Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyPolitycy w sieci

(Zam: 02.10.2013 r., godz. 17.42)

Już 10 milionów Polaków jest zarejestrowanych na najbardziej popularnym serwisie społecznościowym – Facebooku. Coraz częściej swoje profile zakładają też politycy, którzy widzą w nim kolejną możliwość komunikacji z potencjalnymi wyborcami.

Są tacy, którzy dbają o swoje konta – regularnie zamieszczają wpisy i świadomie oraz konsekwentnie kreują swój wizerunek w sieci i tacy, którzy o serwisach społecznościowych przypominają sobie na chwilę przed ważnym dla siebie wydarzeniem.
Na wyszkowskim poletku też jest kilku polityków, którzy w Facebooku widzą dobry kanał komunikacji z wyborcami. Profilu FB nie mają natomiast burmistrz Grzegorz Nowosielski, starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Zdzisław Bocian, choć ten ostatni jest łatwy do odnalezienia w sieci dzięki swojej stronie internetowej www.zbocian.pl, która powstała tuż przed wyborami samorządowymi w 2010 r., kiedy walczył o fotel burmistrza Wyszkowa. Wybory się skończyły a wraz z nimi wpisy na stronie.
Ostatnio, po dwóch latach uśpienia do facebookowego świata wróciła Iwona Wyszyńska, obecna sekretarz Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości i kandydatka tego ugrupowania w wyborach parlamentarnych w 2011 r. Choć jest obecna na FB w ostatnim czasie dosyć często, to prawie wcale nie komentuje, głównie udostępnia linki i zdjęcia innych użytkowników. Z jej „ściany” dowiadujemy się, że spośród artystów lubi Louisa Armstronga, Stinga i grupę The Police oraz Norah Jones. Iwona Wyszyńska ma jeden ulubiony film i jest to „Śniadanie u Tiffaniego”, a z literatury preferuje kryminały i twórczość Paulo Coelho oraz Carlosa Ruiz Zafona.
Jednym z aktywniejszych w sieci wyszkowskich polityków jest z pewnością zastępca burmistrza Adam Mróz. Jak na historyka przystało, nie zapomina o najważniejszych datach z naszej historii. Jeden z ostatnich wpisów został dołączony 1 września:
„Cześć ich pamięci. Jak co roku w imieniu mieszkańców naszej gminy złożyłem kwiaty przed pomnikami września 1939 r. i II Wojny Światowej. Oni oddali swoje życie, byśmy my dziś mogli żyć. Nie zmarnujmy tego daru!”.
Adam Mróz swój profil FB założył w 2011 r., wtedy też postanowił ubiegać się mandat senatora RP. Dzielił się wówczas z użytkownikami rodzinnymi fotografiami z wakacji i innych wspólnych wyjazdów. Teraz na „ścianie” pojawiają się raczej informacje z wydarzeń, które organizuje Urząd Miejski. Z profilu zastępcy burmistrza dowiemy się jeszcze, że lubi spędzać urlop w Chorwacji i ma patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej. Słucha „cięższego” gatunku muzyki, m.in. AC/DC i Ramones, a jego ulubiona książka to „Hrabia Monte Christo”.
Konto na Facebooku ma też drugi zastępca burmistrza, odpowiedzialny w gminie za sprawy oświatowe – Adam Warpas. Rzadko komentuje i wprowadza własne wpisy, głównie udostępnia linki i zdjęcia innych użytkowników. To co możemy znaleźć na „ścianie” A. Warpasa to głównie zaproszenia na wydarzenia organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość i relacje z tych spotkań. Dowiemy się także, że zastępca burmistrza ma urodziny 19 sierpnia, jego ostatni wpis został zamieszczony właśnie tego dnia:
„Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia! Pozdrawiam!:-)”.
Ulubioną książką A. Warpasa jest „Ostatni Mohikanin”, stacją telewizyjną TVN24, a grupami muzycznymi między innymi Depeche Mode i Metallica.
Wojciech Chodkowski jest jednym z nielicznych radnych z założonym facebookowym profilem. Nie od dziś wiadomo, że pasją W. Chodkowskiego jest żeglarstwo. Na jego „ścianie” znajdziemy więc zdjęcia z regat i innych żeglarskich wydarzeń, a także fotografie z gminnych uroczystości, w których brał udział. W. Chodkowski chroni swoją prywatność – na jego profilu publicznym próżno szukać zdjęć rodzinnych.
Zupełnie o swoje konto nie dba zaś przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk. Od uruchomienia konta nie zamieściła żadnego wpisu, nie skomentowała też żadnej dyskusji. Może za to pochwalić się imponującą liczbą znajomych – jest ich aż 520. Wiemy natomiast, że J. Garbarczyk lubi słuchać Czesława Mozilla i Muńka Staszczyka. Lubi serial „Zagubieni” i tv show „Must be the Music”.
Jedyny poseł z naszego regionu Bartłomiej Bodio do Facebooka dołączył dopiero w tym roku, tuż po odejściu z Ruchu Palikota. Od tego czasu zamieścił raptem kilka krótkich wpisów. Uważa między innymi, że: „Polityka powinna pomagać przedsiębiorcom a nie im przeszkadzać” oraz „Dobrze jest POMAGAC INNYM”. Dowiadujemy się też, że B. Bodio jest zwolennikiem przeszczepów narządów: „Tak dla TRANSPLANTACJI”. Niestety, poseł nie informuje, jak lubi spędzać czas, ani jakie książki lubi czytać.
Aktywny na serwisie jest Marek Siekierski, przewodniczący koła terenowego Platformy Obywatelskiej. Na jego „ściance” jest wiele, również żartobliwych wpisów, jak na przykład ten pod zdjęciem z uroczystości, na której w ostatnim czasie był:
„Tradycyjny zespół Czecho-Polo. Ale jest wino i jakoś może przetrzymam”, czy „Kiełbaska z ogniska – miam...;-)”. M. Siekierski jest też zapalonym żeglarzem i pasjonatem jazdy rowerem, dlatego nie dziwi, że wśród zdjęć jest wiele takich z regat czy rajdów.
A.B.

***
Artykuł powstał na podstawie ogólnodostępnych informacji zawartych na publicznych profilach FB bohaterów, którzy w nim wystąpili.

Komentarze

PiS i TVN24
Dodane przez Bożena, w dniu 02.10.2013 r., godz. 18.06
Jak Po sąsiedzku zauważył kolego Kong, ta internetowa aktywność czasem obraca się przeciwko samym zainteresowanym. Porażka totalna Warpasa z tym TVN24. To ma być ten "czarny koń" PiSu Sobczaka na fotel burmistrza w przyszłych wyborach?
Dodane przez Grześ, w dniu 02.10.2013 r., godz. 23.02
Im mniej w głowie, tym więcej na głowie
Aktywny na serwisie jest Marek Siekierski
Dodane przez Niedopite 3/4, w dniu 02.10.2013 r., godz. 23.55
Żartem chce zatuszować swoje "słabości", aktywność wynika z POwskiej instrukcji dla prowincjuszy. Bo Tusk kazał, to "Wyszków się bawi" (naszym kosztem).
Dodane przez j-23, w dniu 03.10.2013 r., godz. 09.57
Wyszkowiak powinien także ocenić strony na facebooku organizacji działających na terenie Wyszkowa i okolic. Bo strony opisane są mało aktywne. Zapraszam na stronę na facebooku Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie. Jest trochę relacji lokalnych, wiadomości gospodarczych i informacji z TV Republika.
Dodane przez Fan, w dniu 03.10.2013 r., godz. 16.03
Burmistrz cichcem jak rak wycofuje się z niepopularnej decyzji o zburzeniu i sprzedaży stadionu. I jak to robi, za pomocą usłużnego "nowokomucha". Smród przy dupach POczuła Szałajda. Adijos razem z resztą Rady, która podniosła rękę ZA.
Dodane przez O.N.A., w dniu 03.10.2013 r., godz. 16.38
Wyszkowiak nie ocenia tych stron, a jedynie stwierdza co można tam zastać. Jakie informacje udostępniają właściciele. Strona fb Klubu GP w Wyszkowie jest coraz lepsza, jak to chciałeś usłyszeć :)
Panie Mróz..?
Dodane przez Widz, w dniu 03.10.2013 r., godz. 18.13
Cytuję: "Jak na historyka przystało, nie zapomina o najważniejszych datach z naszej historii. Jeden z ostatnich wpisów został dołączony 1 września: "Cześć ich pamięci. Jak co roku w imieniu mieszkańców naszej gminy złożyłem kwiaty przed pomnikami września 1939 r. i II Wojny Światowej." Nie mogę nigdzie znaleźć dokumentacji na to, że uczestniczył pan w oficjalnych obchodach wybuchu II wojny światowej w ubiegłym roku. Jeśli złożył Pan kwiaty POkątnie o innej POrze, to nie może pan mówić, że złożył je w imieniu mieszkańców. Ci dobrze wiedzieli kiedy była na to pora. Pana i reszty burmistrzów tam nie było.
Dodane przez Grześ, w dniu 03.10.2013 r., godz. 20.44
już tu pisano, że w tej 'aktywności" się pan gubisz Mróz. Nawet do tego nie masz pan głowy. Ośmieszasz się pan raz PO raz!
Dodane przez Jan4P, w dniu 03.10.2013 r., godz. 21.25
Jak się jest w tym temacie na "patriotyczną nutę", to czasem melodia w jedną, nogi w drugą a głowa jeszcze w inna stronę. Znów został pan ośmieszony, a zarzucał pan u Niemca w "Głosie Wyszkowa", że to PiS ma parcie.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 03.10.2013 r., godz. 22.23
panie Adamie, już w ogóle nie rozumiem o co panu tak naprawdę chodzi, rodzice pana nie pieścili?
Dodane przez Zen, w dniu 04.10.2013 r., godz. 00.16
To co? Niedługo ten pana patriotyzm przybierze różowe barwy orła, a może gówniane morła z czekolady. Trzeba będzie odkurzyć wyświechtany transparent "Wyszków się bawi" i do Warszawy, wesprzeć prezydencki POchód. Najwyższy lubi się otaczać takimi POkrętnymi oryginałami.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2013 r., godz. 10.09
A pani Wyszyńskiej - sekretarz wyszkowskiego PiS, ulubionym programem jest "dzień dobry TVN", i "kawa czy herbata".
Dodane przez urządniczka niższego szczebla, w dniu 04.10.2013 r., godz. 13.39
Im większa aktywność w sieci, tym mniejsze zaangażowanie w pracy. Ten pan się po prostu nudzi.
Dodane przez Fan, w dniu 04.10.2013 r., godz. 16.22
Historyk, a nie ogarnia co robił rok temu :)
Dodane przez paula, w dniu 04.10.2013 r., godz. 16.24
pani/panie ANONIM chyba miałeś w snach ten "dzien dobry tvn" i "kawe czy herbate" ja tam nic nie widzę takiego hahaha mleko aż kipi spod nosa!
Ajlowiu TVN
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2013 r., godz. 19.21
Nasze forum, ale i na nowokomuchu ludzie mieli ubaw jak zajrzeli na profil fb pani Wyszyńskiej (wyszkowskiej kandydatki do parlamentu!) a tam... (sic!) Sobczak wyciągnął ją chyba z księżyca. Potem były tłumaczenia, że uwielbiając "Dzień dobry TVN", chciała bliżej poznać pisowego wroga. Urzekające prawda?
Dodane przez adam, w dniu 04.10.2013 r., godz. 19.22
ANONIM załóż okulary albo przestań kłamać !
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2013 r., godz. 19.35
Niech zainteresowana się wypowie, albo sam prześledź posty. A, że została przyłapana na wyjadaniu cukru, i wykasowała, to zupełnie inna sprawa...
Dodane przez anty, w dniu 04.10.2013 r., godz. 19.56
Anonim, bez przesady.Pani Wyszyńska jak każda kobieta lubi ploteczki z "wyższych sfer", nie każda jest taranem jak pani Krysia. Pamiętaj także, że w Wyszkowie PiS w koalicji z PO, przystawką PO Nowosielskiego i Mroza. Muszą o czymś rozmawiać.
Dodane przez Witek, w dniu 04.10.2013 r., godz. 20.31
to jest jakieś chore to co tu ludzie wypisujecie przemawia przez Was zazdrość. Każdy ma prawo lubić co mu się podoba.
Dodane przez jola, w dniu 04.10.2013 r., godz. 20.52
ANONIM to pewnie Warpas haha siedzi i zazdrości koleżance hahaha
Dodane przez Wanda, w dniu 04.10.2013 r., godz. 23.04
Chyba już dosyć tych złośliwości? Myślę, że kto jak kto, ale Pani Iwona Wyszyńska nie zasłużyła sobie na to. Nie jest radną, więc nie powinniście jej traktować jak "szałajdę". Nawet jeśli kiedyś zamieściła na swoim profilu TVNowskie sympatie, to już ich tam nie ma. Powiedzcie szczerze, kogo w przeszłości nie uwiodły te mainstreamowe media, kto nie czytał wyborczej? Zen w jednym z komentarzy bardzo ładnie to ujął, że jeden nawrócony jest więcej wart od, już ja dokończę, wielu politycznie poprawnych biernot. A może cała dyskusja jest sprowokowana tylko po to, żeby odwrócić uwagę od wcześniej poruszanego tematu niskich lotów zachowania burmistrza Mroza, człowieka z senatorskimi ambicjami. Tu macie prawdziwe pole do popisu.
Dodane przez Zołza, w dniu 05.10.2013 r., godz. 08.32
Nie znam bardziej skonfliktowanego środowiska politycznego od naszego PiS. Dlatego wszyscy podkreślają odróżnienie "wyszkowski PiS" od krajowego. Udawana opozycja.
Dodane przez Iza, w dniu 05.10.2013 r., godz. 11.17
Ledwie zdążył złapać u mnie plusa za zaangażowanie w rowerową kampanię, a te wieści, znów wszystko POpsuły. O czym to może świadczyć? Chyba tylko o tym, że najwyższa POra wykopać go ze dwora...
wPoityce.pl
Dodane przez TD, w dniu 05.10.2013 r., godz. 11.33
"...Platforma jest formacją bez kultury wolnościowej, z wyraźnym nastawieniem na uśpienie opinii publicznej. PO blokuje wszystko, co budzi aktywność obywateli..."
Dodane przez Jacek, w dniu 05.10.2013 r., godz. 12.13
Nowosiel jak już nic nie mógł Poradzić na zmierzającą do sukcesu akcję referendalna, to zaczął POd pretekstem manipulacji straszyć ludzi sądem. A przecież sam zmanipulował opinię publiczna POdając, że pracował w kancelarii prawniczej w Niemczech, tak żeby ludzie myśleli ze miał praktykę prawniczą. Sami o tym pisaliście niedawno.
Mróz na fb
Dodane przez osevatorre, w dniu 06.10.2013 r., godz. 10.11
"...Jestem pewien że "rowerem do pracy" to wyświechtany pomysł. Liczę na Waszą kreatywność..." Za to niewyświechtanym pomysłem było pójść do pracy pieszo? To i kreatywność :)
Dodane przez Wlad, w dniu 09.10.2013 r., godz. 15.17
Nieprzyzwoitym jest, jak fałszywym patriotyzmem próbuje się zyskać społeczne zaufanie, a w Mroza przypadku POparcie. Już dawno zdradziło go hasło "Na patriotyczną nutę"...
"Na patriotyczną nutę"
Dodane przez Wiktor, w dniu 09.10.2013 r., godz. 17.04
Tańczy jak mu zagrają. To chyba skutek, słynnych już, instrukcji dla prowincjonalnych działaczy...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl