Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2024 r., imieniny Alicji, AlojzegoKolejny rejon Ukrainy partnerem dla powiatu

(Zam: 09.10.2013 r., godz. 10.30)

Od 20 do 22 września Bogdan Pągowski wraz z innymi starostami z województwa mazowieckiego przebywał w obwodzie winnickim na Ukrainie.

Delegacja samorządowców spotkała się z przewodniczącym Rady Obwodowej w Winnicy S. Tatusiakiem, przewodniczącymi rad rejonowych, radnymi i działającymi tam organizacjami społecznymi. Starostowie odwiedzili też polską szkołę w Gródku Podolskim, gdzie spotkali się z uczniami, dyrekcją, kadrą nauczycielską i prezesami polskich organizacji. B. Pągowski w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, któremu przewodniczy przekazał na rzecz szkoły książkowe upominki.
Wizyta na Ukrainie była też doskonałą okazją do złożenia kwiatów w miejscach upamiętniających wielkie postaci naszej historii – marszałka Józefa Piłsudskiego w Winnicy, Jerzego Wołodyjowskiego i Jana Pawła II w Kamieńcu Podolskim.
Wizytę zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego, który ma być początkiem współpracy samorządowej, kulturalnej, turystycznej i gospodarczej powiatu wyszkowskiego i rejonu tywrowskiego w obwodzie winnickim. W planach jest także wspólny udział w programach z wykorzystaniem środków unijnych.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta