Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, Zuzanny



Pielgrzymka z Rodziną

(Zam: 06.11.2013 r., godz. 16.17)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielinie jako jedna z wielu należących do Rodziny Szkół Jana Pawła II wzięła udział w pielgrzymce na Jasną Górę. To była druga taka wyprawa reprezentantów bielińskiej placówki.

Najważniejszym celem podróży był udział w mszy odbywającej się na Wałach Jasnogórskich. Pośród ok. 400 sztandarów, które tam powiewały, znajdował się również ten z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bilinie. W tym roku szkolnym placówkę reprezentowali uczniowie: Mateusz Szczepanik, Łukasz Nowacki, Aleksandra Krawczyk, Karolina Budna i Monika Kobylińska.
Rodzina Szkół Jana Pawła II to ogólnopolskie zrzeszenie placówek noszących imię Papieża-Polaka. O genezie jego powstania możemy przeczytać na stronie internetowej www.rodzina.org.pl. Zapoczątkowało je nadanie imienia Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej nr 41 (obecnie Zespół Szkół Integracyjnych) w Radomiu w 1998 r. „Wydarzenie to zainspirowało jednego z rodziców, pana Zbigniewa Gumińskiego, mającego w tej placówce troje dzieci, do odszukania w Polsce szkół, których patronem jest Ojciec Święty. Pan Gumiński chciał, by uczniowie z tych szkół mogli się spotkać z Janem Pawłem II podczas zaplanowanej na czerwiec 1999 r. VII Podróży Apostolskiej do Polski. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 41, pani Halina Marciniak, bardzo życzliwie przyjęła ten pomysł. Poprzez kurie diecezjalne i kuratoria oświaty rozpoczął się niełatwy etap poszukiwania szkół noszących imię Jana Pawła II” – czytamy na stronie internetowej zrzeszenia. Pierwsze ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli szkół, których patronem jest Ojciec Święty odbyło się 20 listopada 1998 r. w szkole w Radomiu. Rodzina ma swój hymn oraz logo.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl