandę. Lokalni działacze PISu jeśli byli na spotkaniu to powinni bardzo mocno przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie i zaprosić koniecznie członków Klubu Gazety Polskiej do współpracy. W innym przypadku to nawet i ja nie zagłosuję na PIS bo ludzie, którzy są twarzami tej formacji w Wyszkowie są jej karykaturą . Mówił o takich przypadkach w Polsce Ziemkiewicz. Chwalił RN, ale unikał podania recepty na kogo głosować, bo RN nie wystawia ludzi do wyborów. Ośmieszył partię rządzącą, chociaż przedstawił ich jako tzw. CWANIAKÓW. A kto głosuje na cwaniaka ? Tylko drugi cwaniak ! Klub GP Wyszków - to jest ten kierunek, gratulacje, szczególnie dla Pana Marka. Czekam na następnych gości. Trzymajcie tak dalej
Dodane przez Pipi, w dniu 20.11.2013 r., godz. 23.12
Panie Adamie, dobrze, że się pan podpisuje, Wyszków więcej Panu zawdzięcza niż radnym PiS, których burmistrz zrobił w JAJO z 15% ochłapem na odczepnego. Myśleli, że Pana Boga złapali za nogi... Pozdrawiam
Następne spotkanie otwarte w bibliotece
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2013 r., godz. 23.34
- gościem będzie pan prof. Jerzy Robert Nowak - proszę rezerwować wieczór 29 listopada i już informować osoby zainteresowane.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 20.11.2013 r., godz. 23.42
Niektórzy "złapali Pana Boga za nogi" patrząc na ich milionowe kwoty w oświadczeniach majątkowych i pożyczone zegarki. Dziękuję i pozdrawiam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2013 r., godz. 07.13
Dziękuję za pozytywne oceny i dobry odbiór spotkania. Zapraszamy na spotkania różnych prelegegentów, z najróżniejszych środowisk. Oczywiście ma rację Pan Adam Kępka,że zarówno cała działalność Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, który istnieje około 1,5 roku jak i organizacja tego spotkania to praca zespołowa. Celem spotkania było zainspirowanie z jednej strony do dyskusji o Polsce, z drugiej do aktywności na forum publicznym. Osoby, które nie miały możliwości być na spotkaniu mogą zapoznać się z obszernymi fragmentami wystąpienia RAZa na profilu facebookowym KGP. Zapraszam na następne spotkanie o Polsce z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Odbędzie się w bibliotece 29 listopada tzn. w piątek w przyszłym tygodniu.
Dodane przez K.A., w dniu 21.11.2013 r., godz. 07.45
Patrzę na to co się dzieje wokół i czuję to co Jan Pietrzak w słowach piosenki: "Mamy niby wolną Polskę, a nie wiedzieć czemu Rzygać chce sie, rzygać chce sie tak jak w PRLu W sejmie radzi gnój Palikot nad przyjaznym państwem A w terenie groźne kliki wyczyniają draństwa". O wyszkowskim PiS i ludziach którzy tworzą zarząd szkoda nawet mówić a ton tym działaniom nadaje człowieczek szukających na wszystkich haka.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2013 r., godz. 08.15
Następne spotkanie otwarte w bibliotece 29 listopada, gościem będzie pan prof. Jerzy Robert Nowak - proszę rezerwować wieczór i informować osoby zainteresowane.
Dodane przez Adam, w dniu 21.11.2013 r., godz. 08.45
do pipi do ch... CO?
Co to?
Dodane przez Zołza, w dniu 21.11.2013 r., godz. 09.24
Dodane przez Adam, w dniu 21.11.2013 r., godz. 08.45 do pipi do ch... CO?
Dodane przez AntyCwaniakom, w dniu 21.11.2013 r., godz. 10.22
- Ogromna część społeczeństwa została przekupiona wizją względnego dobrobytu - podkreślił publicysta. - u nas wielu uwierzyło w "Zielona Wyspę". Niektórzy co ich nie stać, PO świecie jeździli za Mrozami myśląc, że im dotrzymają kroku. Nie te pensje. Marnie zaszło egipskie słońce, teraz jest POchmurno a w perspektywie MRÓZ! Brrrr, dreszcze przechodzą...
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2013 r., godz. 11.08
i PO Mrozie wzejdzie słońce, bardziej wyraziste.
Ciasno
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 21.11.2013 r., godz. 16.26
Patrze na te zdjecia i mam drobna uwage. Czy w Wyszkowie nie ma wiekszej sali zeby uczestnicy tego spotkania nie musieli stac 3 godziny pod scianami ? Przeciez wiadomo, ze ze wzgledu na osobe Rafala Ziemkiewicza zjawi sie duzo osob. Zarowno zwolennikow Jego pogladow jak i przeciwnikow. Za sam fakt, ze chcial przyjechac do takiej dziury ma u mnie szacun.
Ziemkiewicz wygrał z Michnikiem!
Dodane przez TD, w dniu 21.11.2013 r., godz. 17.38
Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz nie musi przepraszać Adama Michnika ze swe słowa, że naczelny "Gazety Wyborczej" przy pomocy "usłużnych, rozgrzanych sędziów" terroryzuje swych oponentów - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2013 r., godz. 17.47
Oczywiście ma rację nasz rodak z USA mówiąc o szacunku do prelegenta. RAZ ma w sobie olbrzymi potencjał. Jest w mojej ocenie jednym z najwybitniejszych polskich publicystów. Jest bardzo zajęty, ale pomimo to znalazł czas na spotkanie z nami. Relacja ze spotkania oddaje nastrój i odnosi się do kilku głównych wątków wypowiedzi Pana Rafała. Ale nie do wszystkich. Samo to ok. półgodzinne wystąpienie było bardzo ciekawe. Ale najciekawsza wg mnie była druga część spotkania - pytania i odpowiedzi, w których doszło wiele wątków związanych z potencjalnym sukcesem zmian, które nadchodzą. Pierwszy symtom zmainy nastrojów społecznych dla mnie osobiście związny był ze zniszczeniem "Uważam rze" przez naszą władzunie z PO ( PZPR ???) do spółki z Hajdarowiczem, który niszczył w ten sposób swój biznes. Akcja ta skończyła się niepowodzeniem i powstały dwa nowe czasopisma o znacznie większym zasięgu i oddziaływaniu. To było rok temu. Od tego czasu "system" postkomunistyczno - platformerski ulega ciągłej erozji.
Dodane przez czas na zmiany, w dniu 21.11.2013 r., godz. 20.47
Czy mamy przełom? Pewnie jeszcze nie ale następuje schyłek tego układu. Tak jak za Millera coraz większy wysyp afer korupcyjnych, coraz więcej zajmowania się sobą, niekompetencja. kolesiostwo, nepotyzm itp. Ludzie to widzą. Wyszków nie jest tu wyspą. Dla Wyszkowa mogą być prawdziwe dwie wiadomości : pierwsza, że ....... rządzą gangsterzy i druga dobra, że jest to tylko gang Olsena. Nie ma co apelować co do niektórych,żeby się zmienili. To przecież stare chłopy i baby a u takich charakter się nie zmienia. Należy postawić na innych, którzy jeszcze nie przesiąknęli złymi nawykami.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2013 r., godz. 22.24
Dokonał się przełom, czy nadchodzi ? Od jakiegoś czasu dokonuje się niewątpliwie erozja układu władzy i wzrost świadomości i poziomu organizacji społecznej i narodowej. Ale to początek procesu. Odsunięcie od władzy skorumpowanej bandy, rządzącej nami dziś to jeden temat. Czy w najbliższym czasie dojdzie jednak do zasdniczych zmian tzn. dp odejścia od układu okrągłego stoliczka ? Jeżeli chodzi o mnie to najbardziej interesująca jest dla mnie taka zasadnicza zmiana. Takie spotkanie może nas jedynie przybliżać do odpowiedzi na te poważne pytania. Jednym z elementów pozytywnych jest budzenie się aktywnej młodzieży, ale oczywiście jest ich więcej np. marsze w obronie TV Trwam, związkowe protesty, czy coraz większe wpływy niezależnych mediów.
Dodane przez kacyk, w dniu 21.11.2013 r., godz. 23.10
Skundlony "homo sovietikus" do dziś bryluje na salonach władzy, a kolejne pokolenia czerwonych dynastii kontynuują rozpoczęte przez ojców i dziadów rozprzężenie i degrengoladę Polaków.
Dodane przez gang Olsena, w dniu 22.11.2013 r., godz. 09.32
Czy nazwanie wyszkowskiej władzy gangiem Olsena jest bezzasadne? Trudno wyrokować ale w obecnej kadencji ta ekipa wiele zapowiedzianych obietnic nie zrealizowała a w niektórych sprawach wykazała się nieudolnością. Strata dofinansowania obwodnicy śródmiejskiej, słabe pozyskiwanie funduszy unijnych, awaria wodociągu i brak wody na Rybienku Leśnym, Latoszku, Drogoszewie, brak baz pobytowych na EURO2012, brak modernizacji stadionu zapowiadanego jeszcze wcześniej, wykupiono grunty pod ratusz i zrobiono płatny parking, żadnych jaskółek dotyczących budowy obwodnicy północnej, brak modernizacji ulicy Kościuszki, zwiększenie tranzytu międzynarodowego przez środek miasta, pozbycie się pięciu szkół podstawowych, ustalenie wysokich stawek za śmieci, które zmieniono pod wpływem protestu, przystąpienie do zmiany planu mającego na celu likwidacje stadionu i pobudowanie apartamentów lub bloków, ostatnio niekontrolowana wycinka drzew na Rybienku Leśnym itp. Jak na cztery lata to trochę nieudolności jest, nie jest to przypadłość koalicji PO-PSL na górze a i ekip na dole.
Dodane przez Bożena, w dniu 22.11.2013 r., godz. 10.19
Przyjrzeć się to widać, że rządzi amatorszczyzna co fartem dostąpiła koryta. Do listy dodać należy nieudolna wspólna powiatowo-gminna inwestycja na IAWP. Słupy, szpetne skrzynki. Robi się Bangladesz z budami w centrum miasta.
Szałajda
Dodane przez Grześ, w dniu 22.11.2013 r., godz. 18.42
To co na górze to i na dole. Dosyć eksperymentów!
Chętna
Dodane przez wicek, w dniu 22.11.2013 r., godz. 20.32
Bożena do koryta chętna?
Dodane przez Bożena, w dniu 23.11.2013 r., godz. 01.14
tak Wicek, (tak zakompleksiony, że sam swoje imię pisze z małej) jestem gotowa poprzeć społeczną funkcję radzenia, a dietę, którą otrzymam gotowa jestem przeznaczyć na organizacje i zbożne cele. Radni jak widać z deklaracji majątkowych nie powinni być skąpcami :) Proponuje nowe standarty :) Jestem za! A Mróz?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.11.2013 r., godz. 10.19
Kacyk zwracająć uwagę na "homo sovietikusa" wchodzi w temat barier dla potencjalnych zmian. Jedną z nich są zaszłości PRLowskie i wychowany wówczas człowiek sowiecki.Esbecy, PZPRowszciki i najogólniej rzecz biorąc osoby tkwiące mentalnością w PRLu rozdzielają najczęściej swoje sympatie na SLD, PO, TR i PSL. Wg mnie nie jest to jednak dziś najważniejszy czynnik, kształtujący mentalność niewolniczą Polaków. Ważniejszym jest pseudoeuropejskość, czyli jak to określił Ziemkiewicz barani zachwyt Unią Europejską, czy też tzw. poprawność polityczna. Na naszych oczach (mówię tu o pokoleniu, które z własnego doswiadczenia zna Solidarność), dzięki michnikowszczyźnie nastąpiło ożenienie człowieka sowieckiego z ideami pseudonowoczesności, a także powstanie zupełnie nowej grupy ludzi, dla których Polska nie jest wartością, a jest nią UE lub ideologia gender. Oprócz zagrożenia dla polskości tworzy to również fundamentalne zagrożenie cywilizacyjne - bije w podstawy tradycyjnego społeczeństwa opartego na wierze w Boga, rodzinie i szacunku dla tradycji.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu!
Dodane przez RóżaL., w dniu 23.11.2013 r., godz. 11.11
Pan Mróz, bez skrupułów zasiadłby na jeszcze jednym stołeczku. Oczywiście POpłatnym. Ile już takich POd sobą ma?
Dodane przez Jacek, w dniu 23.11.2013 r., godz. 18.48
Świetny był przykład, gdzie Ziemkiewicz zobrazował sytuację w Stanach Zjednoczonych. ...Tam ludzie tak sobie ułożyli państwo, żeby im urzędnicy służyli... U nas jest na odwrót.
Dodane przez Pirx, w dniu 23.11.2013 r., godz. 20.06
Aby przeciwdziałać korupcji trzeba ograniczyć mechanizmy sprzyjające zjawisku takie, jak nominacje partyjne do administracji, i miejskich spółek. W Wyszkowie tak właśnie funkcjonuje polityka. Pomiędzy PO, PiS, PSL dzielone są miejskie łupy. Korzysta z tych dóbr garstka partyjnych aparatczyków, reszta "sympatyków" tych ugrupowań jest na równi okradana.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2013 r., godz. 07.46
Duże zainteresowanie spotkaniem z Panem Rafałem Ziemkiewiczem potwierdza konstatację, że Wyszków budzi się z letargu. Po pierwszym otwartym spotkaniu organizowanym przez klub Gazet Polskiej zaczeliśmy dyskutować o przebudzeniu, ponieważ taki był tytuł filmu tzw. drugiego obiegu, autorstwa pani Lichockiej prezentowanego wówczas w bibliotece. Krążymy więc od ponad półtora roku wokót tego samego tematu. Czy ten przełom w swiadomości społecznej i narodowej, którego symptomów widzimy coraz więcej dporowadzi również do pozytywnych zmian w samym Wyszkowie ? Odpowiedź na takie pytanie jest bardzo prosta. Niewątpliwie tak, jeżeli jednak owo "przebudzenie" doprowadzi do rzeczywistej aktywności wyszkowian. Czego życzę nam wszystkim. Przy okazji zapraszam internautów na spotkanie z panem Jerzym Robertem Nowakiem. Temat spotkania - Komu przeszkadza Polska ? Odbędzie się ono w bibliotece w najbliższy piątek o godz. 18.00.
Pali się! Pali się dywanik! Zaraz zapali się podłoga!
Dodane przez Płonący parkiet, w dniu 24.11.2013 r., godz. 10.40
"Znajdek zawrócił od drzwi. Dalej węszy. Och! Już wie, skąd snuje się ten dziwny, dymny zapach. To mały, rozżarzony węgielek wypadł z uchylonych drzwiczek kuchennego pieca. Węgielek potoczył się na skraj dywanika - i nie zagasł". Pali się! Pali się dywanik! Zaraz zapali się podłoga!
ad vocem
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 25.11.2013 r., godz. 15.32
Jaki przełom? Interesuje mnie przede wszystkim wyszkowska rzeczywistość. A tu jeszcze gorsza smuta niż na górze. I nie zanosi się na to by było lepiej. Jak mawia mój znajomy. Wyszków to miasto dotknięte klątwą. Skostniały układ bez szans na zmianę. Prowadzicie dyskusje z kótrych nic nie wynika dla wyszkowskiej rzeczywistości. Pan Rafał Ziemkiewicz acz niezły publicysta to jednak wolę go jako autora książek s-f lepiej mu to wychodzi. Działalność publicystyczna skażona jest bowiem do formułowania ocen twórczość s-f. A Pan Kępka zadowolony jest że autor powyższego artykułu wypełnił deklarację członkowską jakiegoś Ruchu Narodowego (co to jest i kto o tym słyszał?). Czy z tego powodu ten ktoś ukrywający się pod inicjałami J.P. będzie bardziej obiektywnym i lepszym dziennikarzem? Wątpię, skoro nie potrafi podpisać się pełnym imieniem i nazwiskiem. Panie Marku może nie byłby Pan tak monotematyczny i zaprosił czasami kogoś z drugiej strony. Możliwość polemiki z ludźmi mających inne poglądy niż Pan to nic zdrożnego. Mam nadzieję, że Pana nowy prelegent Jerzy Robert Nowak powie coś na temat swojej dobrowolnej współpracy w latach 70., jako kontakt operacyjny o pseudonimie "Tadeusz", który współpracował z SB, informując ją m.in. o sytuacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, którego był pracownikiem (mikrofilmy o numerze IPN BU 001043/1742).
wyszkowianka
Dodane przez Wanda, w dniu 25.11.2013 r., godz. 17.20
Jaki przełom? Ano przełom, wystarczy spojrzeć poza czubek własnego nosa i jest! Z naszych dyskusji i działań wynika wiele rzeczy, kto tego nie widzi, bo przeszkadza mu czubek nosa, pewnie w ogóle niewiele widzi. Cieszę się, że moje opłaty śmieciowe z ponad 10 zł zeszły na 6. Żadna to zasługa skarbnika czy burmistrza. To strach przed referendum i ludzkim gniewem, które tu było wspierane i okazane. Nie wszystko też ma natychmiastowy skutek, ale idę o zakład, że kolejne Rady, gminna i powiatowa, będą dużo lepszej jakości. Idę o zakład, że nagłaśniane tu hipokryzja i nepotyzm będą skutkowały tym, że ze swoimi mandatami pożegnają się takie osoby jak Jastrzębska, Chodkowski, czy Sosnowska. Jeśli chodzi o monotematyczność, komu pasuje ten przychodzi, a jak pan chce np. Niesiołowskiego z drugiej strony, to proszę zgłosić się do jego kolegów Mroza, Chodkowskiego, Kowalskiego. Może spełnią to życzenie? Zachęcam serdecznie na spotkanie z profesorem Nowakiem, tym bardziej, że został przez życzliwego wyszkowiaka "zdekonspirowany". Właśnie o to chodzi, żal wam, że nawet potencjalny żelazny elektorat PO odwraca się do niej plecami i woli być z nami. W Wyszkowie znam wielu dawnych aparatczyków, robiących pismackie kariery po trybunach ludu, kacyków i innych pionków systemu, którzy uważają się dziś za prawych i światłych obywateli i już nie towarzyszy. Idę o zakład, że sala w bibliotece znów będzie za ciasna. Może się pan z tą swoją życzliwością nie fatygować, będzie więcej miejsca. A na koniec, czy naprawdę uważa pan, że nie zanosi się na to byśmy mieli lepiej? Ja uważam, że gorzej być już nie może, a skoro tak, musi być tylko lepiej.
Dodane przez O.N.A., w dniu 25.11.2013 r., godz. 18.11
Pani Wando, co jakiś czas ktoś tu oznajmia, że nasze dyskusje niczego nie dają. Wydaje mi się, że jest to raczej życzenie, żeby tak właśnie było, ponieważ jak jest wiemy wszyscy. Gdyby nie dawały, to pisowiec Warpas wściekły na wytykane mu przykłady szałajdy, nie biegałby po prokuratorach. Dzięki temu forum otwierają się oczy wielu ludziom. Poznają mechanizmy, którymi rządzi się wyszkowska szałajda. Wychodzą na jaw rzeczy, o których żadne gazety nie piszą. Nic nie zostaje zapominane. Pozdrawiam serdecznie.
heeheeeheee
Dodane przez ..., w dniu 25.11.2013 r., godz. 22.35
Pan W. będzie miał więcej czasu na wydobywanie parowca spod Broku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.11.2013 r., godz. 07.20
Jeżeli mamy przejść do spraw wyszkowskich to zgadzam się z Panią Wandą, że widać pewne ożywienie również w naszej lokalnej społeczności. Oczywiście forum Wyszkowiaka i w ogóle odnowiona formuła naszej gazety po sprzedaniu jej przez gminę jest tego świadectwem. Kolejna sprawa to próba odwołania burmistrza i rady podjęta moim zdaniem na wariackich papierach, ale pomimo to spowodowała pewne poruszenie. Uważam jednak ,że obniżki stawek za śmieci to wynik szerszego procesu niż jedynie reakcja na referendum. Kolejne zjawisko to niedawne powstanie dwóch organizacji - Klubu Gazety Polskiej oraz Związku Piłsudczyków oraz wyraźne ożywienie Młodzieży Wszechpolskiej. Jest tego więc sporo. Kto tego nie widzi to albo jest ślepy, albo udaje.Niewątpliwie nasza władzunia ożywienie społeczne zauważa i go się obawia. Jednak dotychczasowe metody "kija i marchewki" nie skutkują, ponieważ coraz więcej osób kija się nie boi, a marchewka ich nie interesuje.
Dodane przez moon, w dniu 26.11.2013 r., godz. 12.21
A Warpas jest jeszcze w Związku Piłsudczyków?
Dodane przez ~., w dniu 26.11.2013 r., godz. 14.37
"procent" w swoim komentarzu pisze na temat spotkania z R. Ziemkiewiczem tak: "No tak, Pan Ziemkiewicz mówi do rzeczy i celnie. Tyle, że w takim Wyszkowie jak zwykle na gadaniu się skończy a ewentualni nowi ludzie w lokalnych władzach - czerwoni, zieloni, czarni, liberałowie czy socjaliści, patriotycznie nastawieni narodowcy czy zwolennicy integracji z UE, bez względu na opcję najpierw zadbają o posadki dla swoich żon,szwagrów, braci, sióstr, kuzynów i ich dzieci itd. Ja Panie Głowacki czekam, na takiego kandydata, który przed wyborami zadeklaruje: " obiecuję, że przez całą kadencję będę uczciwie pracował, nie będę tarczą ochronną dla opierd.a.laczy z szeregów własnej partii a przede wszystkim nie załatwię roboty nikomu z rodziny". A potem dotrzyma słowa. Da Pan takie słowo?" Ostatniego zdania nie zacytowałam, bo chciałabym znać Pana odpowiedź.
Dodane przez O.N.A., w dniu 26.11.2013 r., godz. 17.23
Czy Pan Marek gdzieś cokolwiek deklarował, co to za wymuszenia, nie jest na to za wcześnie?
do O.N.A.
Dodane przez ***, w dniu 26.11.2013 r., godz. 19.13
Aktywizacja akurat w roku przedwyborczym to chyba nie zbieg okoliczności ani przypadek losowy. Zdaje się, że Pan Marek ma zamiar wygłosić jakieś deklaracje. Wcześniej czy później, to kwestia czasu :) Ciekawe tylko co powie ;)
Dodane przez O.N.A., w dniu 26.11.2013 r., godz. 21.56
Jak tak to bardzo się cieszę. Na pewno, jako człowiek gruntownie wykształcony, doświadczony, a co najważniejsze uczciwy, będzie miał wiele mądrych rzeczy do powiedzenia. Zresztą robi to z powodzeniem w swoich felietonach i komentarzach. Dla przeciwwagi obserwuję innego kandydata do przyszłych wyborów, ale tamten ogranicza się jedynie do małpiego klikania na facebooku "lubię to". Widocznie taką (według instrukcji PO dla prowincjonalnych polityków) obrał sobie drogę do sukcesu.
Dodane przez alle alle, w dniu 27.11.2013 r., godz. 08.42
Dziś PiS będzie obalał z zarządu Powiatu osobę związaną z prawicą, panią Teresę Trzaskę. Będzie obalał razem z PO (z Jastrzębską, koleżanką Sobczaka z Wodociągów i Nowakowskim platformerskim sołtysem z Tulewa), Wspólnotą (Frąckiewicz interesowny gość będący w rozkroku między Wspólnotą a PSL, Getka, który miał bronić Justynę nawet gdyby miał żyć o chlebie i wodzie a teraz przeszedł do Nowosielskiego, Mikołajczykowa, podobna sytuacja, Chmiel ) czyli koalicja miejska. Ja nie pamiętam afery, w której brałaby udział pani Teresa, pamiętam za to piękne homilie i rekolekcje księdza Tomasza Trzaski. Ściskam kciuki za panią Teresę. Kto może to zapraszam na sesję Powiatu, która dziś rozpoczyna się o 13.00. Popatrzmy na spektakl, który zafundują nam wyszkowski PiS wspólnie z przyjaciółmi z PO i lewicowej Wspólnoty.
Dodane przez ///, w dniu 27.11.2013 r., godz. 08.58
werbalnie" tak" wygląda większość postów p. Marka, jednak w rzeczywistości to pusty dzwon który głośno bije idąc za klasykiem.Opinię swoją opieram z czasów sprawowania funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej owego.
PiS tak - wyszkowski Nie
Dodane przez PO-PiS, w dniu 27.11.2013 r., godz. 10.04
Żałosne są ambicje Sobczaka i Mikołajczykowej. Oby się to wszystko nie odbiło im czkawka za rok. A Węgielek jak "skończy" z Trzaskową niech zajmie się Cabajem nierobem i jeszcze kilkoma osobami. Tyle mojego. Co na osobiste utarczki na prawicy poseł Czartoryski?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2013 r., godz. 10.16
Lepszy dzwon z kruszcu niż nadęty balon x 3
Dodane przez Wanda, w dniu 27.11.2013 r., godz. 10.58
Szałajda to twój "///" ideał. Nie dziwi więc twoje pustosłowie. Nie masz rzeczowych argumentów.
Dodane przez wow, w dniu 27.11.2013 r., godz. 11.12
To śmieszne. Jarosław Kaczyński współpracuje z Markiem Jurkiem a Sobczak walczy z Teresą Trzaską, przedstawicielką partii Jurka w terenie. Jak mówił Ziemkiewicz na Węgrzech Orban łączył różne części centroprawicy i wygrał wybory. W Polsce cudu nie będzie.
Dodane przez wow, w dniu 27.11.2013 r., godz. 11.16
Ciekawe co wybierze PSL. Czy spokój do końca kadencji czy pójdzie w gry Bociana i zbliżenie z Nowosielskim?
Waldemar Mamhaka
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2013 r., godz. 11.36
PiS w Wyszkowie stracił bardzo dużo i dziś nie jest to nawet 1/4 tego co było za dobrych czasów. Został prześwietlony i na temat jego "sprawiedliwych" wiemy bardzo dużo. Rok, który pozostał do wyborów tylko tę niechęć do "swojaczków" z psisu pogłębi. Szałajda jest faktem, nawet gdyby burmistrzynka Warpas miał znieść jajeczko.
Dodane przez Wanda, w dniu 27.11.2013 r., godz. 12.02
Gdzie znajduje się sztab tej hucpy, w gabinecie Mroza czy Warpasa? Pośle Czartoryski przygląda się pan uważnie, jak partii w Wyszkowie topnieje zaplecze.
Dodane przez ..., w dniu 27.11.2013 r., godz. 14.26
Nie wiem na co ten Sobczak liczy. Jeśli ma jakieś wiarygodne zarzuty, wystarczyłaby przecież reprymenda.
Dodane przez $$$$, w dniu 27.11.2013 r., godz. 16.34
Odwołali Teresę Trzaskę. Po trzech latach współpracy, która dała im stanowisko starosty. 10:8 przy wstrzymującym głosie pani Teresy. To zwycięstwo Sobczaka, który od wielu lat nienawidzi Trzaskę i dopiął swego. To zwycięstwo Boćka. To wielka porażka Pągowskiego, który wyglądał na przyzwoitego człowieka. Zobaczymy jak teraz będą się rozprowadzać i czy PSL na tych układzie nie straci najwięcej.
Dodane przez Grześ, w dniu 27.11.2013 r., godz. 17.01
PSL straci najwięcej. Pągowaski na stare lata dziwaczeje. Przegiął z projektem pod urzędników. Sobczak do koryta, na starostę!
Dodane przez roms, w dniu 06.05.2018 r., godz. 16.08
Jak ten czas leci...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl