Bug wygrywa z Ciechanowem

(Zam: 18.09.2013 r., godz. 10.30)

Siódme zwycięstwo w lidze zanotował w sobotę seniorski zespół Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali na własnym stadionie MKS Ciechanów 3:1 i z kompletem punktów przewodzą IV-ligowej tabeli.

„Mecz przyjaźni” został rozegrany w sobotę 14 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W pierwszej połowie kibice obejrzeli widowisko, w którym dominował Bug. Wyszkowska drużyna miała kilka niezłych sytuacji do zdobycia bramki. Po akcji prawą stroną Mateusz Maciak zagrał na przedpole do Damiana Gałązki, a ten uderzył z pierwszej piłki. Futbolówka zatrzymała się jednak na poprzeczce. Kilka minut później w pole karne gości wpadł Piotr Augustyniak, jednak w niezłej sytuacji uderzył lekko wprost w bramkarza. W 40. minucie wyszkowianie rozgrywali rzut wolny na połowie przeciwnika. Po dośrodkowaniu w polu karnym MKS-u zapanowało zamieszanie, w czasie którego piłka odbiła się od słupka, a następnie jeden z piłkarzy z Ciechanowa wybił ją poza boisko ręką. Sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny wykonywał Alan Wróbel. Kapitan Bugu, niestety uderzył niezbyt mocno i w dodatku czytelnie, co wykorzystał bramkarz przyjezdnych i bez większych problemów obronił strzał. W ostatnich minutach pierwszej połowy rywale stworzyli sobie świetną okazję bramkową, jednak z pojedynku sam na sam obronną ręką wyszedł Łukasz Derejko. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Druga odsłona zaczęła się źle dla gospodarzy. Za faul na jednym z piłkarzy z Ciechanowa sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Łukasz Derejko był bliski obrony uderzenia, jednak było to za mało i goście wyszli na prowadzenie. Bug jednak szybko się pozbierał i przeszedł do zdecydowanej ofensywy. Zaowocowało to wyrównującą bramką Damiana Gałązki z 65. minuty. Wyszkowski napastnik wykorzystał dobre dośrodkowanie jednego z partnerów i głową umieścił piłkę w bramce gości. Zdecydowanie lepiej mógł w tej sytuacji zachować się bramkarz MKS-u, który miał piłkę na rękach, a mimo tego skapitulował. Bug na prowadzenie wyprowadził kilka minut później Łukasz Kowalczyk. Wyszkowski snajper dobił z najbliższej odległości piłkę po uderzeniu z dystansu jednego z kolegów. W kolejnych minutach gry Bug kontrolował sytuację na boisku, jednak brakowało okazji. W 90. minucie Piotr Augustyniak zdobył jednak „bramkę z niczego”. Pomocnik Bugu będąc w okolicach połowy boiska pokusił się o bezpośredni strzał na bramkę i w ładnym stylu przelobował bramkarza gości. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie. Bug wygrał 3:1 i wskoczył na fotel lidera.
Bug Wyszków – MKS Ciechanów 3:1 (0:0)
Bramki dla Bugu: D. Gałązka 65., Ł. Kowalczyk 70., P. Augustyniak 90.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wróbel – Ł. Damętko, Sz. Salwin, M. Gołębiowski, P. Augustyniak – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk, D. Gałązka.
Wkra Żuromin – Błękitni Raciąż 2:0
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Amatorem Maszewo. Mecz zostanie rozegrany w środę 18 września. W sobotę 21 września wyszkowska drużyna podejmie z kolei na własnym boisku Koronę Ostrołęka. Początek spotkania o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!