Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaMiędzynarodowy wyścig kolarski w przyszłym roku

(Zam: 23.10.2013 r., godz. 16.04)

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Wyszkowa to impreza, którą w przyszłym roku planują zorganizować władze miejskie. W Urzędzie Miejskim 18 października w Wyszkowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu, na której pojawiły sławy związane z tą dyscypliną sportu.

Gości przywitał i konferencję poprowadził dziennikarz sportowy Polskiego Radia Włodzimierz Rezner. Wśród nich: Ryszard Szurkowski i Tadeusz Mytnik, znany na całym świecie sędzia kolarski Tadeusz Skorek, prezes Duo Circuli, dyrektor Memoriału Henryka Łasaka i Pucharu Uzdrowisk Karpackich, wyszkowianin Paweł Romański, a także burmistrz Grzegorz Nowosielski. Aby zorganizować tego typu imprezę w Wyszkowie, gmina podjęła współpracę ze spółką Duo Circuli – wyspecjalizowaną w zakresie organizacji profesjonalnych wyścigów kolarskich.
– Kolarstwo to sport bardzo popularny w Polsce i na świecie, ale również w Wyszkowie – mówił Grzegorz Nowosielski. – Mam wrażenie, że tego typu imprezy, które organizowane są lokalnie, ale mają ponadlokalny charakter, przyczyniają się do wielkiej tradycji kolarskiej. Zawodnicy mają możliwość konfrontowania się ze sobą, podnoszenia swoich umiejętności. Dodatkowo jest to ogromna promocja dla naszego miasta i regionu, ale i tego wspaniałego sportu.
Jak poinformował burmistrz, amatorzy również będą mieli okazję sprawdzić się w wyścigach w różnych kategorii wiekowych, przygotowane będą atrakcyjne nagrody.
– Chcemy, żeby to było wielkie święto kolarstwa w naszej gminie – stwierdził.
Termin imprezy został wyznaczony na niedzielę 7 września 2014 r. Nie jest on bez znaczenia, bowiem stanowi okazję do przygotowania polskich zawodników do mistrzostw świata, które odbędą się na przełomie września i października. Pomysł zyskał zainteresowanie i akceptację prezesa Polskiego Związku Kolarskiego, wydarzenie zostanie wkrótce włączone do kalendarza imprez PZKOl.
– Chcielibyśmy, żeby ten wyścig napełnił entuzjazmem młodych ludzi. Mamy pewne propozycje na organizację szkółek kolarskich – mówił Włodzimierz Rezner. – Chcemy, żeby rodzina kolarska się powiększyła – dodał.
Młodzi amatorzy będą mogli spróbować swoich sił przed głównym wyścigiem, który rozpocznie się o godz. 12.00. 120 profesjonalnych zawodników (w tym 5 zagranicznych drużyn) będzie miało do pokonania około 11 km okrążenia, stanowiące część dystansu, którego suma wyniesie blisko 130 km. Start i meta znajdować się będą na ul. Prostej przy budynku Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, planowana trasa: Wyszków-Rybienko Stare-Rybno-Tulewo-Kręgi-Sitno-Wyszków.
Koniec imprezy przewidziany jest na godz. 15.00, nagroda główna to Puchar Burmistrza Wyszkowa. Organizacja wydarzenia to dodatkowy argument dla władz miasta, żeby występować do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o remont drogi krajowej, którą planowany jest wyścig. Jak zapowiedział burmistrz, zamierza działać w tej sprawie.
– Stworzymy piękny, sportowy teatr – powiedział Tadeusz Mytnik. – Będzie to ciekawa uroczystość, coś z kultury, coś ze sportu młodzieżowego. Każde takie przedsięwzięcie to także małe przemeblowanie miasta, ale my to zrobimy poprawnie. Jest to sprawdzian społeczności, mieszkańców, na ile są mobilni i uszanują tę imprezę, gdzie trzeba będzie trochę trudności pokonać, ale wiąże się to z dużą promocją.
P.D.

Komentarze

Dodane przez Bożena, w dniu 23.10.2013 r., godz. 17.05
Alem się zdziwiła, przecież burmistrz nie lubi rowerowych imprez na właściwym POziomie. Przykład jak dzieciakom POskąpił grosza. Teraz się zastanawiam czy chodziło o to, że młodzież nie chciała, żeby na wszystkim łapę trzymała mega promocja z Al. Róż? Przyjeżdża kilku starców, którym rowery obrosły dawno pajęczyną i Nowosielski śpiewa jak skowronek. Trochę to nie "Fair Play".
Dodane przez Wlad, w dniu 23.10.2013 r., godz. 18.59
Fajnie tylko termin taki wyborczy, ludzie już dożynkami żyją.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 23.10.2013 r., godz. 20.55
Proszę być wyrozumiałym :) Nasi burmistrzowie są zakochani w sporcie, szczególnie w kolarstwie.
Dodane przez Grześ, w dniu 23.10.2013 r., godz. 21.27
Już mam dosyć tych imprez o puchar burmistrza. Może dla odmiany zróbmy "Nocnik burmistrza", będzie treściwiej.
Dodane przez Zen, w dniu 24.10.2013 r., godz. 00.21
Cytuję "Chcielibyśmy, żeby ten wyścig napełnił entuzjazmem młodych ludzi. Mamy pewne propozycje na organizację szkółek kolarskich - mówił Włodzimierz Rezner. "Chcemy, żeby rodzina kolarska się powiększyła - dodał". A ja Zen, wolałbym, żeby te pieniądze przekazane były wyszkowianom, którzy bez względu na polityczną chucpę robią z młodzieżą dobrą kolarską robotę. Nie brakuje tu kadry i entuzjastycznie nastawionej młodzieży. Jak widzimy POlitycznych POmysłów też nam nie brakuje.
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.10.2013 r., godz. 07.42
Dawniej za Justyny Garbarczyk, to mieli na tyle skromności, że wyścigi były memoriałem. Wyszków kojarzony był z marką "Memoriał Trochanowskiego", teraz ten "Puchar burmistrza" znów utonie w całej masie innych mniejszych i większych jego "pucharów". "Nocnik" byłby rzeczywiście wyróżnikiem. Na burmistrzu nie da się zrobić marki zawodów, bo on sam to marna marka (referendum).
Dodane przez Golem, w dniu 24.10.2013 r., godz. 13.02
"Puchar Burmistrza" pełen nePOtyzmu i hiPOkryzji. Wątpliwa nagroda.
Dodane przez Zołza, w dniu 24.10.2013 r., godz. 14.26
Już wiem co (kto) będzie na plakacie... :)
Dodane przez Asia, w dniu 24.10.2013 r., godz. 19.00
Mróz z Nowosielskim na rowerach?
Dodane przez Zołza, w dniu 24.10.2013 r., godz. 21.35
...7 września 2014 r. Nie jest on bez znaczenia, bowiem stanowi okazję... do POpedałowania przed wyborami. Ja na pedziów (bez obrazy) nie głosuję :)
Dodane przez Fan, w dniu 25.10.2013 r., godz. 12.14
Oj żeby w roku wyborczym nie przesunięto całego kalendarza imprez "promocyjnych" na wrzesień-październik i listopad.
nie głosuję
Dodane przez Anonim, w dniu 25.10.2013 r., godz. 18.36
I na aferzystów, nierobów, nepotów, hipokrytów, ludzi z nieciekawą przeszłością, oszukańców, cwaniaków, pozerów.
Dodane przez Józef, w dniu 26.10.2013 r., godz. 11.08
Wyszków nie ma promocji i dlatego trzeba rozwiązać ten wydział w Urzędzie bo to jest fikcja, tylko wydają pieniądze ale na imprezy dla siebie, oczywiście na tym ktoś nieźle zarabia.....
Dodane przez Fan, w dniu 26.10.2013 r., godz. 13.09
Co się burzysz, będziesz miał darmową wigilię dla biedoty na mrozie i z Mrozem w roli św. Józefa.
Dodane przez ..., w dniu 26.10.2013 r., godz. 13.46
oczywiście na tym ktoś nieźle zarabia..... w Wyszkowie to się nazywa "zaprzyjaźnieni" kooperanci.
Dodane przez Samson, w dniu 27.10.2013 r., godz. 18.08
"Zaprzaźniony" kooperant Świtalski co mieszka na Białołęce i POdatków tu nie płaci.
Dodane przez wstyd, w dniu 28.10.2013 r., godz. 08.19
A dlaczego Pan Burmistrz nie zgodził się na imprezę BMX-ową dla młodzieży? Nic się jej nie należy? To mogła być licząca się w Polsce. Teraz wszyscy walczą o puchar Burmistrza. Ogranicza funkcjonowanie szkół, inwestycje wszelkiego rodzaju i tylko wydaje kasę na głupoty. Jakieś festyny dla pijaków i nic więcej. Młodzież nie głosuje w wyborach - można ich olać. Młodzieży się nie martw, możecie liczyć na Mroza. Geniusz organizacyjny i działacz.
Dodane przez Grześ, w dniu 28.10.2013 r., godz. 10.17
Teraz na topie u Nowosielskiego imprezy w stylu "buzia pełna krwi i naruszone uzębienie" Tak trzymać burmistrzu, wraca pan do swojego naturalnego POziomu.
Wyszków POstawił na krew!
Dodane przez POpeliniarz, w dniu 28.10.2013 r., godz. 12.57
Jaki burmistrz takie priorytety.
Blood promotion
Dodane przez Iza, w dniu 28.10.2013 r., godz. 15.04
Jaka to profilaktyka, jaka to promocja? Może odpowie na to pytanie np. pani Mikołajczyk i pan Chodkowski.
do Izy
Dodane przez $$$, w dniu 28.10.2013 r., godz. 16.44
Oboje Państwo siedzieli pewne w sektorze wypełnionym fanatykami burmistrzowego pasa, ubranymi w ortaliony i wypachnionymi adidasem. Uczestniczyć w takim święcie to dla wyszkowskiej elitki święty obowiązek. Wielu nie było tego dnia w kościele, ale świętem było zobaczyć na własne oczy cielca, na którego tak naprawdę złożyliśmy się wszyscy. Kolejne pytanie do szefa komisji finansów - ile nas ta wyszukana promocja kosztowała panie Abramczyk?
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.10.2013 r., godz. 20.14
Padł POmysł POwrotu do starych sprawdzonych haseł promocyjnych dla Wyszkowa. Było np. takie "miasto seksu i biznesu", ale od zawsze kiedy pamiętam było też "Wyszków stolica opryszków". Trzeba zainwestować w tę stronę.
Dodane przez Wlad, w dniu 28.10.2013 r., godz. 21.38
POruszacie aspekt zakulisowy imprezy, ale chłopakom, którzy walczyli należy się uznanie. Gratulacje dla Piotra - nowego mistrza.
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.10.2013 r., godz. 22.18
dopóki nie będzie konkretnego rozstrzygnięcia, te walki zawsze będą przyznawane Trycowi jako gospodarzowi. Dziwi mnie, że nie szkoda im zdrowia.
Dodane przez Sajmon, w dniu 29.10.2013 r., godz. 07.08
Dobrze, że wejściami na stronę gazetka sobie nadrabia mierną sprzedaż wersji papierowej. Napędzana tu szałajdziarską machiną gimbusiarska widownia buduje swoje ego.
Kuru wyszkowskiej informatyki...
Dodane przez Bożena, w dniu 29.10.2013 r., godz. 12.13
Kolejna szuja liczy kto ile czego sprzedał. Dla mnie liczniki mogą nie istnieć, najważniejsze jest, że krytyczne komentarze są celne, a ludzie czytają i się z tym zgadzają. Spada za to znacznie oglądalność pedałowego portaliku. ZaPOminam, że taki w ogóle istnieje.
Grafomania
Dodane przez Iza, w dniu 29.10.2013 r., godz. 15.20
"To twór grupy zapaleńców, którym zależy na pokazywaniu piękna naszych ziem, ich historii i przyrody. Chcemy propagować aktywny wypoczynek, wszystko to co zachęci ludzi do ruszenia się sprzed kanapy i telewizora. Szczególnie umiłowaliśmy rowery." Z tą kanapą to pewnie jest tak: na kanapie leży pies, przed kanapą świnia. Prawda, że śmieszne?
Grafomania
Dodane przez TD, w dniu 29.10.2013 r., godz. 16.24
1) Grafoman - ktoś, kto nie ma dokładnie nic do powiedzenia i stara się to dokładnie opisać. 2) Na Nonsensopedii grafomania uznawana jest za bełkot i ekspresowo leczona ekspresowym kasowaniem. W szkole, na języku polskim, grafomania jest przedmiotem zachwytu polonisty, licznych dyskusji, opracowań i jedynek. Utwór grafomański charakteryzuje się z reguły przegadaniem, brakiem konsekwencji stylistycznej, oklepanymi zwrotami i banałami.
Dodane przez Zdzich, w dniu 29.10.2013 r., godz. 18.23
No tak, "sprzed telewizora " można wyciągnąć kogoś, z "sprzed kanapy" to chyba tylko na zasadzie na kanapie pies przed kanapa cielun. Zrozumiałem. Wizytówka najwyższych lotów :)
Dodane przez promocja sportu w wydaniu wyszkowskim, w dniu 29.10.2013 r., godz. 18.46
Warto przyjrzeć się jak Burmistrz dba o zdrowie młodych pokoleń. 1. Głośna akcja Cała Polska biega - jestem jak najbardziej za ale: wygląda to tak, że dzieci są spędzane np. na boisko szkolne i mają przebiec określony dystans. Super nic prostszego. Tylko fakt: 1. nikt ich do tego nie przygotowuje wcześniej. Cały rok nic się nie dzieje w tym kierunku za nielicznymi wyjątkami. Efekt: dzieci po biegu słabną, wymiotują i odchorowują. Nawet zaplecze medyczne jest zerowe np. w szkole na Polonezie jedna pielęgniarka obsługiwała całą szkołę (ponad 1000 dzieciaków) a były poważne zasłabnięcia. Fakt 2. dzieci po biegu pochorowały się ze względu na warunki pogodowe i nadmierny wysiłek. Połowe osób w klasie u mojego syna zachorowało - zresztą on też. Burmistrz chętnie daje na imprezy sportowe, funduje puchary etc ale nie dzieciom. A wręcz przeciwnie. Fakt. Wszystkie zawody pływackie są płatne i to nie mało np. Ciechanów 200zł. Jeden dzień. Opłata startowa, autokar pełen osób. Dzieci nie dostają tam nawet picia żadnego tylko kupują coś same z automatów lub w sklepikach. 200zł za co??? Trener ma pensje, autokar ile kosztuje? Pewnie wielu z nas zna tego typu sytuacje i czy to jest normalne? Teraz MEN ogłosił i wydaje miliony na kampanie medialną żeby dzieci nie zwalniały się z WF . A czym sa zachęcane dzieci uprawiające sport, tym co pokazałam? Burmistrz nawet na te dzieci nie chce złotówki wydać - pewnie niebawem z panią Lidzią otworzą sekcje summo.
Dodane przez Wlad, w dniu 29.10.2013 r., godz. 20.09
Z tym omdleniami i słabnięciem to szczera prawda. To efekt spędów, żeby Wiśniewski miał się czym POchwalic. Inna sprawa to ta, ile Nowosielski wywala na promocję zdrowia w postaci mordobicia. Ile kosztowała ta "sieczkarnia" panie Nowosielski i jaki z niej przykład dla np. dzieci, którymi opiekuje się pan "karateka"?
Dodane przez Zołza, w dniu 29.10.2013 r., godz. 21.25
Jest kultura niska i wysoka, sport też jest niskiego POziomu i wysokiego. Wyszkowski bloodsport to dla burmistrza - sPOrt wyższego szczebla. POgratulować. I POwtórzę za $$$ "Oboje Państwo siedzieli pewne w sektorze wypełnionym fanatykami burmistrzowego pasa, ubranymi w ortaliony i wypachnionymi adidasem. Uczestniczyć w takim święcie to dla wyszkowskiej elitki święty obowiązek. Wielu nie było tego dnia w kościele, ale świętem było zobaczyć na własne oczy cielca, na którego tak naprawdę złożyliśmy się wszyscy. Kolejne pytanie do szefa komisji finansów - ile nas ta wyszukana promocja kosztowała panie Abramczyk?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta