Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, Krzysztofa„Wyobraźnia potrzebna jest do wszystkiego”

(Zam: 18.09.2013 r., godz. 10.30)

W czwartek 12 września popularna pisarka, autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci Małgorzata Strzałkowska odwiedziła Wyszków. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Licznie przybyli na nie uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Lucynowie oraz drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie.

Dzieci od razu nawiązały kontakt z pisarką, zadawały mnóstwo pytań, uważnie słuchały, dzieliły się własnymi refleksjami, opowiadały historie i gdyby nie ograniczony czas, to pewnie dyskusje trwałyby „bez końca”. Małgorzata Strzałkowska chętnie odpowiadała nawet na osobiste pytania.
I tak maluchy dowiedziały się, że pisarka zadebiutowała w 1987 r. w popularnym czasopiśmie dla dzieci „Świerszczyk”. Pochodzi z Warszawy, studiowała bibliotekoznawstwo i informację naukową. Pracowała w Bibliotece Publicznej w Warszawie, a później w Instytucie Głuchoniemych. Oprócz tworzenia książek dla dzieci jest również autorką tekstów na ubranka dla maluchów, wierszy i gier do Internetu dla firmy Endo, bajek i piosenek dla telewizyjnej „Jedyneczki”, pisała także teksty wyszkowskiej „Sylabie”.
- Gdy zaczęłam pisać wiersze, byłam w waszym wieku, na studiach miałam przerwę i potem wróciłam do tego zajęcia dla mojego syna, kiedy się urodził – mówiła Małgorzata Strzałkowska. – Ostatnia moja książka to już 146., nosi tytuł „Zielony, Nikt i Ktoś”. Zaczęłam pisać, bo czułam wewnętrzną potrzebę, już jako dziecko lubiłam poezję. Do czytania trzeba użyć wyobraźni, ta potrzebna jest do wszystkiego – stwierdziła poetka.

Wyniki konkursu plastycznego
Podczas spotkania ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego „Z książką do przyszłości” organizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie w ramach projektu „Biblioteka Akademią Przyszłości”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VI szkół podstawowych powiatu wyszkowskiego (w tym także podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych). Jego celem było umożliwienie dzieciom zaprezentowanie talentu plastycznego, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, stworzenie możliwości do współzawodnictwa oraz zachęcanie do częstszego sięgania po książkę. Konkurs trwał od 16 kwietnia do 10 lipca. Wzięło w nim udział 97 uczestników i wpłynęło 98 prac. Laureatów ogłosiła Małgorzata Strzałkowska, która rozdała także nagrody.
W kategorii klas I-III: I miejsce Krzysztof Kamieński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), II – Bartosz Trzciński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), III – Wiktoria Szulkowska (Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie), wyróżnienia: Katarzyna Przybysz i Izabela Archacka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie).
W kategorii klas IV-VI: I miejsce Faustyna Martyna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), II – Natalia Knap (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), III – Jakub Sieńkowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), wyróżnienia: Julia Komorowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie).
Na koniec spotkania pisarka rozdawała autografy, pozowała również do pamiątkowego zdjęcia z laureatami konkursu „Z książką do przyszłości”.
P.D.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta