Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Przykro patrzeć

Ikona
(Zam: 23.11.2010 r., godz. 11.58)

Widok wybijającej studzienki kanalizacyjnej nikogo nie dziwi, ale jej zawartość z pewnością wprawiłaby w osłupienie niejedną osobę. Można w niej bowiem znaleźć przeróżne odpady. Są tam nie tylko puszki czy butelki, ale nawet stare garnki i wiadra. Niestety, na wodę i ścieki często miejsca już nie ma.

Niektórzy wyszkowianie, na razie jeszcze anonimowi, znaleźli „znakomity” sposób na pozbywanie się śmieci. Jeszcze niedawno wielu z nich pod osłoną nocy lub nawet w biały dzień wywoziło sterty śmieci i innych odpadów do pobliskich lasów. Zapewne to jedni z tych „zaradnych” teraz nie zadają sobie już nawet takiego trudu. Obecnie łatwym i wygodnym sposobem na pozbycie się wszelkich nieczystości jest wrzucenie ich do studzienki kanalizacyjnej czy deszczowej gdzieś w pobliżu.

− Konserwacja sieci kanalizacyjnej i deszczowej to nasz obowiązek − informuje prezes wyszkowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Teresa Jastrzębska. – Udrażniając wybijające studzienki, coraz częściej natykamy się na sterty zalegających w nich przeróżnych śmieci. Można znaleźć nie tylko szkło, plastiki czy puszki, ale również papiery i duże metalowe odpady, jak np. wiadra − wyjaśnia.

Niejeden z przekąsem powiedziałby, „że Polak to potrafi”. Warto jednak, by taki „przedsiębiorczy zaśmiecacz” zastanowił się chwilę, zanim ponownie wyrzuci swoje śmieci do pobliskiej studzienki kanalizacyjnej. Choćby z tego powodu, że taką samą „psotą” może mu odpłacić ktoś inny. Czy wtedy będzie miał śmiałość, by bez żadnych skrupułów zgłosić do odpowiednich służb żądanie usunięcia awarii – „bo ze studzienki wybiją ścieki”?

Agrafka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl