Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaNiestrudzonemu pielgrzymowi – mieszkańcy

Ikona
(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski w minioną sobotę przy kaplicy św. Rocha w Gulczewie poświęcił pamiątkową tablicę poświęconą nieżyjącemu proboszczowi parafii św. Wojciecha, honorowemu obywatelowi gminy Wyszków – ks. Stanisławowi Szulcowi.

Msza odprawiona w kaplicy poświęcona była w całości ks. Stanisławowi Szulcowi, mszy przewodził biskup łomżyński Janusz Stepnowski, asystował mu ks. kan. Roman Karaś, a o oprawę zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Gulczewa.
Biskupa witali wierszem najmłodsi wierni. Uroczystość upłynęła na wspomnieniach związanych z byłym proboszczem, który był współtwórcą miejscowej kaplicy, liczącej już 29 lat. Wybudowana została dzięki zapałowi i pracy mieszkańców Gulczewa.
- Dawał przykład swojej wiary, szedł przez życie dobrze czyniąc i te czyny zostaną na zawsze w waszej pamięci – mówił biskup o ks. Szulcu. – Budował, wyposażał i razem z nami się modlił, to on zapoczątkował lokalne pielgrzymki. Interesował się sprawami waszych rodzin, zjednoczył mieszkańców, zostawił pewien szlak ludzi tej miejscowości, był szczególnie związany z tym miejscem. Dlatego jako znak upamiętniający, powstał ten kamień węgielny poświęcony nieżyjącemu proboszczowi. Jego czyny zostaną zawsze w pamięci mieszkańców Gulczewa.
Na tablicy odsłoniętej w sobotę, prócz portretu ks. Szulca, znalazł się napis „Pamięci księdza kanonika Stanisława Szulca 05.04.1937-02.12.201, proboszcza parafii św. Wojciecha w Wyszkowie w latach 1984-2008, gorliwego kapłana niestrudzonego pielgrzyma, orędownika, budowy kaplicy świętego Rocha w Gulczewie – wdzięczni mieszkańcy Gulczewa. Gulczewo 07.09.2013”.
Po uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany dla kapłanów w budynku OSP Gulczewo.
Monika Knop

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl