Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaOkiem rzuciłam

(Zam: 09.10.2013 r., godz. 17.00)

„Szanowny Panie Burmistrzu, czy nasze miasto jest takie bogate, że światło pali się za dnia już przez kilka dni, światło gaśnie o godzinie 13:47 ciekaw jestem czy to brak nadzoru czy lekkomyślność.

To są nasze pieniądze wyrzucane może oświetlone w dzień. Daję pod rozwagę i większą kontrolę na działaniami podległych pracowników” – taki wpis znalazłam na Facebooku pana Adama Mroza. Pytanie zadane zastępcy burmistrza przez mieszkańca naszego miasta ciągle czeka na odpowiedź…

***
Politycy w sieci. Najnowszą i najtańszą formą promowania własnej osoby są konta na Facebooku lub prywatne strony internetowe. Facebook daje dużo możliwości, o czym już kiedyś pisałam w swoim felietonie. Nasi „politycy” dzisiaj są trochę uśpieni. Za chwilę jednak na nowo zaczną żyć ich konta i strony internetowe. Zdzisław Bocian skasuje podziękowania dla mieszkańców powiatu za głosy na niego oddane i kolejny apel o głosowanie na niego w najbliższych wyborach wywiesi. Jego kolejną wizję superratusza zobaczymy i z radosnym uśmiechem zapewni nas o swym powołaniu, aby ludziom służyć. Aktywność władzy i radnych w necie zdecydowanie wzrośnie. Każdy z nas może liczyć na to, że wkrótce otrzyma zaproszenie do grona znajomych.
***
Ojej! Burmistrz zdanie zmienił. Być może niedługo trybuny na stadionie zostaną wyremontowane. Ciekawe, kto przekonał burmistrza do zmiany decyzji? Sam refleksem się wykazał, czy powszechne niezadowolenie mieszkańców Wyszkowa miało wpływ na zmianę jego decyzji? Być może kalendarz na kolejny rok zakupił i zauważył, że czas już na rozpoczęcie podlizywania się mieszkańcom przed zbliżającymi się olbrzymimi krokami wyborami. Być może nadzieja w nim rozkwitła, że jeśli teraz naprzeciw oczekiwaniom wyszkowian wyjdzie, zapomną oni jego „drobne” potknięcia.
***
Spór o działkę. Sesja Rady Miejskiej była mocno burzliwa. Chyba nie wszystkim radnym podobał się pomysł sprzedaży terenu przy ul. Wspólnej. Mam wrażenie, że kawałek po kawałku Wyszków będzie sprzedany. Każdego skrawka ziemi Rada się pozbędzie. Kolejny raz czytam, że to komisje są miejscem do prowadzenia dyskusji nad zasadnością przedkładanych Radzie uchwał. Kolejny raz nasuwa się pytanie, dlaczego na sesji dyskutować nie wolno? Czy sesja to miejsce, gdzie jedynie karnie podnieść należy rękę do góry? Dyskusja była, głosowanie było, uchwała została przyjęta. Zostało zaplanowane – zostało zrobione. Czy słusznie? Według mnie, decyzja o sprzedaży kolejnego kawałka terenu nie powinna zapaść. Brakujących w budżecie pieniędzy szukać można w podatkach, które zostały naliczone, lecz zgodnie z decyzją burmistrza – umorzone. Łączna kwota umorzeń zaległości podatkowych i odsetek za 2012 rok wyniosła 637 576 zł („Wyszkowiak” nr 23/2013). Gdyby pieniądze te trafiły do gminnej kasy
– ani kredyt, ani sprzedaż ziemi nie byłyby potrzebne.
***
Potrzebna czy niepotrzebna jest promocja powiatu? Opozycja swoje, koalicja swoje. Kasa na promocję nie tylko w POKiS-ie jest zapisana, również w budżecie powiatu. POKiS organizacją Dnia Strażaka się zajmuje, Zarząd z budżetu powiatu kolejną imprezę okolicznościową finansuje. Każdy samorząd – ten gminny, powiatowy czy też wojewódzki na promocję wydaje niemałe pieniądze. Na pewno jest potrzebna. Nie tylko na drogi pieniądze wydawać należy. Dbać należy również o dobry wizerunek powiatu. Pokazywać się należy, bywać i gadać mądrze. Mam wrażenie, że ktoś dołek pod starostą kopie, bo promocja zmierza nie w tym co trzeba kierunku. Nie tylko kasa promocję robi, lecz również ludzie, którzy reprezentują na zewnątrz powiat. W tym przypadku nie środki liczyć trzeba na promocję, lecz ludziom reprezentującym powiat wyszkowski należy się przyjrzeć.
***
XVI Rally Wyszków. W sumie to dlaczego ponarzekać nie mogę? Mogę być niezadowolona? Mogę. Hałas jaki panował w niedzielę w trakcie imprezy trudny jest to opisania. Impreza świetna. Lubimy się gapić na efektowne przejazdy różnego rodzaju autek. Nawet policjanci wyszkowskiej drogówki się przyłączyli. Przy takiej okazji musi być głośno, ale czy aż tak głośno? Wiem, że tego typu wydarzenia nie można zorganizować na wyszkowskich łęgach. Niekoniecznie jednak trzeba organizować ją w centrum miasta. Pogapiłam się na wariatów jeżdżących samochodzikami i pomyślałam, że niejednokrotnie na co dzień takie popisy mamy w Wyszkowie. Pisk, smród, 120 na liczniku, wyjące na cały regulator radyjko. Niestety, policja za takie popisy ani pucharów, ani mandatów dawać nie chce.
***
Msza święta z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w parafii świętego Wojciecha się odbyła. Często o nich zapominamy, mamy dystans, okazujemy brak cierpliwości i brak szacunku. Dla ludzi młodych starsi są zbędni. Młodzi uważają, że starość nigdy ich nie dopadnie. Uważają, że czas zatrzyma się dla nich w miejscu i zawsze będzie łaskawy. Od osób starszych czerpiemy swoją mądrość. Szkoda, że pamiętamy o nich tylko raz w roku.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Zołza, w dniu 09.10.2013 r., godz. 21.28
Nie wystarczy zgłosić oświetleniowego problemu burmistrzowi, nawet przyjmowanie takich żali, burmistrz zlecił zewnętrznej firmie.
po to są oni
Dodane przez Jurek, w dniu 10.10.2013 r., godz. 08.50
Właśnie, urzędnicy są od brania pieniędzy i podruży służbowych za pieniądze podatników!
why ?
Dodane przez auuułłł, w dniu 10.10.2013 r., godz. 10.34
Nie ma co ukrywać obecny Nowosielski wygrywa wybory aby sobie i sobie podobnym zrobić dobrze a nie żeby Wyszków rozkwitał. Kilka numerów pijarowskich, kilka zakupów z różnych partyjek i komitecików. Taki lokalny Tusek. Te jedenaście lat, które powinny być najlepszymi okazały się promocją głupoty, demoralizacji i cynizmu. Zero odpowiedzialności, zero realizacji ciekawych projektów, największa wpadka czyli strata kilkudziesięciu milionów złotych na III i IV etap obwodnicy śródmiejskiej. Za jakie grzechy.
Dodane przez Zdzich, w dniu 10.10.2013 r., godz. 10.56
POgnać Szałajdę! Taki wspaniały menadżer POradzi sobie gdzie indziej. Może nowokomuch załatwi mu POsadę w Ostrowi Maz.?
Dodane przez Jan4P, w dniu 10.10.2013 r., godz. 18.43
Dlaczego oni wszyscy tak panicznie reagują na okoliczność utraty stołka? Mają się za profesjonalistów, więc powinno to stanowić dla nich kolejne wyzwanie. Bez tragizowania. A nawet jeśli będzie trzeba podwinąć rękawy i wziąć się za robotę, to tym bardziej.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu!
Dodane przez RóżaL, w dniu 10.10.2013 r., godz. 21.46
Ojej! Burmistrz zdanie zmienił... POczuł się już tak pewny, że POmyślał, że wolno mu wszystko. Że wszystko ujdzie mu na sucho. Niech Warszawa ze swoim referendum będzie przykładem dla wszystkich, że co za dużo to niezdrowo!!!
Dodane przez RóżaL., w dniu 10.10.2013 r., godz. 21.50
To klasa próżniacza, i nie życzmy Ostrowi Mazowieckiej takiej zarazy. POtrafią być gorsi od szarańczy. jak już dorwą się do koryta, to POzjadaliby nawet deski. Zgadza się panie "Plastuwsiowy pamiętnik"?
"Szałajda"
Dodane przez TD, w dniu 11.10.2013 r., godz. 00.00
Patologiczny "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny" układ żerujący na dobrach publicznych. Charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów.
Dodane przez knom, w dniu 11.10.2013 r., godz. 09.35
Na sesjach się nie dyskutuje, bo są dziennikarze. Niedopuszczalne jest, żeby opinia publiczna wiedziała, kto i za czym lobbuje. Kto wywiera naciski, a kto stara się być opozycją... Druga strona medalu jest taka, że w komisjach siedzi po kilka przypadkowych często osób i dlaczego w tak ograniczonym gronie ma się decydować projekt uchwały? Pytanie do wyszkowskich i wiejskich demokratów.
Dodane przez amber gold, w dniu 11.10.2013 r., godz. 18.14
Ciekawe, kto teraz będzie przewodniczącym tej szarańczy po Biernackim? Wydaje się, że ktoś z PiSu, bo nic nie mają w Radzie. Pewnie nasz ulubieniec Sobieski.
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 11.10.2013 r., godz. 20.19
Przewodniczącą powinna zostać osoba, która go zastąpiła - Pani Danuta Kukwa.
Urzędniczko
Dodane przez Samson, w dniu 11.10.2013 r., godz. 22.28
może gdyby to zależało od urzędników, ale ta Rada, to zgraja Politykierów POkroju Mroza i Warpasa, prędzej by się zagryźli, niż do tego dopuścili.
PiS w Radzie
Dodane przez Zen, w dniu 12.10.2013 r., godz. 00.28
Komisja Finansów - Tauter Marek, Komisja Rozwoju Miasta i Wsi oraz Pozyskiwania Środków Zewnętrznych - Sobieski Krzysztof, Zaremba Eugeniusz, Komisja Oświaty i Spraw Społecznych - Mickiewicz Adam, Zaremba Eugeniusz, Komisja Promocji Kultury - Tauter Marek, Komisja Rewizyjna - Sobieski Krzysztof
do Zen
Dodane przez Luba, w dniu 12.10.2013 r., godz. 09.29
Nie mają jednak żadnego przewodniczącego komisji.
Dodane przez Zdzich, w dniu 12.10.2013 r., godz. 10.09
Niech się pani Danuta nie pcha na tak eksponowane stanowisko. Wbrew pozorom może mieć to dla niej również negatywne skutki. (Swoją droga nie wierzę, że ma jakiekolwiek szanse).
Krowy paść a nie wydawać nasze pieniądze.
Dodane przez observer, w dniu 12.10.2013 r., godz. 16.46
To, że niekompetencja się w gminie szerzy to fakt. To, że projekciki inwestycyjne są wadliwe to drugi fakt. Na przykładzik, ulica Szpitalna, 50 metrów od 3 Maja, jak pada deszcz to robi się potężna kałuża, którą ciężko przejechać.Źle zrobiona jezdnia. Drugi przykładzik, obwodnica śródmiejska, ulica Piłsudskiego, jedziemy od Białego Domu, nie ma pasa do skrętu w Sikorskiego, stoi się i blokuje ruch w kierunku Pułtuskiej. Niedawno robione drogi i wielka lipa
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu!
Dodane przez RóżaL, w dniu 12.10.2013 r., godz. 17.44
Nie zaPOminać o ul. IAWP z jej skrzynkami i słupami. Ktoś obiecał, ze do końca roku zostaną zlikwidowane. Czekamy do końca roku, żeby POtem odkryć , że w złych warunkach atmosferycznych nie Powinno się tego robić. Filozofia
Dodane przez Jan4P, w dniu 13.10.2013 r., godz. 14.42
Nie da się odpowiednio zagęścić gruntu w czasie mrozu i wilgoci. A przecież będzie to niezbędne po wyjęciu głęboko wkopanych słupów. Kostka będzie się w tych miejscach zapadać. Nie macie tam wyobraźni, bo o doświadczenie nawet nie pytam?
Apropos starszych (na zabetonowanych stanowiskach).
Dodane przez Iza, w dniu 13.10.2013 r., godz. 23.26
Wiek nie usprawiedliwia tragicznych POmyłek np. w wydziale promocji. Prawdziwą cnotą jest umieć we właściwym czasie zejść ze sceny.
Czarna dziura
Dodane przez Samson, w dniu 14.10.2013 r., godz. 09.24
Granatem nie oderwiesz, takie zabetonowane.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl