Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, Heleny„Tylko” remis w Węgrowie

(Zam: 09.10.2013 r., godz. 10.26)

Remisem 2:2 zakończył się mecz liderującego w czwartoligowej tabeli zespołu Bugu Wyszków z „czerwoną latarnią” rozgrywek, drużyną Czarnych Węgrów. Bramki dla zespołu trenera Ogrodzińskiego strzelili Piotr Augustyniak i Alan Wróbel.

Mecz został rozegrany w sobotę 28 września w Węgrowie. Spotkanie miało wyśmienity początek dla wyszkowskiej drużyny. W 2. minucie po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Karolu Skoczniu czerwoną kartką został ukarany bramkarz miejscowych. Jednocześnie za to przewinienie podyktowany został rzut karny na korzyść Bugu. Egzekwujący jedenastkę Damian Gałązka, niestety, w brzydki sposób przestrzelił karnego, co było pierwszym zwiastunem kłopotów lidera tabeli w tym meczu. Grający w dziesiątkę rywale cofnęli się do głębokiej defensywy, znacznie utrudniając tym samym życie słabo grającemu atakiem pozycyjnym zespołowi z Wyszkowa. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego ogromnym nakładem sił stwarzali sytuacje bramkowe. Dwukrotnie piłka nawet zaszeleściła w siatce miejscowych, jednak w pierwszym przypadku sędzia dopatrzył się ręki, w drugim natomiast piłka miała wcześniej opuścić pole gry. Po jeden z nielicznych kontr bramkę na swoim koncie zapisali natomiast miejscowi. Ich radość jeszcze przed przerwą stłumił, na szczęście dla Bugu, Piotr Augustyniak, który zdobył wyrównującą bramkę po strzale z rzut wolnego.
Drugą odsłonę dobrze otworzyli wyszkowianie, szybko zdobywając bramkę na 2:1. Jej autorem był kapitan drużyny Alan Wróbel, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał golkipera miejscowych. Przez kolejne minuty wyszkowianie nieustannie zagrażali bramce Czarnych. Poszczególni piłkarze Bugu, m. in. Skoczeń, Kowalczyk, Gałązka, marnowali kolejne świetne okazje. Zemściło się to w 90. minucie spotkania, kiedy to po kontrze lewą stroną, bramkę na wagę remisu udało się zdobyć zespołowi z Węgrowa. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie, a Bug stracił punkty w kolejnym, zdawałoby się „łatwym meczu”.
Czarni Węgrów – Bug Wyszków 2:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: P. Augustyniak, A. Wróbel.
Bug: Ł. Derejko – K. Kaput, A. Wróbel, M. Maciak, Ł. Damętko – D. Gałązka, Sz. Salwin (65. – J. Rejnuś), P. Augustyniak, Ł. Szala (80. – T. Cichocki) – Ł. Kowalczyk, K. Skoczeń.
W następnym spotkaniu Bug Wyszków podejmie na własnym stadionie trzecią w tabeli Mławiankę Mława. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz. 15.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Naprzód Skórzec – Wisła II Płock 3:1
MKS Ciechanów – Błękitni Raciąż 0:0
Amator Maszewo – Wkra Żuromin 1:3
Korona Ostrołęka – KS Łomianki 1:3
Mławianka Mława – Polonia Warszawa 0:3
Mazur Gostynin – Bzura Chodaków 1:2
Błękitni Gąbin – MKS Przasnysz 1:0
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Narew Ostrołęka 0:2

Reorganizacja dopiero w sezonie 2014/15
Planowana reorganizacja krajowych rozgrywek III-ligowych, która miała mieć również bezpośredni wpływ na IV ligę, zostanie przeprowadzona dopiero po zakończeniu przyszłego sezonu. Nowe zasady będą więc obowiązywały dopiero od sezonu 2015/16. Według nich, mazowiecka IV liga będzie prowadzona w jednej grupie. Nie wiadomo jest natomiast, ile zespołów będzie liczyć ta grupa. Według komunikatu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na temat awansów i spadków w tegorocznych rozgrywkach, w przyszłym sezonie nadal będzie obowiązywał podział na dwie grupy (północną i południową), które będą liczyły po 16 zespołów. W obecnym sezonie, premiowane awansem do III ligi jest jedynie pierwsze miejsce w rozgrywkach IV ligi. Wielkie niewiadome na ten temat przyniesie więc dopiero przyszły, piłkarski rok.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl