Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyCzytanie z apetytem

(Zam: 09.10.2013 r., godz. 10.30)

Jednym z elementów projektu „Biblioteka Akademią Przyszłości”, realizowanego przez bibliotekę miejską, jest program „Apetyt na książkę – głośne czytanie”. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem. W zeszłym tygodniu, bibliotekarki z Działu dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły 4 punkty przedszkolne. Przeczytały bajki w ponad 20 grupach najmłodszych.

Jan Brzechwa, poeta najbardziej znany i lubiany przez dzieci stwierdził, że „przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej”. W książkach dla dzieci pojawiają się morały, które uczą w jaki sposób należy postępować w życiu, poza tym kształtują wyobraźnię w czytelniku.
„Apetyt na książkę – głośne czytanie” miał na celu zachęcić najmłodszych do sięgania po literaturę już od najmłodszych lat. Od 17 do 20 września bibliotekarki odwiedziły przedszkolaki, aby zachęcić dzieci do czytania książek. Marta Gołębiewska i Małgorzata Lamparska nie tylko czytały bajki. Opowiadały również małym słuchaczom o bibliotece, bawiły się z dziećmi, przypominały najbardziej znane utwory w nietypowy sposób. M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl