Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaSprzedawać działki, czy czekać na lepsze czasy?

(Zam: 02.10.2013 r., godz. 17.45)

Czy gmina ma sprzedawać działki, czy też powinna poczekać na lepszą koniunkturę i spodziewaną wyższą cenę od inwestorów? Radni co do tego nie są jednomyślni.

Burmistrz ostrzega jednak – wstrzymywanie się z ogłaszaniem przetargów na gminne nieruchomości będzie oznaczało konieczność zaciągania kredytów.
Niemal na każdej sesji radni decydują o tym, by wystawić na sprzedaż działki należące do gminy (muszą wyrazić na to zgodę, gdy wartość nieruchomości przekracza 150 000 zł). Samorząd przyjął politykę skupowania mniejszych, scalania ich i wystawiania gotowych gruntów atrakcyjnych dla potencjalnych inwestorów. Ci ostatni dopytują urzędników o możliwe tereny do zagospodarowania, ale nie zawsze przystępują do przetargów. Przykładem jest chociażby niedawny przetarg dotyczący gruntu, na którym jest przedszkole „Słoneczko” – działka kosztująca ponad 4 mln zł położona w atrakcyjnym miejscu dwa razy nie znalazła nabywcy.
Na sesji 26 września radni decydowali o wystawieniu na sprzedaż kolejnych placów – przy ul. Graficznej, Okrzei, Wspólnej – ta ostatnia o powierzchni 9 585 m kw. i wartości ok. 830 tys. zł, przeznaczona pod przemysł, bazy, składy, usługi, wzbudziła wątpliwości radnych.
– To nie jest czas, by tego typu perełki wyprzedawać za niewielkie pieniądze – mówił Wojciech Chodkowski, który zaproponował odłożenie głosowania nad projektem uchwały.
– Jeśli zdejmiecie państwo z porządku obrad ten punkt, to spotkamy się w tej sprawie jeszcze raz, a kwota za działkę będzie taka sama, bo operat szacunkowy nie zostanie zmieniony – mówiła kierownik referatu zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego Iwona Kozon.
– Mamy do czynienia z działką, która ma powierzchnię 1 ha, skomunikowaną z obwodnicą Wyszkowa, cenę tej nieruchomości trzeba odnieść do kwoty, która została zapłacona, gdy inwestor był zainteresowany Tesco, czy Kauflandem – podkreślał W. Chodkowski. – Cena tej nieruchomości może budzić śmiech inwestora, nie możemy po prostu jej teraz sprzedać.

„Cena może niejednego z nas zaszokować”
Adam Mickiewicz dopytywał, czy nie ma groźby, że ktoś zainwestuje w zakup tych działek po niewygórowanej cenie, by odczekać jakiś czas i je sprzedać?
– Nam zależy nie tylko na tym, żeby sprzedać, ale też żeby pojawił się inwestor – podkreślił. – Czy nie można by w przetargach zawarować zobowiązania do rozpoczęcia inwestycji np. w ciągu trzech lat?
Według Iwony Kozon, nie ma takiej możliwości, z wyjątkiem procedury oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste.
– Możemy mówić, że kwota za działkę jest niska, ale proszę zauważyć, że mamy nieruchomości, którymi w trzech, czterech przetargach nikt się nie interesuje – powiedziała.
– Może tym razem zagłosujmy, nie róbmy większego zamieszania, ale następnym razem trzeba by było przygotować ten temat pod obrady komisji, zwołać spotkanie komisji łączonych i przedyskutować – powiedział Jan Abramczyk.
Niedosyt miał też Jan Dziubłowski.
– Myśmy tej sprawy do końca nie przepracowali, bo były wakacje. Uważam, że ten temat nie jest przygotowany – stwierdził.
– Kto nam zabronił dyskutować na komisjach? Pani kierownik (I. Kozon – przyp. red.) uczestniczyła we wszystkich, mogliśmy zadawać pytania, był więc czas na przepracowanie. I dziś nie mówmy, że tego nie zrobiliśmy – mówiła Elżbieta Piórkowska.
– Komisja rozwoju miasta i wsi zajmowała się tym tematem. Słyszeliśmy zapewnienia, że zainteresowanie tym gruntem jest tak duże, że cena z przetargu może niejednego z nas zaszokować – podkreślił Sławomir Wróbel. – Musimy mieć świadomość, że nasza gmina nieźle zarabia na gruntach. Jestem za pozytywnym głosowaniem.

Burmistrz za sprzedażą
Racje ważył burmistrz.
– Nawet gdybyśmy wystawili działkę za 1 zł, do przetargu może przystąpić nieograniczona liczba oferentów – im ich więcej, tym lepsza cena – podkreślił na koniec dyskusji Grzegorz Nowosielski. – Nie wydaje mi się też, że ktoś w obecnych czasach kupi działkę, by jej potem nie zagospodarowywać. Możemy wstrzymać sprzedaż nieruchomości, bo w kryzysie nie uzyskuje się najwyższych cen, ale co dalej? Musielibyśmy zaciągać kredyty.
Zwracał uwagę, że sprzedaż miejskich nieruchomości oznacza nie tylko jednorazowy zastrzyk finansowy dla gminy – w dłuższej perspektywie to też wpływy z podatków, miejsca pracy dla mieszkańców.
– Jestem za tym, by scalać wąskie działki i sprzedawać jako większe, gotowe do zainwestowania – powiedział burmistrz. – Dziś nikt nie wie, kiedy kryzys się skończy, decydujemy na podstawie pewnych analiz. Musimy zdecydować, czy będziemy inwestować opierając się na kredytach, czy z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży nieruchomości. Ja jestem za sprzedażą. Nie sądzę, że jak poczekamy kilka miesięcy, to uzyskamy wyższą cenę.
Radni, choć nie jednogłośnie, zgodzili się na sprzedaż działki. Według skarbnika Dariusza Korczakowskiego, pieniądze z jej zbycia (jeśli znajdzie się chętny) zasilą przyszłoroczny budżet.
Aktualnie gmina Wyszków ma do sprzedaży (burmistrz ogłosił przetargi) działki m.in. przy ul. Strumykowej (obok sklepu Lidl, 980 m kw., cena wywoławcza 86 730 zł, pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną), Graficznej (5 709 m kw. cena wywoławcza 411 048 zł, pod przemysł, bazy, składy), Bankowej (80 m kw. cena wywoławcza – 71 110 zł pod zabudowę usługowo-mieszkaniową), Sikorskiego (1 563 m kw., cena wywoławcza – 151 480 zł, pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną).
J.P.

Komentarze

Sprzedawać działki, czy czekać na lepsze czasy?
Dodane przez gbur, w dniu 02.10.2013 r., godz. 17.46
Moim zdaniem w papierowym wydaniu było ciekawsze zdjęcie. Przynajmniej było widać z jaką chęcią pani Piórkowska przykłada rękę do sprzedaży. Co spowodowało POdmnianę zdjęcia?
O gbur się odnalazł w nowej sytuacji
Dodane przez Bożena, w dniu 02.10.2013 r., godz. 18.11
Brawo, lepiej chyba komentować rzeczywistość, od wiecznego biadolenia. Przyznam, ze traciłam nadzieję :) Słuszne sPOstrzeżenie dołączam się do pytania: co sPOwodowało POdmianę zdjęcia?
do Bożeny
Dodane przez gbur, w dniu 02.10.2013 r., godz. 18.23
zawiodę Bożenę, bo to niestety ktoś z Waszego towarzystwa wzajemnej adoracji podszył się pode mnie używając nawet Waszego zaPISu :)
Ojej, czyli nic się nie zmieniło?
Dodane przez Bożena, w dniu 02.10.2013 r., godz. 18.40
Straszna szkoda, a może gbur jak to z gburami bywa ma swojego Hayda? Co znaczy Waszego zaPiSu, gbur nie chciał być jednym z Nas? Zawiodłam się. Co zatem gburowie sądzą o gorączkowej sprzedaży działek?
Dodane przez gbur, w dniu 02.10.2013 r., godz. 21.21
dwulicowości jeszcze mi nikt nie zarzucał, ale się zaczynam przyzwyczajać... nie jestem też w liczbie mnogiej, i nie należałem do organów w trakcie mego żywota, aby mnie per "wy" tytułować, ale także przeżyję... a w temacie artykułu uważam, że działania takie miałyby jak najbardziej sens gdyby były zaplanowane i zrealizowane w jasny i precyzyjny sposób, czego nie można powiedzieć o działaniu naszych pseudogospodarzy. od dłuższego już czasu mam dziwne wrażenie, że rządzi w Wyszkowie przypadek i ten co pierwszy wstanie, a pseudogospodarzy bardziej zajmuje trzymanie się stołków i międzyurzędnicze gierki niż dobro naszego miasta.
Dodane przez Fan, w dniu 02.10.2013 r., godz. 21.41
Nie ma co się przejmować zdjęciem, pani Piórkowska wygląda na nim trochę jak sowa z Mokotowa. Kto ciekawy niech postara się o papierowego W. Gburze, skąd możemy wiedzieć co i kto ci zarzucał. Pojawiłeś się kilka dni temu i od początku strzelasz fochy. W Wyszkowie rządzi nie przypadek a prawdziwa namacalna "Szałajda", a nowokomuch prowadzi akcję dezorientacyjną, bo stanowi jej część. Prawdy się nie dowiesz.
Dodane przez Zdzich, w dniu 02.10.2013 r., godz. 22.51
Faktycznie pani Elżbieta wygląda dziwnie. Tak jakby wspólnie głosowała z tym facetem trzymając się za rączki. (???)
Dodane przez Grześ, w dniu 02.10.2013 r., godz. 23.08
Bardzo piękna z nich para. Głosują wspólnie, bo to jeden układ :) :) :)
;)
Dodane przez Iza, w dniu 02.10.2013 r., godz. 23.36
To mamy pudelkowy niusik obyczajowy ? Ten facet to zdaje się radny Rojek ze Skuszewa, bynajmniej nie kawaler ;)
Dodane przez robert, w dniu 03.10.2013 r., godz. 09.06
Krytyczne były komentarze dotyczące osób na tym forum, że to pieniactwo i krytykanctwo. Jednak te opinie, inne niż jedyne słuszne, przynoszą efekty. Patrzyłem co się dzieje np. z stadionem. Raz Nowosielski chciał przenieść stadion na peryferia, komentarze Głowackiego i internautów to wstrzymały. Teraz pojawiły się list szkalujący władze klubu, dziura na trybunach, którą ogrodzono. A burmistrz mówił remontu nie będzie. I co? Zmienił zdanie bo ma na plecach licznych obserwatorów i osoby reagujące w prasie. Te kilka tysięcy wejść na stronę Wyszkowiaka swoje robi. I oby tak dalej. Co do tego artykułu to widać, Gmina za czasów Nowosielskiego to największy developer. To trochę dziwne. Albo brak pomysłów, albo zbliża się okres wyborczy i sprzedaje co się da aby zrobić kilka chodniczków czy kawałek drogi aby utrzymać sie przy władzy. Wyszków ma już ponad 500 lat i ten rok Nowosielskiego jeszcze przetrzyma ale widać, że rządy tej ekipy są bardzo kosztowne.
Dodane przez gbur, w dniu 03.10.2013 r., godz. 10.44
ciekawy komentarz Roberta. także obserwowałem chaos stadionowy. Sytuacja dowodzi totalny brak pomysłów ekipy rządzącej. Bo jeśli mieliby jakikolwiek pomysł na działanie sportu w Wyszkowie to na pewno nie byłoby protestów. A jeśli jednego dnia ogłasza się chęć sprzedaży budynków z pozostawieniem boiska, następnego dnia całego obiektu, a wszystko to "z pewną nieśmiałością taką" to potwierdza brak pomysłu i zaangażowania. a sytuacja się ciągnie już pewnie ponad rok. ciekaw jestem jakie w związku z tym poniesiono koszty, które są de facto pieniędzmi wyrzuconymi w błoto... zaś sam pomysł przeniesienia obiektu poza centrum zabije i tak ledwo dychający sport w Wyszkowie. nie zaczynajcie więc panowie władza od mieszania w infrastrukturze, tylko zacznijcie poważnie myśleć o koncepcji i strategii funkcjonowania wosir, traktowanego teraz jako przechowalnię dla kilku etatów. tak piękny obiekt w samym centrum miasta powinien codziennie tętnić życiem, czego życzą sobie mieszkańcy.
Dodane przez Wlad, w dniu 03.10.2013 r., godz. 10.47
Nie wiem o czym mówisz Robercie, z tym pieniactwem Nikt tu nie zajmuje się krytyką dla samej sztuki. Jak sam możesz obserwować piętnowany jest tu nepotyzm i nadetatowość, dziwnie podejrzane układy władzy z niektórymi merdiami, brak poszanowania woli mieszkańców w sprawach np. budowy spalarni śmieci, sprzedaży PEC, ciągłych podwyżek za wodę. ścieki, ciepło i nieruchomości oraz wiele innych ważnych rzeczy. Opinia "pieniaczy" o naszym forum, kreowana jest przez środowiska których w swojej krytyce dotykamy. Kiedyś takie urabianie może i działało, ale dziś prawda jest po naszej stronie i ludzie na własnej skórze zaczęli odczuwać w jakim zgniłym żyjemy mieście. Samozadowolenie i arogancja "SZAŁAJDY", są coraz bardziej żenujące. Oczy się otwierają!
Dodane przez Bożena, w dniu 03.10.2013 r., godz. 11.15
" tak piękny obiekt w samym centrum miasta powinien codziennie tętnić życiem" - dziękuję gburku, że zgadzasz się z tym, o czym już tu wielokrotnie pisaliśmy. Stadion ma wspaniałe położenie. Nie pamiętam kto napisał ciekawy argument, że jest również "dotleniaczem", gdzie pomiędzy jednym a drugim, gęsto zabudowanym osiedlem, możemy cieszyć się skrawkiem otwartego nieba. Inną sprawą jest to, że od samego początku jest niedoinwestowany, a dyrekcja nie potrafiła ściągnąć na jego modernizację złamanego grosza z unijnych dotacji.
Ad Robert
Dodane przez Iza, w dniu 03.10.2013 r., godz. 17.46
Mógłbyś wskazać tą szczególną aktywność Marka Głowackiego w sprawie stadionu. Wydaje mi się, że akurat w tej konkretnej sprawie niewiele miał do powiedzenia. Mogłam też, coś przeoczyć, stąd moja prośba.
Radni nie są jednomyślni?
Dodane przez Grześ, w dniu 03.10.2013 r., godz. 20.42
Jaka szkoda, bo w sprawie najdroższych opłat za śmieci w regionie byli jednomyślni! zaczynają udawać oPOzycję? Smiechu warta ta Rada.
Dodane przez Zen, w dniu 04.10.2013 r., godz. 00.05
Wlad dobrze to ujął. Najwięcej uwag do wyszkowiakowego forum mają wielce nieszanowane tu państwo "szałajda" Trzeba dodać, że na lewo i prawo mówią wszędzie, ze nie czytają naszych komentarzy, nie wiedzą, że coś takiego istnieje :) Tymczasem okazuje się, że wielu z tu piszących przyznała, że w przeszłości popierała Nowosielskiego, a nawet Mroza. dziś są zdecydowaną opozycją. Uważam, ze tacy ludzie to nasz największy oręż. Jak z Biblii, która mówi, ze jeden nawrócony jest więcej wart...
Dodane przez Robert, w dniu 04.10.2013 r., godz. 09.05
Izo, chodzi mi głównie o felieton Głowackiego w Wyszkowiaku pt "Kupić, sprzedać, kupić ......", w którym stanowczo i dowcipnie przedstawił stosunek do postawienia bloków w miejsce stadionu i budowa nowego przy cmentarzu. Trudno aby prowadził negocjacje bo obecna władza działa pijarowo i robi dużo szumu. To co inni szeptali, głównie osoby związane z piłką, on to podał do publicznego oglądu. Nowosielski i jego ekipka nie mieli argumentów, trudno było dalej przekonać, że znajdzie się kilkadziesiąt milionów zł na budowę nowego stadionu gdy nie ma na inne rzeczy, stadiony są trudne w utrzymaniu i mamy kryzys. Był w Wyszkowie Zibi Boniek na prywatne zaproszenie ale nie było konferencji z Nowosielskim, że współfinansuje PZPN bazę sportową w Wyszkowie. Wszystko się więc rypło do wyborów. Jest pytanie czy Okrzei jako schetynówka nie służyła tej inwestycji ? Dlaczego gmina nie przejęła strategicznego odcinka ul Sowińskiego, obecnie wojewódzka droga, od Kościuszki do Pułtuskiej i tej nie przeznaczyła do schetynówek, które nadal są kontynuowane. Dziwnie jest w tym Wyszkowie.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2013 r., godz. 10.12
Boniek odciął się od przygłupich spekulacji, to człowiek trzeźwo myślący. Szałajda te lody chciała ukręcić z rzecznikiem PZPN Kwiatkowskim z Wyszkowa i narwańcem Koseckim.
ad. Zen
Dodane przez gbur, w dniu 04.10.2013 r., godz. 12.51
uzupełniając Zena dzielę się spostrzeżeniem, że wyszkowscy urzędnicy samorządowi wszelkiej maści, począwszy od magistratu, a skończywszy na wszystkich instytucjach zależnych każdy wtorek zaczynają od porannej kawki i lektury wyszkowskich tytułów... a płacimy za to my wszyscy...
Dodane przez urzędniczka niższego szczebla, w dniu 04.10.2013 r., godz. 13.33
Skąd gbur to wszystko wie? Od kawki zaczynamy każdy dzień, bez wyjątku. Mało tego, na jednej kawce się nie kończy. Jeśli chodzi o lekturę wyszkowskich tytułów, to zadbaj lepiej żeby było co ciekawego poczytać. Bo ani ja tobie, ani ty mi nie zabronisz przejrzeć prasy podczas przerwy śniadaniowej. Obserwując te forum powiem ci, że w odróżnieniu od innych, którzy odnoszą się do konkretów, ty zajmujesz się nic nie znaczącymi pierdołami.
Dodane przez gbur, w dniu 04.10.2013 r., godz. 14.02
hmmm, a która to już przerwa śniadaniowa????
Dodane przez urzędniczka nizszego szczebla, w dniu 04.10.2013 r., godz. 14.11
Dzisiaj była czwarta, w tym miesiącu :)
Dodane przez Fan, w dniu 04.10.2013 r., godz. 16.16
Więcej takich fajnych urzędniczek :)
Dodane przez Administrator, w dniu 04.10.2013 r., godz. 18.35
Komentarz usunięty na prośbę jego autora.
Lista hańby
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2013 r., godz. 19.31
Część to ludzie z księżyca, którzy nie powinni nigdy znaleźć się w tej radzie, inni to chłopstwo od pługa albo krów, ale jest kilka osób, które swoją decyzją zhańbili swoje nazwiska. Abramczyk Jan, Chodkowski Wojciech, Dziubłowski Jan, Andrzej Piątek, Szczerba Aadam. Szkoda, że pośród wymienionych nie znalazł się odważny, który chciałby wiedzieć więcej szczegółów na temat tego (okazało się ) szwindla.
Dodane przez Wanda, w dniu 04.10.2013 r., godz. 23.27
Nie ma w tej Radzie opozycji, nie ma nawet samodzielnego myślenia. Osobiście, w tej sprawie, zawiodłam się na człowieku niewymienionym z nazwiska przez Anonima, jest nim pan Adam Mickiewicz. Po raz kolejny dał się zaczarować temu pocztowcowi Nowosielskiemu. Pańskie wyksztalcenie i pozycja zobowiązuje do samodzielnego myślenia. Bardzo mi przykro.
Dodane przez TD, w dniu 04.10.2013 r., godz. 23.59
Proces 10-lecia w Hiszpanii ostrzeżeniem dla polskiej administracji. Urzędnicza mafia skazana na więzienie i setki milionów euro grzywien! Dlaczego ta informacja powinna być przestrogą dla polskiej administracji, znanej w całym świecie z przejrzystych procedur, wzorowych rozstrzygnięć i realizacji przetargów, impregnowania urzędników na wpływy biznesu i świata przestępczego? Choćby dlatego: Aż 1/4 przetargów może być ustawiona!!!
Burmistrz i jego nieformalne powiązania
Dodane przez kidman, w dniu 05.10.2013 r., godz. 07.51
Czytam o wielu niedociągnięciach a nawet - wydaje się - nadużyciach tej władzy jednak nie dostrzegam działań zmierzających do zmniany tej jak piszecie "szałajdy" chociażby w sposób demokratyczny w przyszłorocznych wyborach. Nowosielski zdaje się ma daleko w poważaniu społeczność wyszkowską interesuje go tylko i wyłącznie promowanie własnej osoby, podobnie jego zastępcy. Powiązanie nieformalne jakie zdołał stworzyć ten "farbowany lisek" zapewniaja mu pieniądze na wygranie następnej kadencji. Tylko w przeciągu połowy pierwszej kadencji zdołał stworzyć więcej nieformalnych powiązań niż wszyscy wcześniejsi burmistrzowie razem wzięci. Wydaje się że możena by tak stworzyć "ruch społeczny" którego celem byłoby pokazanie społeczeństwu Wyszkowa prawdziwego oblicza tej "szałajdy" i wypromowanie innej osoby na włodarza Wyszkowa. Chetnie przyłacze się do takich działań. Chciało by się rzec ;niezadowoleni z działań burmistrza łączcie się a będzie nas wielu.
Dodane przez Zołza, w dniu 05.10.2013 r., godz. 08.34
Udawana oPOzycja. Jak myślicie, wyszkowscy radni są szantażowani? Bo jak wytłumaczyć takie nieprzemyślane i nieprzyjazne miastu decyzje?
Dodane przez Wanda, w dniu 05.10.2013 r., godz. 10.36
Zgoda Kidman, monitorujemy wszystkie śmierdzące sprawy "SZAŁAJDY". Jednak niech nikt za wcześnie nie wyskakuje przed przysłowiowa orkiestrę. Kim jest zastępca, możesz każdego tygodnia się przekonać. Wspólnymi siłami obnażyliśmy wiele hipokryzji i miernoctwa tego podrzędnego typka w drogim garniturze. Chociażby jego ostatnia wpadka z kreowaniem fałszywego wizerunku na profilu fb. Ponoć to człowiek wykształcony... Przyszła kampania nie będzie opierać się jedynie na ulicznych plakatach i banerach, albo na tym, co sami o sobie w ulotkach napiszą. Społeczeństwo każdego dnia staje się bardziej świadome i obywatelskie, samo będzie wystawiało laurkę tej zafajdanej szajce. Już jest nas wielu, o czym nawet nie zdają sobie sprawy.
"SZAŁAJDA" za Wandą i Bożeną
Dodane przez TD, w dniu 05.10.2013 r., godz. 11.23
Jest to: patologiczny "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny" układ żerujący na dobrach publicznych...nowokomuszy idealnie się wpisuje w tą szałajdę, bez niej nie miałby racji bytu. Jedno uzależnione jest od drugiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.10.2013 r., godz. 12.09
Brawo "Wanda" jestem z Wami i pociągnę za soba trochę osób. Póki co zacisnę zęby i będę czekał. SZAŁAJDA
SZałajda
Dodane przez Jacek, w dniu 05.10.2013 r., godz. 12.25
Patologiczny "samorządowo-urzędniczo-prywatno-partyjno-medialny" układ żerujący na dobrach publicznych. Charakteryzujący się nepotyzmem, hipokryzją i brakiem jakichkolwiek zahamowań w dążeniu do zapewnienia sobie i swoim towarzyszom nieograniczonego dostępu do władzy, stanowisk i przywilejów.
Dodane przez szałajda, w dniu 05.10.2013 r., godz. 12.57
Beneficjentami Szałajdy są np. dyrektor bez bibliotecznej karty M. Kowalski :)
Dodane przez gbur, w dniu 05.10.2013 r., godz. 13.07
w końcu konstruktywnie :) ciesze się :) w końcu trzeba zacząć liczyć te głosy niezadowolenia. pokazywanie się obecnych pseudogospodarzy na wszelakich imprezach służy ich promowaniu (a przecież de facto nie mają zasług którymi można się pochwalić), a niezadowolonych nikt niestety nie zna. po poprzednich wyborach widać było ewidentnie, że kandydat MarekG przepadł przez brak świadomości szczególnie poza miastem - o ile w mieście ktoś go znał i widywał, to wsie głosowały na osobę, która przyjeżdżała się promować na przecięciach wstęg... przyłączam się do apelu kidman'a :)
Dodane przez Bożena, w dniu 05.10.2013 r., godz. 16.40
To jest już was dwóch, Ty i Twój brzuch. Ostygnij człowieku, Ty chciałbyś te wstęgi przecinać? W poprzednich wyborach kandydat Marek G., o którym myślę, że wspomniałeś, nie kandydował. Dlatego jeszcze raz mówię: ostygnij! Wsłuchaj się lepiej w głos Wandy. Mam nadzieję, że nie zamierzacie bawić się w kolejne spartolone akcyjki typu referendum.
Dodane przez Grześ, w dniu 05.10.2013 r., godz. 17.19
W gorącej wodzie kąpany. Zabrodzie POkazało gdzie ma grzesiowe POparcie!!! Wieś więc siedzi cicho, nic nie mówi, bo warto do końca wykorzystać grzesiową wiarę w kolejny sukces, i zyskać dodatkową latarnię, kawałek chodnika. POtem i wieś mu odpowiednio POdziękuje, za te żebractwo.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu!
Dodane przez RóżaL., w dniu 05.10.2013 r., godz. 18.57
Oj, coś dziwnie trąci ta "spontaniczność" naszych nowych kolegów. jakby Po referendum niczego się nie nauczyli. Zachciało im się, "niestety", promować "niezadowolonych" (czyli nas). Chyba na razie POdziękujemy za przysługę, sami o siebie zadbamy kiedy przyjdzie odpowiednia pora i czas. Może sami siebie zechcą przedstawić?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.10.2013 r., godz. 19.12
Zastanawiam się nad rzeczywistym znaczeniem naszych dyskusji i komentarzy. Z pewnością forum dyskusyjne Wyszkowiaka jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można swobodnie krytykować naszą rozwydrzoną władzunię. Rozwydrzoną swoją bezkarnością i brakiem sprzeciwu, a także tym,że tak wielu ludzi milczy, bo się boi. To z pewnością bardzo cenne, że w Wyszkowiaku pojawiają się krytyczne artykuły w związku z niewłasciwymi działaniami władzy. Niejako konsekwencją tego są nasze fora dyskusyjne. To taki nasz wyszkowski Hyde Park. Bardzo cenna sprawa. Pani Lichocka na spotkaniu z wyszkowianami w bibliotece mówiła, że wolność jest zaraźliwa. To będzie się rozprzestrzeniać.
Dodane przez Wanda, w dniu 05.10.2013 r., godz. 22.45
Brak jakiejkolwiek opozycji jest największym grzechem naszej, jakże niedoskonałej a wręcz uPOśledzonej, demokracji. Ostatni rok, jak żaden, zaowocował w głosy sprzeciwu. Społeczeństwo wyraziło swój sprzeciw za pomocą niedokończonej, ale jakże udanej akcji referendalnej. Tylko ci, w których została wymierzona uważają, oszukując sami siebie, że była "niewypałem". Nikt i nic wcześniej, nie zagroził temu układowi, jak ta garstka dzielnych chłopców. Forum Wyszkowiaka, felietony Marka Głowackiego oraz Judyty, to kolejne głosy, które coraz śmielej przebijają się do zastraszonej, czy zobojętniałej opinii publicznej. Dzięki nim okazało się, że przysłowiowy "król", a wraz z nim dwór cały, jest NAGI. Każdy tydzień potwierdza to nowymi dowodami. Wszystko dziś przypomina cyrk z tresowanymi małpami, które za miskę, a w niektórych wypadkach za ochłap więcej, odstawiają posłusznie wyuczone podnoszenie ŁAPY. Ta SZAJKA na nic nie ma pomysłu, a w obliczu zbliżającego się przedwyborczego podsumowania, niewiele ma argumentów na swoją korzyść. Bilans wypada TRAGICZNIE! Najfajniejsze jest to, że nie mogę się doczekać tej kampanii. Na samą myśl o tym, czym będzie nas chciał zaskoczyć Mróz, Nowosielski, Warpas, chce mi się śmiać. Bo czy są jeszcze rzeczy, których niedoszły senator i reszta "SZAŁAJDY", już nam nie obiecali? SZAŁAJDA to obciach, to obraza naszego dobrego imienia, a tego jej wizerunku nie zmienią już żadne pieniądze. Nigdy wcześniej nie byłam o Wyszków tak spokojna.
inne spojrzenie na wstęgi, żadna to z ich strony łaska
Dodane przez Zen, w dniu 06.10.2013 r., godz. 00.19
Wbrew wszystkim tym, którzy pomyślą, że Wanda przesadza, ja powiem, że ma absolutną racje. Przecinanie wstążeczek na boiskach to żaden atut, ponieważ są to zdobycze cywilizacyjne kraju będącego od prawie 10 lat w UE. Żadna to łaska, bo należą się nam jak "koniu owies". Można tylko pytać dlaczego tak późno, dlaczego tak mało. Zawalony został najlepszy czas unijnych dotacji, każda szkoła powinna mieć już dawno takie cuda. A w samym mieście stadion straszy żużlową bieżnią.
Dodane przez oservatorre, w dniu 06.10.2013 r., godz. 09.44
Nareszcie ktoś zaczyna właściwie odbierać to, że te wszystkie inwestycje nie są żadną łaską. Jesteśmy dużym europejskim krajem. Zwrócę uwagę, na to co zaakcentował Zen. Inne prężne samorządy we właściwym czasie potrafiły te rzeczy zrobić z unijnych funduszy. My jako wyśmiewany "lider", jesteśmy pod tym względem w samym ogonie co znaczy, że wszystkie te inwestycje odbywają się kosztem własnego budżetu. Dlatego nie ma tu żadnej łaski panowie, żadnej. Jest za to przykład na to, że swoją nieudolność w pozyskiwaniu środków, nadrabiacie pieniędzmi z gminnego budżetu. Panie Głowacki, warto pokusić się o dokonanie podsumowania stosunku wkładu własnego, we wszystkie możliwe inwestycje, do pozyskanych środków. Wtedy zadowolonym z siebie leniom zrzędną miny.
Chcesz to masz!
Dodane przez Grześ, w dniu 06.10.2013 r., godz. 11.19
Ten bilans to 93% wkładu własnego do 7% pozyskanych z zewnątrz środków. Koszmar co ? Uwaga władzunia za środki pozyskane lubi często podawać pożyczki i kredyty, które są spłacane z własnego budżetu.
Dodane przez Józef, w dniu 06.10.2013 r., godz. 14.18
Odnośnie komentarza Wandy z 23:27. Ja zawiodłem się po raz kolejny na Janku Dziubłowskim. W ogóle nie rozumiem jak, tak zaangażowany niegdyś w piłkę, działacz mógł opowiedzieć się za sprzedażą stadionu. To jest prawdziwa hańba!
do oservatorre
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.10.2013 r., godz. 16.21
Można i trzeba robić najróżniejsze analizy i porównania. Bez porówania nie ma oceny. Dlatego uważam, że wyszkowskie dziennikarstwo, polegające na referowaniu tego, co raczyła powiedzieć władza i pokazywaniu jej przedstawicieli przecinających wstęgi przyczyniło się znacząco do powstania tego bagienka, które dziś mamy. Niedawno Golem pisał o tym, że bardziej systematyczne podumowanie ilości pozyskanych funduszy przez naszą gminę dało by lepszy obraz sytuacji.Niewątpliwie tak. To samo dotyczy relacji pozyskanych funduszy do np. budżetu inwestycyjnego. To oczywście da pełniejszy obraz zaniedbań naszej władzy. Ja mówię o tym od dawna, bo zacząłem będąc radnym, gdzieś od 2009 roku, kiedy zorientowałem się, że nasz wspaniały burmistrzunio niewiele robi oprócz dbania o swój wizerunek. Zostało to wówczas umiejętnie przykryte kontrpropagandą całego układu naszej gminnej władzy i życzliwym milczeniem mediów. Ale tej sprawy nie da się juz dziś, jak sądzę przysypać zręcznymi sztuczkami medialnymi.
Symfonia
Dodane przez Kazik, w dniu 06.10.2013 r., godz. 16.39
Taka symfonia jaki dyrygent
Do TD
Dodane przez Adam Szczerba, w dniu 06.10.2013 r., godz. 19.25
Generalnie staram się nie wypowiadać na forach internetowych. W momencie, w którym ktoś podaje nieprawdziwe informacje muszę jednak zareagować. Niestety nie wiem skąd osoba o pseudonimie "TD" czerpie takie informacje, ale na pewno nie jestem osobą, która zagłosowała za sprzedażą stadionu. Jedyne głosowanie jakie do tej pory odbyło się na Sesji Rady Miejskiej dotyczyło przystąpienia do sporządzenia planu dla obszaru na którym obecnie znajduje się stadion. W głosowaniu brało udział 17 osób, z których 16 było za (dostępny jest w internecie protokół z sesji 19.03.2013). Ja głosowałem przeciw bo wiem jaka będzie konsekwencja zmiany planu, dlatego proszę o nieumieszczanie mojego nazwiska na liście Radnych popierających przeniesienie stadionu.
Jeden sprawiedliwy!
Dodane przez TD, w dniu 06.10.2013 r., godz. 21.29
Z całym szacunkiem zwracam godność Panu Adamowi Szczerbie. Administratora poproszę o usunięcie wpisu, a sam postaram się o właściwą listę . Dziękuję za podpowiedz.
Dodane przez andrzej, w dniu 06.10.2013 r., godz. 21.44
Wypadałoby , aby redakcja Wyszkowiaka prostowała ewidentnie nieprawdziwe fakty w komentarzach. Wówczas P. Adam nie musiałby pisać wyjaśnień. Tyle hałasu o sprzedaży stadionu a wynika , że nie ma nawet Uchwały w taj sprawie. Gazeta winna informować a nie dezinformować. Winna przedstawiać rzeczywistość a nie ją kształtować. Pozostawianie bez wyjaśnień takich komentarzy to swoisty współudział w tym procederze. A swoją drogą to nie wierzę ani w sprzedaż stadionu ani wybudowanie nowego -przynajmniej przed 2020 r. Tak samo jak na dokończenie małej obwodnicy Wyszkowa /o dużej nie wspominając/ szybkie pobudowania przedszkola i likwidację Słoneczka , likwidację bazy transportu sanitarnego , prywatyzację PEC-u , budowę pięknego ratusza jak i wiele innych obiecanych potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy. Lenistwo czasami jest pożyteczne .
Dodane przez TD, w dniu 06.10.2013 r., godz. 22.16
...Radni w wyniku głosowania jawnego (głosów za - 16, przeciw - 1, wstrzym.się - 0) przyjęli do realizacji uchwałę Nr XXXIII/315/13 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu miasta Wyszkowa dla zabudowy wielorodzinnej przy ul. Tadeusza Kościuszki i ul, Stefana Okrzei... Panie Adamie, protokół z sesji, opublikowany na stronie internetowej gminy, pozbawiony jest załącznika; lista obecności. Jest to norma czy celowe działanie? Jak w związku z tym ustalić pełną listę hańby?
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Dodane przez Bożena, w dniu 06.10.2013 r., godz. 23.26
Pan Adam sprostował i chwała mu za to! Dzięki temu zyskał jeszcze większy szacunek, bo do opinii publicznej dotarła wiadomość przeoczona, że po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Andrzejek chciałby pod tym pretekstem zakneblować nam usta? To niech się zajmie tym, żeby głosowania były odnotowywane z imienia i nazwiska. W co andrzejek wierzy mało tu kogo interesuje. Pewnie nie wierzył, że śmieci w pierwotnej wersji miały kosztować, dużo więcej. Uważanie za pożyteczne niedokończenie małej obwodnicy? Dziwne masz mądralo POczucie humoru.
Szacun dla Adama Szczerby!!!
Dodane przez Zen, w dniu 07.10.2013 r., godz. 00.07
Dobra robota, chwała Adamowi Szczerbie! Ustalenie listy HAŃBY, za przyzwolenie do sporządzenia miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego gminy, mającego pozwolić na zamienienie stadionu na blokowisko, w tym przypadku nie jest trudne. Wg protokołu wynika, że z liczącej 21 osób Rady, dwóch członków było nieobecnych. Byli to J.Biernacki i K.Turek. Pan Adam Szczerba jako jedyny był przeciwny, 16 radnych za, to pozostaje ustalić kim byli i co się stało z dwoma brakującymi głosami. Czy podpisali listę, a później się najzwyczajniej zmyli?Potwierdza się tu słuszny postulat Bożeny, żeby publikować imienne listy głosowań.
Dodane przez Bożena, w dniu 07.10.2013 r., godz. 00.31
Jednak andrejku uchwała została POdjęta. Sporządzenie takiego planu otwiera furtkę do sprzedaży i budowy osiedla, bez niego ani rusz! Ps. w nowym systemie JOW Pan Szczerba zdaje się dzielić jeden JOW z Warpasem. Wygrać będzie mógł tylko jeden :) Jedyna szansa dla tego drugiego, żeby utrzymał się przy korycie, to kandydować na burmistrza i PO cichu liczyć, że za POparcie znów dostanie mu się stołek. POzostaje pytanie czy Zaręba wystawi go jako "Czarnego Konia PiS" na fotel burmistrza? :) Decyzja zależy od Lucynowa :) :) :)
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 07.10.2013 r., godz. 09.04
Bez takiej listy skąd mam wiedzieć jak "mój" radny mnie "reprezentuje". Jest to kolejny przykład na manipulowanie demokracją.
Dodane przez Szuwarek, w dniu 07.10.2013 r., godz. 11.37
A pan Andrzej jak głosował? Przeciw był tylko Adam Szczerba (dziękuję, powinien Pan zostać burmistrzem) wstrzymujących się nie było, a to znaczy, że albo głosował pan Andrzej za sporządzeniem "furtki" otwierającej drogę do sprzedaży stadionu, albo jest pan jednym z dwóch, którzy po wpisaniu się na listę (19 osób) opuścili sesję przed właściwym głosowaniem (17 głosowało) Kim jest pan Andrzej?
Dodane przez Golem, w dniu 07.10.2013 r., godz. 20.27
P. Andrzej jest być może tym, który wstydzi się teraz swojego POddaństwa
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL., w dniu 07.10.2013 r., godz. 21.36
No to nieładnie, jak wyborca nie może w prosty sposób dowiedzieć się jak w konkretnych sprawach głosował jego przedstawiciel. Gdzie ta transparentność, gdzie te "Fair Play"? koniecznie trzeba to zmienić. Sama ostrzyłam sobie pazurki na sprawdzenie kilku interesujących mnie decyzji... nieładnie Nowosielski, nieładnie.
Dodane przez Ja, w dniu 07.10.2013 r., godz. 21.58
No i ten wasz idol coś cicho siedzi. Nie kwapi się odpowiedzieć jak rozwiązać problem z listami głosowań. Pewnie sam ma na koncie kilka niepopularnych decyzji ha,ha,ha
Dodane przez Jacek, w dniu 08.10.2013 r., godz. 22.16
Kiepska wymówka radnego Szczerby, każdy sposób komunikowania się jest dobry. Bliżej wyborów sam będzie się pan wszędzie wciskał :)
Dodane przez Wlad, w dniu 09.10.2013 r., godz. 15.14
Bożenko, szef wyszkowskiego PiS Zaremba z Lucynowa, chyba ma inne plany co do "czarnego konia"...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl