Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyOkiem rzuciłam

(Zam: 23.10.2013 r., godz. 16.01)

Dzień Edukacji Narodowej minął. Jak zwykle obchodzony był hucznie. Starosta dziękował nauczycielom za pracę na uroczystości zorganizowanej w I LO w Wyszkowie. Burmistrz w Gościńcu pod Jesionem nagrody wręczał nauczycielom. Znamy tych, którzy nagrody z rąk starosty otrzymali...

Czytam i nawet już się nie dziwię, że po raz kolejny te same osoby zostały wyróżnione. Wiadomo, że każdy dyrektor otrzyma nagrodę starosty. Nawet pisać już tego nie trzeba. Kopiuj-wklej wystarczy robić i połowa listy tych, którzy zostali wyróżnieni, jest gotowa. Nie wiem, dlaczego każdy dyrektor co roku nagrodę musi otrzymać. Szkoda, że tak niewielu zwykłych nauczycieli zasługuje na uwagę władz powiatowych.

***

W gazecie nibyinstrukcja się pojawiła, jak młodzież alkohol może kupić. Zamysł redakcji zapewne był inny i być może ktoś inny w prawidłowy sposób artykuł odczyta. Pokazano nam spryt młodzieży, która pełnoletnia nie jest, a która alkohol na dowód osobisty w sklepie kupuje. Do tej pory nie wiedziałam, że wystarczy datę urodzenia paluchem zasłonić i wyskokowy napój bez trudu można nabyć, będąc małoletnim. „Instrukcja” mnie zaskoczyła. Zaskoczyło mnie również to, że nikt na dziennikarską prowokację się nie pokusił, by udowodnić, jak łatwo małolat w sklepie wódeczkę może nabyć. Zaskoczyło mnie, że jak zwykle policja na sygnały mieszkańców o łamaniu prawa obowiązującego czeka, lecz sama niewiele robi w kwestii łapania małolatów kupujących i pijących alkohol. Czy łatwo może kupić alkohol osoba nieletnia? Łatwo, wystarczy odwiedzić nocne sklepy w Wyszkowie późnym wieczorem.

***

Pan Mikołajczyk będzie miał teraz niezwykle ważne zadanie. Z firmą, która będzie się zimą zajmowała odśnieżaniem miasta naszego, dokona objazdu dróg. Topografia Wyszkowa niezwykle jest skomplikowana, więc nie dziwota, że ubiegłoroczna zima wywołała sporo zamieszania u sprzątaczy ulic ze śniegu. Zresztą śnieg padał jak wściekły, to i firma mogła w zamieci się pogubić. Tegoroczne długoterminowe prognozy pogody raz na wiosnę w zimie wskazują, raz obiecują nam syberyjskie mrozy. Pan Mikołajczyk od ruskich przyjaciół sprzęcik powinien pożyczyć, by odganiać znad Wyszkowa śniegowe chmury. Nikt wtedy nie będzie narzekać na zaspy w mieście. W roku wyborczym szalenie ważnym jest, by mieszkańców nie drażnić i nie prowokować do dyskusji na żaden drażliwy temat.

***

Do kolejnej edycji „Supertalentów Wyszkowa” zgłaszać można swoich kandydatów. Kategorii 6 mamy – taniec, śpiew, chóry, gra na instrumentach, recytacja i inne. Tak jak 5 pierwszych kategorii jest teoretycznie zrozumiałych, tak nie bardzo wiem co może oznaczać kategoria szósta. Nie wiem, czy w zakresie ignorancji, bezczelności, strachu, drażliwości i lekceważenia wyborców swoich można zgłaszać kandydatów z grona władz powiatowych i gminnych? Czy zakres, o którym wspomniałam mieści się w kategorii „inne”?

***

Przy Geodetów robotnicy usuwający awarię, w wykopie na dwa metry pracowali. Kostka wisi, brak zabezpieczeń prowadzonych robót, wielu obserwatorów z rękami w kieszeni. Nikt z nadzorujących nie widzi problemu nieprzestrzegania podstawowych przepisów bhp. „Przyzwyczajenia i wygoda robią swoje” tłumaczy wiceprezes PWiK. Czyżby o swoich przyzwyczajeniach mówił tak odważnie w wywiadzie dla „Wyszkowiaka”? Pogdybać można trochę i zastanowić się, co by było, gdyby jednak wypadek jakiś w trakcie usuwania awarii się przydarzył. Kto ponosiłby odpowiedzialność za wypadek? Kto ewentualnie by wypłacił odszkodowanie? Czy firmy ubezpieczeniowe nie zaczęłyby dochodzić, jak zabezpieczone zostało miejsce usuwania awarii? Pytań zapewne wiele jeszcze zadać można. Dobrze, że nic złego się nie przytrafiło, bo gdybania w konkretne pytania by się zamieniły.

***

A w Rybienku Leśnym i Drogoszewie źle zabezpieczona inwestycja jest prowadzona. Głębokie wykopy w trakcie remontu drogi nie są oznakowane. Ludzie jeżdżą, dzieci chodzą, mieszkańcy boją się, że brak odpowiedniego zabezpieczenia budowy może do tragedii doprowadzić. Urzędnicy odpowiedzialność za bałagan przy pracach drogowych odpychają od siebie i winę zrzucają na inwestora. Ten przekazał, tamten widział i uwagę zwrócił, nieoznakowane wykopy jak nie w tym, to w innym miejscu straszyć nas będą dalej. Skąd zwykły mieszkaniec powiatu naszego ma wiedzieć, do kogo udać się należy, gdy w takim przypadku skargę chce złożyć?

***

Woźne skargę na dyrektora ZS w Wyszkowie na ręce burmistrza złożyły. Pan Szczerba zlecił woźnym segregację śmieci wyprodukowanych przez firmę sprzątającą. Skoro firma sprzątająca za sprzątanie ma płacone, to być może segregacją śmieci również powinna się zająć. Skoro na ekologię tak mocny nacisk dzisiaj jest kładziony, to być może dzieci nie tylko w teorii, ale również w praktyce powinny nauczyć się, jak prawidłowo segregacja powinna być przeprowadzana. Kolorowe pojemniki w szkole ustawić należy i uczyć dzieci, gdzie szkło, gdzie puszkę, a gdzie zwykły papierek po kanapce wyrzucić należy. A może zamiast szukać oszczędności i składać deklarację na odbiór segregowanych śmieci, odbiór niesegregowanych śmieci należało w gminie zgłosić. Rozwiązań zapewne jest wiele. Nie bardzo trafionym jest ten, gdzie woźna musi przebierać śmieci.
Judyta

Komentarze

Reprymenda za repryMENDĘ
Dodane przez Jan4P, w dniu 24.10.2013 r., godz. 07.48
"...Kto ponosiłby odpowiedzialność za wypadek? Kto ewentualnie by wypłacił odszkodowanie? Czy firmy ubezpieczeniowe nie zaczęłyby dochodzić, jak zabezpieczone zostało miejsce usuwania awarii?..." Mróz mówi o jednorazowej wpadce. Ze słów Wiśniewskiego wynika, że te zaniechania to tolerowana od lat norma. Przejadą się na tym wszyscy. Zresztą jaki przewodniczący taka decyzja...
Dodane przez Golem, w dniu 24.10.2013 r., godz. 13.09
Słuszna uwaga i dowód na to, że Mróz jest jak Ferdynand Kiepski. Śmieszny
Ojej jakie byki!
Dodane przez Tralala, w dniu 24.10.2013 r., godz. 18.03
"Rozwiązań zapewne jest wiele. Nie bardzo trafionym jest ten, gdzie woźna musi przebierać śmieci." Okropnie się takie wypociny czyta. Błędy językowe rażą jeszcze bardziej, kiedy autor sili się na jakieś stylizacje. Zamiast krytykować wszystkich na około, może najpierw należałoby się krytycznie przyjrzeć swoim umiejętnościom?
Jakaż repryMENDA :)
Dodane przez Zołza, w dniu 24.10.2013 r., godz. 21.24
Dobrze, że mówisz sama/sam za siebie. Twój nick też mówi sam za siebie. :) Tralala.
Dodane przez Tlalala, w dniu 24.10.2013 r., godz. 22.05
Nick to kwestia przypadku - coś wpisać trzeba. Ale błędy językowe w gazecie to wstyd. Być może tylko mi przeszkadzają, ale to o Tobie Zołzo najlepiej nie świadczy.
Dodane przez Zołza, w dniu 24.10.2013 r., godz. 23.40
Co o Zołzie najlepiej nie świadczy? Okropnie się takie wypociny czyta. Może to tylko kwestia przypadku, Tlalalalalala ?
Dodane przez T., w dniu 25.10.2013 r., godz. 06.30
Nawet to,że nie rozumiesz, źle świadczy. Szkoda słów. Mam nadzieję, że autorka popracuje nad polszczyzną. O Ile zorientuje się, gdzie są błędy.
Dodane przez Zołza, w dniu 25.10.2013 r., godz. 08.36
Daj sobie spokój "Trallala, tfuj dobór niku świadczy o tobie. "Cos wpisać trzeba" - to i wpisałaś. Nie stać cię było na więcej. Do pięt autorce nie sięgasz. Prowincjoanalna - szkoda słów :) Pa
Dodane przez Jan4P, w dniu 25.10.2013 r., godz. 09.10
Mam propozycję! Burmistrz znów wymyślił wyszkowski "supertalent". Proponuje cenzorce "Tralala" wziąć w nim udział. Nawet przewidziano kategorię - 6. *** "A w Rybienku Leśnym i Drogoszewie źle zabezpieczona inwestycja jest prowadzona." - POtrzeba inspekcji radnych gminnych. Pani Sosnowska, panie Abramczyk, wyzwanie czeka. Obuwie ochronne, kaski na głowy i w teren. Nie lenić się, PObieranie diety zobowiązuje. Tralala!
Dodane przez Grześ, w dniu 25.10.2013 r., godz. 13.41
Pewnie firma sprzątająca to jakiś pana dyrektora pociotek.
Dodane przez T., w dniu 25.10.2013 r., godz. 13.49
Schlebia mi , że ciągle mnie cytujesz Zołzo. Nick najważniejszy, jasne! Faktycznie skandal zwrócić uwagę na błędy w czasopiśmie. Histeryczna reakcja i obrażanie, są w pełni uzasadnione! Nie musisz mi ciągle odpowiadać moja uwaga byla skierowana raczej do autorki.
I mi nie szczędziłaś uwag.
Dodane przez Zołza, w dniu 25.10.2013 r., godz. 14.54
Oświeć mnie :) bo non stop piszesz wyPOciny, z których niewiele wynika cenzorko. Jak zarabiasz na życie? Pewnie jesteś pisarką, autorką wielu bezselerów :)
Dodane przez T., w dniu 25.10.2013 r., godz. 18.48
Coś wynika, ale chyba nie zrozumiałaś. Zamiast interesować się moim życiem prywatnym, zajrzyj do słownika, sprawdź, co znaczy słowo cenzorka i czym różni się od korektorki . Myślisz, że tylko autorzy bestsellerów mogą znać zasady poprawnej polszczyzny? Na pewno powinni je znać ci, którzy zamieszczają swoje teksty w gazetach.
Dodane przez kula, w dniu 25.10.2013 r., godz. 19.28
bezselerow to ja zupow nie gotuje
Dodane przez Zołza, w dniu 25.10.2013 r., godz. 21.38
Gdybyś była ałtorkom bezselerów, nie nudziłoby ci się. Jak widziś z jesteś jedyną repryMENDĄ, której się nie podoba styl Judyty. Tak 3/4 Wysszkowa jest prostakami. :) Gdzie piszeż? Chętnie POczytam
Dodane przez Asia, w dniu 25.10.2013 r., godz. 21.54
Tlalala zrezygnowała ze swojego beznadziejnego nicka? Taka mądra jak i ten nick. Bestsellery pisze Judyta, dlatego każdy chętnie ją czyta ;)
Dodane przez Iza, w dniu 28.10.2013 r., godz. 15.07
"Do kolejnej edycji "Supertalentów Wyszkowa"zgłaszać można swoich kandydatów. Kategorii 6 mamy - taniec, śpiew, chóry, gra na instrumentach, recytacja i inne."- wiemy, że tym, który wymyślił supertalent jest Nowosielski. Niech doda 7 kategorię "Blood sport" - będzie mu z tym i w dresie bardzo do twarzy.
Dodane przez Kolumb, w dniu 28.10.2013 r., godz. 17.08
Jaka napinka i chora obrona. "Trala" zwróciła uwagę na negatywny aspekt tekstu, a tu (nie wiadomo po co) ktoś Pani Judyty broni. Niech się broni sama słowem pisanym. Tekst czytało sporo osób. Wśród nich są z pewnością fani Gwiezdnych Wojen, którzy lubią sposób wypowiadania się Yody. Bo właśnie tak jest napisany tekst.
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.10.2013 r., godz. 20.23
Wyszków to chore miasto opryszków, Nikt nie poszedł za Tralalą to POstanowiła się sama wesprzeć. Kolumb? Tralala da się wyczuć, że nie to cię boli najbardziej... A jeśli właśnie to, to współczuję np. twojemu chłopu...
Dodane przez Kolumb, w dniu 28.10.2013 r., godz. 21.42
Jezu, jaka paranoja was ludzie ogarnia. Nawet jak ktoś "pójdzie" za argumentem mniejszości, gdyż uważa, że jest w tym jakaś racja, to przeinaczycie na swoje? Zakryjecie durnym tekstem i tyle? Rozczaruję Was. Nie jestem Tralalą. Ba, nie jestem nawet Kolumbem! (i tutaj możecie stwierdzić, że przecież i tak bym tak napisał, nawet w innym przypadku) Tworzycie tu kółeczko wzajemnej adoracji, ok. Nie zamierzam nawet podsumowywać jak smutne jest to, że każdy komentarz pod artykułem musi mieć pseudopolityczne duże litery przy każdym wyrazie z cząstką "po". Ups, a jednak to zrobiłem.
Dodane przez Zdzich, w dniu 28.10.2013 r., godz. 22.14
Ok. Prześledziłem, w prasie roi się od różnego rodzaju niedociągnięć, wszędzie. Nigdzie jednak nie znalazłem Tralala ze swoimi uwagami. Dlatego wietrzę POdtekst osobisty. A w Kolumbie wyczuwam babską rękę... Chyba mi wolno?
Dodane przez Tralala, w dniu 29.10.2013 r., godz. 09.14
Możecie wierzyć, albo nie. W moich komentarzach nie ma nic z polityki i nawet w pewnym momencie zaczęło mnie to bawić, że jestem brana za kogoś z PO, bo tej partii zadecydowanie nie popieram. Błędów u Judyty czepnęłam się, nie dlatego, że innych nie dostrzegam, ale ze względu na lekki ton wyższości w jej tekstach. Uważam, że jeśli ktoś pokpiwa z prostych pań w sklepie, kiedy piszą "chleb z oliwko", to powinien szczególnie dbać o poziom swoich wypowiedzi. Ot i cała sprawa.
Dodane przez Bożena, w dniu 29.10.2013 r., godz. 12.25
Ale nie omieszkałaś dodać trochę złośliwości w słowach: "okropnie się takie wypociny czyta". Ja powiem, że wręcz przeciwnie. Sama nie jestem POprawna i pasuje mi lekko krytyczny, czasem cyniczny ton Judyty. Co do "chleba z oliwko" - to myślę, że nie prostych pań sklepowych zadaniem jest pisać. Niech dba o to kierowniczka, właścicielka, menago. Przypomniała mi się tu historia z ogłoszeniem mówiącym" "dam pracę w sklepie - wymagana matura"...
Dodane przez Kolumb, w dniu 29.10.2013 r., godz. 14.57
Do Bożeny: mi również odpowiada ton wypowiedzi, bo ten rodzaj krytyki jest w prasie bardzo potrzebny. Nie pasuje mi STYL, więc to napisałem. Jeśli jestem jednym z dwojga oponentów w Wyszkowie, trudno. Wolno mi wyrażać swoją opinię - co sam Zdzich stwierdził. A właśnie, co do tej babskiej ręki - to ponoć Kopernik był(a) kobietą. Z Kolumbem nie ma tych wątpliwości.
Dodane przez TD, w dniu 29.10.2013 r., godz. 16.17
Z Kolumbem... są podejrzenia, że mógł być nawet Polakiem.
Dodane przez Tedy, w dniu 29.10.2013 r., godz. 21.53
Grunt to, że "egzamin zdany" :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta