Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaRodzinne pożegnanie lata w DPS Brańszczyk

Ikona
(Zam: 18.09.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnią sobotę pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku wraz z rodzinami i opiekunami pożegnali odchodzące lato. Jak zwykle honorowy patronat nad imprezą objął starosta Bogdan Pągowski.

„Skarbu nie znajdziesz ukrytego w piasku na plaży. Skarbem jest rodzina, przyjaciele, dom i miłość” – te piękne słowa stały się mottem przewodnim sobotniego spotkania. Organizatorzy zadbali, by wspólnie spędzony czas stał się niezapomnianym przeżyciem. Był więc panel artystyczny w wykonaniu wychowanków Domu, którzy zaprezentowali między innymi piosenkę „Lato z ptakami odchodzi”, a także humorystyczne utwory „Jedzie karetka” i „Daleko od noszy”. Niebywałą atrakcją był występ pracowników DPS-u, którzy na potrzeby sobotniej imprezy zawiązali amatorski teatr „Piguła”. Gromkimi brawami został przyjęty ich spektakl – „Poczekalnia” ukazujący, nieco z przymrużeniem oka, przekrój osobowości, które można spotkać czekając w kolejce do lekarza i przykładowe dialogi, jakie się między nimi wywiązują.
Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia dyplomów gratulacyjnych. Za pomoc w pracach gospodarczo-porządkowych, za utrzymywanie dobrych relacji i działania w kołach zainteresowań zostali nagrodzeni mieszkańcy I, II i III oddziału ośrodka.
Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i zabawą taneczną.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta