Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyKolejny rejon Ukrainy partnerem dla powiatu

(Zam: 09.10.2013 r., godz. 10.30)

Od 20 do 22 września Bogdan Pągowski wraz z innymi starostami z województwa mazowieckiego przebywał w obwodzie winnickim na Ukrainie.

Delegacja samorządowców spotkała się z przewodniczącym Rady Obwodowej w Winnicy S. Tatusiakiem, przewodniczącymi rad rejonowych, radnymi i działającymi tam organizacjami społecznymi. Starostowie odwiedzili też polską szkołę w Gródku Podolskim, gdzie spotkali się z uczniami, dyrekcją, kadrą nauczycielską i prezesami polskich organizacji. B. Pągowski w imieniu Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, któremu przewodniczy przekazał na rzecz szkoły książkowe upominki.
Wizyta na Ukrainie była też doskonałą okazją do złożenia kwiatów w miejscach upamiętniających wielkie postaci naszej historii – marszałka Józefa Piłsudskiego w Winnicy, Jerzego Wołodyjowskiego i Jana Pawła II w Kamieńcu Podolskim.
Wizytę zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego, który ma być początkiem współpracy samorządowej, kulturalnej, turystycznej i gospodarczej powiatu wyszkowskiego i rejonu tywrowskiego w obwodzie winnickim. W planach jest także wspólny udział w programach z wykorzystaniem środków unijnych.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl