Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyPlatforma podsumowuje i snuje wizje

(Zam: 30.10.2013 r., godz. 15.57)

Członkowie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej spotkali się z mediami, by podsumować ostatnie lata i przedstawić swoje wizje na temat przyszłosci. To była pierwsza konferencja prasowa po wyborze nowych władz wyszkowskiej PO, której szefem powiatowym pozostał Adam Mróz.

Członkowie PO spotkali się w Cechu przy ul. Białostockiej, gdzie mają swoją siedzibę. A. Mróz podsumowywał ostatnie lata, chwalił się dokonaniami, snuł plany na przyszłość.
- Od 10 lat współrządzimy gminą Wyszków. W tym czasie zrobiła znaczny krok do przodu – uznał. – Skutecznie korzystaliśmy z pomocy unijnej – te środki zasadniczo zmieniły obraz naszego miasta, sołectw.
Podkreślał w tym rolę należących do PO radnych, dyrektorów jednostek, wiceburmistrza, czy też popieranego przez Platformę burmistrza.
- My, ludzie PO, wyznajemy zasadę, że jesteśmy po to, by budować, łączyć, a nie dzielić – stwierdził Adam Mróz, którego hasło w wyborach na senatora brzmiało podobnie.
Deklarował otwartość na problemy zwykłych ludzi i nieskupianie się na ideologicznych sporach.
Wizje, które prezentowali podczas spotkania członkowie PO dotyczyły w dużej mierze kwestii związanych z wizerunkiem Wyszkowa. Adam Mróz po latach funkcjonowania fontanny przy ul. Sowińskiego uznał, że należy pomyśleć o jej zmianie na ładniejszą. Sugerował, że tego typu urządzenie powinno się znaleźć także w miejskim parku, gdzie chciałby rozbudowy placów zabaw, bardziej estetycznego zagospodarowania itp. Postulował więcej małej infrastruktury w mieście.
- Chcemy przedstawić pomysł na zrewitalizowanie terenu wokół dworca PKP, chcemy przywrócić mu dawny charakter parku, gdzie można spacerować, uciec od zgiełku miasta – podkreślał. – Nie ma naszej zgody na przekształcenie tego miejsca w punkt handlowy, wielkich sieci w Wyszkowie jest już dużo. Jesteśmy jednak za tym, by obecnie funkcjonujące punkty pozostały.
PO pomyślała też o zakazie stawiania tymczasowych budek handlowych – w ostatnim czasie powstawały m.in. w centrum przy ul. Sowińskiego – każda innej wielkości i kształcie przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta.
Zastępca burmistrza cześć wystąpienia poświęcił też ścieżkom rowerowym, które należy, jego zdaniem „spiąć w logiczną całość”, podkreślił jednak, że są one we władaniu różnych zarządców. Na koniec zachęcał do dyskutowania, dialogu. Krytykował dużą łatwość narzekania wśród społeczeństwa.
- Łatwo usiąść przed ekranem komputera i anonimowo wyrzucić to, co siedzi w głębi serca – zaznaczył.
- Nie jestem entuzjastą blaszanych budek z kebabami w centrum miasta – nawiązał do wypowiedzi powiatowego przewodniczącego Marek Siekierski.
Narzekał na małą ilość skwerów, bulwarów w Wyszkowie i mówił o planach stworzenia ciągu spacerowego wzdłuż ulicy Strumykowej, wzbogacenia osiedla Polonez o zieleń miejską i miejsca do rekreacji. Uznał też za zasadne wzbogacenie przestrzeni publicznej o rzeźby.
Prócz kwestii estetycznych członkowie PO mówili o czysto praktycznych działaniach samorządu, jak chociażby utworzenie nasypu w Rybienku Leśnym, który, choć prowizoryczny, uchronił tę część Wyszkowa wiosną tego roku przed zalaniem.
- Gmina podjęła działania w interesie mieszkańców i odniosła sukces – powiedział M. Siekierski.
Wojciech Chodkowski chce z kolei doprowadzić do wydobycia wraku parowca, który spoczywa na dnie Bugu poniżej Broku. Jak stwierdził, współpracą w tej kwestii zainteresowana jest Liga Morska i Rzeczna. Jako przewodniczący komisji promocji Rady Miejskiej chwalił się takimi inicjatywami jak nadanie miastu sztandaru, stworzenie w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego galerii honorowych obywateli gminy, czy doprowadzenie w ubiegłym roku do wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego.
- Te trzy lata pracy radnych PO można uznać za sukces – powiedział.
27 października odbyły się wybory do struktur regionalnych PO, a w listopadzie odbędą się do Rady Krajowej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Fan, w dniu 30.10.2013 r., godz. 19.29
Dobre zdjęcie, i Siekierski z ludzką twarzą :)
Dodane przez Iza, w dniu 30.10.2013 r., godz. 20.43
Fota i owszem. Druga rzecz - fajnie, że wy również dostrzegacie potrzebę urządzenia kolejowego parku. Nie jesteście pierwsi, ale jak możecie wspomóc, to warto przywrócić go społeczeństwu. Teren przecież wizytówkowy.
Dodane przez Anty Fan, w dniu 30.10.2013 r., godz. 20.48
Szkoda, że nie powiedzieli co zrobili lub co planują zrobić, żeby ludziom żyło sie lepiej w Wyszkowie. Co komu z ładnej fontanny jak nie ma co do garnka włożyć albo mu ledwo starcza do pierwszego.
Dodane przez Lokis, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.07
Im starcza, na poprzednim forum padło pytanie - kto i ile ma z tych POsiedzeń. Jakie właściwie są te "dobra osobiste" POszczególnych członków PO? Prawie wszyscy mają dostęp do budżetowego koryta.
Dodane przez ahoj, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.34
Jakie kompetencje ma Siekierski, Jastrzębska czy Mróz aby zarządzać spółkami wyszkowskimi? Przykład z ulicą Kościuszki świadczy jak nie szanują oni Wyszków. Przez wiele lat zapewniali nas Nowosielski i Mróz jak ciężko pracowali nad modernizacją Kościuszki przekonując Generalną Dyrekcję. I to okazało się blefem. Bo ich partyjni kolesie z Warszawy w kilka dni załatwili remoncik jezdni aby tranzyt z Warszawy przerzucić przez Wyszków. Wszystkie pozwolenia, projekty, zezwolenia itp. Co Nowosielski, Mróz czy Pągowski o tym nie wiedzieli? Dlaczego nie reagowali? Będę się przyglądać jak to będzie wyglądało, w akcje protestacyjne przeciw naszym władzom,które do tego dopuścili a następnie przeciw uciążliwościom jeśli takie będą się włączę
Dodane przez Wizjoner, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.53
Gmina przez 10 lat zasadniczo się zmieniła. Niestety. A ta platforma jakoś mi przypomina ze składu osobowego inne ugrupowanie polityczne działające po lewej stronie. Oj, zasadniczo się zmieniło. Ciągle te same hasła od 10 lat. Deficyt skwerów i bulwarów, będą rewitalizować dworzec PKP no i aż 10 mln pozyskane - przez 10 lat. A ile stracone np. tzw. obwodnica śródmiejska? No i Siekierski ma konika - super ogrodnik. Pan Chodkowski wyciągnie wrak parowca żeby w Broku czasem nie przeszkadzał i jeszcze jedno osiągnięcie przez kadencje - galeria honorowych obywateli Wyszkowa. To się napracował. Ważna medialnie sprawa - powódź. Zalewa co roku kogoś ale nie lękajcie się przyjdzie mróz i będzie super. Dodatkowo komendant gminny OSP wyśle swoje zastępy ochotników i się na robi. Platforma zrobiła też Wam mieszkańcy Rybienka nasyp - świetnie. Pamiętajcie, że za pieniądze podatnika.
Dodane przez Zdzich, w dniu 30.10.2013 r., godz. 21.58
Polska żyje taśmowymi aferami PO z Dolnego Śląska, jakie Zarząd Krajowy wyciągnie z tego konsekwencje? Mam propozycję żeby przyjechali do kolegi Mroza na szkolenie w udzielaniu reprymendy.
Dodane przez Zdzich, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.02
Aż się prosi, żeby zrobić z tym parkiem porządek. Nie wiem po co jest tam ta łysa POlana? Dawno POwinna zostać zadrzewiona i zakrzewiona. Do urządzenia terenu ta zieleń mogłaby już sobie rosnąć.
Dodane przez Pipi, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.23
Teraz park kolejowy to psi wychodek.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL., w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.32
Zebrała się spec-komisja. Ciekawi mnie POruszony wątek tzw. "dóbr osobistych". Może POwinniśmy POwołać jakiś niezależny organ, który przebadałby dogłębnie kto i jakie otrzymuje z gminnego budżetu "dobra osobiste"? Szczególnie ciekawi mnie, POza Mrozem, pan Wiśniewski. Kilka lat zarządza fachura na takim POziomie...
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.44
jaka to promocja, ktoś poza Wyszkowianami to oglądał (nie licząc internetu) ?
Dodane przez Oko, w dniu 30.10.2013 r., godz. 22.53
I za co temu Chodkowskiemu płacą, za fanaberie z parostatkiem.
Dodane przez eddie, w dniu 30.10.2013 r., godz. 23.09
"Łatwo usiąść przed ekranem komputera i anonimowo wyrzucić to, co siedzi w głębi serca". Rzeczywiście Panie burmistrzu łatwo ale taki to już urok forum internetowego. O wiele trudniej, o ile w ogóle jest to możliwe jest spotkać się z mieszkańcami każdego z osiedli przynajmniej raz w roku i dać ludziom możliwość, żeby to co w głębi serca mogli wyrzucić w bezpośredniej rozmowie z gospodarzem miasta. Z pewnością też mają swoje koncepcje i wizje warte przedyskutowania i przemyślenia
Dodane przez ahoj1, w dniu 31.10.2013 r., godz. 08.08
Jastrzębska magister inżynier, studia podyplomowe w zakresie zarządzania, uprawnienia do rad nadzorczych spółek, egzamin Ministerstwa Skarbu Państwa , ponad25 lat pracy w przedsiębiorstwach branżowych i wiele innych kwalifikacji. A Ty jakie masz
Dodane przez Samson, w dniu 31.10.2013 r., godz. 08.12
Na przeciw wylotu ul. Prostej gdzie kamień "jeńców radzieckich", sprzedać dobrze działkę i wystawić ładny interes co zasłoni barak przy torach. Za pieniądze zrobić resztę parku na glans. Kamień przenieść w nowe miejsce i nic się nie stanie.
Dodane przez Grześ, w dniu 31.10.2013 r., godz. 08.52
Jastrzębskiej POwiem, że jak jest taka oblatana to PO co jej wiceprezes Wiśniewski, sama sobie nie radzi? A na dodatek zasiada w Radzie Powiatu. Nie za dużo naraz tych "dóbr osobistych"? Po burdelu w PWiK widać jaka to ona zaangażowana. Jako prezes sama jest wszystkiemu winna i POwinna również dostać "reprymendę" :)
Dodane przez do ahoj1, w dniu 31.10.2013 r., godz. 09.11
Magister inżynier - po studiach dziennych, po skończeniu szkoły średniej czy wieczorowo jako tzw. swój człowiek wydelegowany z zakładu pracy? Trzeba by porównać daty urodzenia i ukończenia studiów. Studia podyplomowe - w tych czasach: płacisz, masz. Uprawnienia do rad nadzorczych spółek - wystarczy popatrzeć kto zasiada w tych radach w Wyszkowie. Najwyraźniej poziom trudności w ich zdobyciu podobny do egzaminu na kartę rowerową. Też "wystarczy chcieć". 25 lat pracy. Pracy czy zatrudnienia? Wielu innych kwalifikacji nie da się podważyć. Dodaj jeszcze prawo jazdy kat. B :) Naprawdę nie ma podstaw żeby się chełpić
Dodane przez :), w dniu 31.10.2013 r., godz. 09.50
Jaki interes ma p. Chodkowski w wydobyciu jakiegoś skorodowanego złomu z dna rzeki pod Brokiem? Co będzie jak PO wydobyciu okaże się, że przed zatonięciem jakiś zaradny Żyd kupił go naprędce, a jego POtomek zaraz zgłosi się do gminy Wyszków o zwrot tego majątku wraz z odsetkami?
Dodane przez Ela, w dniu 31.10.2013 r., godz. 10.03
Reprymendę z wpisem do papierów. Co do wykształcenia, to i ja dołożę swoje trzy grosze. Znany jest fakt funkcjonowania w Wyszkowie wieczorówki pn. Uniwersytet marksistowsko-leninowski, wykształcenie swego czasu zdobył sobie w ten sposób cały miejski aktyw.
Dodane przez Golem, w dniu 31.10.2013 r., godz. 10.43
Zgadzam się na to co mówi Samson. Miasto powinno wypełniać się ciekawą i zróżnicowaną w formie architekturą. Kamień należy pozostawić, ale nie musi on stać koniecznie w tym miejscu. Nie widzę specjalnych przeszkód, żeby go przenieść. Nie zwracać też uwagi na lament obrońców wyszkowskich zabytków na przykładzie baraku u zbiegu ulic Pułtuskiej i 11 Listopada. Jak komuś marzy się taki skansen ruder, niech go sobie zrobi na własnym podwórku.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 31.10.2013 r., godz. 12.57
dobrego prezesa można poznać również po jego pracownikach. O ile klasa robotnicza jest całkiem sprawna to pan na stołku wiceprezesa wydaje się być z księżyca (nie urażając jego dóbr osobistych). Ale ponoć z panią Jastrzębska tworzą świetny duet dzięki czemu i wodę mamy smaczną...
Dodane przez observer, w dniu 31.10.2013 r., godz. 13.50
Te umiejętności POwców są liche, nie muszą się starać bo mają stanowiska z politycznego nadania. Nawet u swoich kolesi w Warszawie nie zabiegają aby coś uszczknąć dla Wyszkowa. To pasożytnictwo.
Dodane przez do ahoj1, w dniu 31.10.2013 r., godz. 13.51
to sprawdź razem ze swoimi
Dodane przez Fan, w dniu 31.10.2013 r., godz. 14.28
A co tu sprawdzać, wystarczy POsłuchać jej bełkotu.
hit sezonu
Dodane przez Monky, w dniu 31.10.2013 r., godz. 18.29
Parostatek, hit sezonu. Z takimi Pomysłami daleko pan nie zajedzie (POpłynie). Oj widzi mi się, że kolejną kadencje Posiedzi pan w domu (białym domu). Będzie w kratkę.
Dodane przez O.N.A., w dniu 31.10.2013 r., godz. 19.50
Dawno nie widziałam tak sympatycznego Siekierskiego???
Dodane przez Anonim, w dniu 31.10.2013 r., godz. 20.16
Oj widzi mi się, że tak samo będzie z panią Jastrzębską. Straci stołek POwiatowej radnej i zajmie się właściwą robotą. Bo co za dużo to nie zdrowo...
Dodane przez Iza, w dniu 31.10.2013 r., godz. 21.49
Czyli PO, już dziś można POwiedzieć, traci dwa stołki! POpieram, żadna to strata. Pan, który za swoje większe osiągnięcie uznaje stworzenie galerii honorowych obywateli miasta jest bezproduktywny. Pani, która radzi w powiatowym gremium, a nie panuje na "własnym POdwórku" (PWiK) jest jedynie balastem.
Dodane przez bibi, w dniu 31.10.2013 r., godz. 22.55
bibi na poczatku myslala, ze nasyp w rybienku lesnym to dobry lecz połowiczny pomysł, jadnak bibi jak pomyslala to wywnioskowała, ze taki nasyp (bo jest to tylko górka piachu obsiana trawa - nie profesjonalny wał) moze spowodowac to, ze w razie duzej wody, cały ten piach z nasypu, z całym cisnieniem spietrzonej za nasypem wody, moze zrobic wiecej szkody niz spokojne rozlanie sie niespietrzonej wody, jak to było wcześniej bez nasypu - oby tak nie było i moze warto wreszcie zrobic profesjonalne wały przeciwpowodziowe droga władzo
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.11.2013 r., godz. 06.12
Panowie z wyszkowskiej PO, dajcie spokój z tymi funduszami unijnymi. Można rzeczywiście sto razy powtórzyć, że jesteśmy liderem lub, że skutecznie pozyskujemy fundusze i tym podobne bajeczki. Liczby w tej sprawie są oczywiste. Takie sumy jakie pan burmistrz Mróz sciągnął do Wyszkowa od 2007 roku, kiedy zajmuje się tą sprawą inne samorządy potrafią wykorzystać przez jeden rok. A więc wykorzystalismy w Wyszkowie fundusze w skali wielokrotnie mniejszej niż inni. Przedstawiać to jako osiągnięcie to na prawdę szczyt parodii.
Dodane przez swojak, w dniu 01.11.2013 r., godz. 09.58
A ileż to funduszy unijnych wyciągnął dla Wyszkowa pan Marek Głowacki kiedy był przewodniczącym rady? Ileż to inicjatyw w życie wprowadził? Chciałbym wiedzieć. I wracając do wraku parowca, to jest to doskonały sposób by ożywić wygląd miasta (po jego zakonserwowaniu, renowacji), ustawić np. zamiast tej chamskiej armaty przy moście. W Markach stoi stara ciuchcia i pięknie wygląda. A jest to statek, który zatonął w 1920-tym roku, więc związki z Wyszkowem są.
Dodane przez bibi, w dniu 01.11.2013 r., godz. 12.38
bibi uwaza, ze nalezy ilosc sciagnietych funduszy unijnych ocenic porównujac do innych gmin, to wiele pokaze
Dodane przez Golem, w dniu 01.11.2013 r., godz. 16.20
Jak kundelki z obrzezanymi ogonkami. WyPOciny o parowcu i związanej z nim promocji schowajcie POmiędzy bajki o "tunelu POd Bugiem" i "Skarbie królewny Śnieżki i dziadku Mrozie". Pan Mróz zajmował odpowiednie stanowisko , miał sztab ludzi a potem stołek burmistrza od tych spraw. Nikt nie miał lepszych narzędzi. Co zrobił, dużo szumu i co więcej, chcielibyście takiego senatora?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.11.2013 r., godz. 16.50
Panie swojak, ani radny ani przewodniczący rady nie odpowiada w żadnym stopniu za zdobywanie funduszy zewnętrznych. Od tego jest aparat wykonawczy urzędu miejskiego z główną osobą odpowiedzialną za fundusze - od 2007 roku panem burmistrzem Mrozem. Oczywiście ze względu na wagę sprawy również pan burmistrz Nowosielski. Obaj albo nie potrafią tego robić, albo im się nie chce. Po co mają zresztą starać się? To przecież dla wszystkich w urzędzie dodatkowa, nikomu niepotrzebna praca. Tym bardziej, że opowie się jakąś bajeczkę, życzliwe media powtórzą i zawsze ktoś uwierzy. Podaję kilka przykładów pozyskiwania funduszy unijnych przez gminy miejsko-wiejskie z województwa mazowieckiego z roku 2011: Ciechanów -18,03 mln zł, Brwinów - 14,9 mln, Łochów - 12,1 mln, Otwock -9,93 mln. U nas jak podał pan burmistrz w 2010 - 2012 było to 10 mln. Jak Pan weźmie jeszcze dwa lata wstecz, to będzie niewiele więcej. O tym piszę z poczucia obywatelskiego obowiązku. Optymizm naszej władzy w tej sprawie to kpiny w żywe oczy z wyszkowian.
3 mln rocznie???
Dodane przez Zołza, w dniu 01.11.2013 r., godz. 18.18
Czyli po ok 3 mln na rok! Licząc 2010, 2011 i 2012 r. Nie podzielam tego optymizmu.
Dodane przez Antoni, w dniu 01.11.2013 r., godz. 20.04
Za dużo złośliwości drodzy Rodacy. I ja biję się w pierś, bo nieraz mi się zdarzyło ulec emocjom. Wybaczcie. Jestem uwiedziony siłą rzeczowych argumentów Pana Głowackiego. To dobry przykład jak powinniśmy ze sobą rozmawiać. Apeluję o to. Pozdrawiam wszystkich, Bóg z Wami!
Dodane przez Zdzich, w dniu 01.11.2013 r., godz. 21.21
Św. Antoniemu udzieliło się chyba dzisiejsze święto. Z uwagi na sympatię jaką darzę naszego seniora, jestem gotów zaryzykować. Ale pod warunkiem, że tolerowanie głupoty przeciwnika ma swoje granice. Na początek zwrócę uwagę mądrali o niku "swojak" co armatę (w rzeczywistości haubicę) nazywa chamską, a w kupa zatopionego "złomu" rozpala mu wyobraźnię. Ciężko z takim dyletanctwem dyskutować i POziom żenujący, bo chamski to może być np. cep!
Dodane przez swojak, w dniu 01.11.2013 r., godz. 23.01
Zdzichu, towarzyszu, jak ci ta ruska armata tak się podoba to ją sobie w ogródeczku postaw, wyceluj najlepiej na zgniły zachód, w Unię Europejską, i tego papieża antychrysta co nakazuje polskiemu klerowi żyć jak normalni ludzie i nie gwałcić dzieci, tak w kraju jak i za granicą. Wybaczcie, ale z wami można tylko w waszym stylu dyskutować.
Bicie rzecznej piany
Dodane przez Wlad, w dniu 02.11.2013 r., godz. 07.30
"Wojciech Ch. chce z kolei doprowadzić do wydobycia wraku parowca, który spoczywa na dnie Bugu poniżej Broku. Jak stwierdził, współpracą w tej kwestii zainteresowana jest Liga Morska i Rzeczna." - Jak Panowie myślą, że takimi POmysłami wylansują się na radnych przyszłej kadencji, to jestem spokojny, że się już tam nie dostaniecie. Już mieliśmy w parku barkę... dziękujemy.
Dodane przez Jacek, w dniu 02.11.2013 r., godz. 08.28
W Wyszkowie armata przeszkadza co niektórym, a w Różanie przy czołgu robili niektórzy kampanie. PO jest niespójna i niekonsekwentna.
Marku E. (swojak) adwersarzu na POziomie
Dodane przez Jan4P, w dniu 02.11.2013 r., godz. 09.58
Ty nie masz nawet swojego ogródeczka, bo wszystko, co dotyczy Pułtuskiej kwitujesz "nie moje". Tak więc gabinety nie twoje, blaszana buda nie twoja... Mam nadzieję, że skarpetki, które jaszcze nosisz są twoje. Gdybyś miał ogródek mógłbyś razem z Rabe postawić sobie tam ruski parostatek. Gdybyś zamiast baraniego pęcherza miał mózg, wiedziałbyś, że wyszkowska haubica, dla przyjezdnych, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Ilość wykonywanych przy niej fotek bije na głowę te z kościołami, Wyszkowianką, ratuszem, fontannami. Jak zatopiona kupa złomu jest wszystkim na co stać przewodniczącego, to tylko POgratulować i cieszyć się, że to już ostatni jego rok w Radzie.
Dodane przez Pirx, w dniu 02.11.2013 r., godz. 12.39
Taa, POwice wystrzelił z chamskiej armaty. Zwróćcie uwagę na dwa partyjne spotkania: PSL i PO. Pierwsi potrafili minuta ciszy oddać pamięć przewodniczącemu Biernackiemu (nie z PSL), drudzy nie POtrfili nawet tego, nie mówiąc o partyjnej nieobecności na pogrzebie swojego poprzedniego przewodniczącego Jastrzębskiego. To POważna rysa na wizerunku, i świadectwo ich kultury politycznej i osobistej.
Dodane przez kidman, w dniu 02.11.2013 r., godz. 14.04
Do wszystkich domyślnych. Skąd wzięła się pani Jastrzębska na tym stanowisku. Wygrała konkurs czy też dokonała jakiegos wyczynu intelektualnego? Co bardziej wtajemniczeni mówią, że tym stanowiskiem zapłacił burmistrzyk za finansowanie przrz Jastrzębskiego pierwszej kampani wyborczj. Może to tylko plotka ale zważywszy na poziom intelektu pani Jastrzębskiej (znający tą panią wiedza o czym piszę) może byc coś na rzeczy. A swoja drogą burmistrzyk o"obrósł" w układy na tyle że samorząd wyszkowski jest samorządem tylko bogatych wyszkowian pozostali poddawani są tylko propagandzie i o dziwo nadzwyczaj skutecznie..
Dodane przez O.N.A., w dniu 02.11.2013 r., godz. 14.58
Te parostatki, ścieżki, parki i fontanny to materiał dla stowarzyszeń, a nie poważnej partii politycznej współrządzącej w Wyszkowie. Dziecinada.
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.11.2013 r., godz. 17.35
Mróz fotografuje się na tle ruskiego czołgu w Różanie, to mi "armata" ma się nie podobać? Do kidmana - twoja teoria jest bardzo prawdopodobna zważywszy na to, że w PWiK schronienie otrzymał również inny POplecznik Nowosielskiego w wyborach, niejaki Wiśniewski. Można sądzić, że PWiK to taka przechowalnia różnych aparatczyków. Zaokrętował się na tym "parowcu" także Waldek Sobczak PO stracie intratnej POsadki.
Dodane przez czytelnik, w dniu 02.11.2013 r., godz. 20.33
Sobczak też????? A to ci oslizły osobnik. Jeżeli tak jest to taki ktoś nie ma prawa nikogo krytykować no a już na pewno powinien być przykładnie wyrzucony z PiS. Chyba, że wyszkowski PiS tak pojmuje prawo i sprawiedliwość. PANIE SOBCZAK ODNIES SIĘ PAN DO TEGO.
Dodane przez moll, w dniu 03.11.2013 r., godz. 01.49
Nic dodać, nic ująć
A dla "Wojtka" i reszty, ważniejszy jest parowiec :)
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.11.2013 r., godz. 14.06
"Dodane przez Inspektor, w dniu 20.10.2013 r., godz. 00.27 Stwierdzam: -1) niezabezpieczenie ścian wykopu przed niezamierzonym obsunięciem, -2) materiał (kostka) oraz ziemia i fundament ogrodzenia obciążają krawędzie wykopu, -3) brak kasków ochronnych u pracowników, -4) brak kasków u kadry kierowniczej, -5) brak lub stosowanie nieodpowiednich rękawic roboczych i obuwia, -6) brak zabezpieczenia asekuracyjnego pracowników w wykopie, -7) brak odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy i robót przed dostępem osób nieupoważnionych, -8) brak zabezpieczenia i oznakowania strefy i miejsca niebezpiecznego, -9) nieprawidłowości w zakresie prowadzenia robót koparką w sąsiedztwie czynnych napowietrznych linii energetycznych. Przyczynami naruszeń prawa są tu: -1) pośpiech i niefrasobliwości przy wykonywaniu prac i związane z tym nieprzywiązywanie wagi do przestrzegania przepisów bhp, -2) nieodpowiednie podejście osoby odpowiedzialnej za nadzór nad pracownikami do przestrzegania przepisów bhp, -3) słabe przygotowanie pracowników do bezpiecznego wykonywania pracy, -4) nieznajomość przepisów prawa pracy przez wiceprezesa przedsiębiorstwa, pomimo legitymowania się zaświadczeniami dotyczącymi ukończenia szkoleń z zakresu bhp i posiadania wieloletniego doświadczenia." A Mróz na to: - repryMenda :)
Cytat z Inspektora:
Dodane przez JOW, w dniu 03.11.2013 r., godz. 21.59
"Przyczynami naruszeń prawa są tu:" - inspektor jasno stwierdza, że mamy tu do czynienia z naruszeniem prawa! Panie Mróz.
Dodane przez Jacek, w dniu 04.11.2013 r., godz. 17.31
Ty mu mów, a on zdrów :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta