Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaChodnik tymczasowy, nie wiadomo na jak długo

Ikona
(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Tymczasowy, ale przynajmniej w lepszym stanie niż obecny ma być nowy chodnik przy ul. Kościuszki na wysokości stadionu. Do jego ułożenia gmina zamierza wykorzystać płyty ciągu z ul. Sowińskiego, który ma być przebudowany.

Chodnik będzie tymczasowy, bo docelowo, zarządzająca ul. Kościuszki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna przebudować infrastrukturę w tym rejonie miasta. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Mimo wieloletnich zabiegów, rozmów władz z przedstawicielami GDDKiA, nie ma konkretnych decyzji o inwestycji. By zachęcić Generalną Dyrekcję, gmina złożyła nawet ofertę, że w ramach przebudowy (ul. Kościuszki wraz z wiaduktem) pokryje koszty prac związanych ze stworzeniem ciągów pieszo-jednych i parkingów. Póki co, chodnik wzdłuż internatu LO jest w rozsypce.
- Czy budując go „wkomponowujemy się” w przyszłe plany Generalnej Dyrekcji? – pytał na sesji Rady Miejskiej radny Adam Szczerba.
- Nie ma możliwości, żebyśmy zrobili chodnik, który będzie wpisywał się w ich plan. Będzie w innym miejscu, w innej wysokości i geometrii – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Przez ostatnie lata przy ul. Kościuszki budowaliśmy chodniki, ale tylko te, które mają szansę pozostać. W tym przypadku bez przebudowy jezdni nie ma szans na położenie docelowego chodnika – dodał.
Wzdłuż ul. Kościuszki, od strony bloków, też jest chodnik z płyty dawnego typu.
- Po drugiej stronie stadionu również budowaliśmy chodnik tymczasowo i ma on już sześć lat – podkreślił burmistrz. – Nie życzę oczywiście miastu, żeby ten ciąg tyle czasu funkcjonował, ale wiemy, jaka jest rzeczywistość budżetu centralnego i w jakim tempie w Generalnej Dyrekcji inwestycje wchodzą do realizacji – dodał.
Materiał na tymczasowy ciąg pochodzić będzie z chodnika wzdłuż ul. Sowińskiego, który leży w pasie drogowym zarządcy tego odcinka, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (od ronda im. ks. Mieczkowskiego do ul. Kościuszki). Gmina chce zrealizować tę inwestycję za własne pieniądze jeszcze w tym roku (o ile zakończą się uzgodnienia z MZDW).
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl