Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyPodjazdu póki co, nie ma

(Zam: 01.10.2013 r., godz. 17.40)

Termomodernizacja powiatowej komendy policji przy ul. Kościuszki trwa od kilku tygodni, nadal jednak osoby niepełnosprawne, czy rodzice z wózkami nie mogą się do niej dostać. Podjazd, który do tej pory funkcjonował przy wejściu, jest zdemontowany, nie wiadomo też kiedy wykonawca inwestycji zainstaluje nowy.

To, że podjazdu nie ma zasygnalizowała nam Czytelniczka. Jest on potrzebny nie tylko petentom – przypomnijmy, że na komendzie funkcjonuje centrum monitoringu miejskiego, który obsługują pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Szron” – niepełnosprawni, dla których brak podjazdu również stanowi barierę.
– Kobieta, która zgłaszała interwencję, ma w stu procentach rację, ten podjazd powinien być. Wszystko jest rozkopane, nawet nie ma gdzie zainstalować tymczasowego podjazdu. Wykonawca obiecywał, że w przeciągu dwóch, trzech tygodni ma być zrobiony – mówi rzecznik prasowy wyszkowskiej komendy Marta Gierlicka. – To jest problem, bo sprawa od początku powinna być inaczej załatwiona. Obiecano nam, że w pierwszej kolejności będzie robiony podjazd, ale póki co, go nie ma. Ile to jeszcze potrwa, trudno mi powiedzieć.
Po szczegóły dotyczące inwestycji odsyła do komendy wojewódzkiej w Radomiu, która finansuje termomodernizację. Zapewnia jednak, że każdy, kto będzie miał trudności z dostaniem się do jednostki powinien poinformować np. dyżurnego.
– Jeśli, na przykład ktoś na wózku, nie będzie mógł się dostać do komendy, może liczyć na pomoc jej pracowników – informuje Marta Gierlicka.
Obiecuje, że przedstawiciele jednostki będą interweniować, by podjazd został jak najszybciej zamontowany.
J.P.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta