Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaLesław Ćmikiewicz w SP nr 1

(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

W czwartek 5 września na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie przyjechał jeden z najwspanialszych „Orłów Górskiego” – Lesław Ćmikiewicz.

„Jest skromny i wszechstronny. Grał na trzech liniach – w obronie, pomocy i ataku. W każdej sytuacji spisywał się bardzo dobrze. Inteligentny, myślący, o dużej kulturze bycia. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, a przy tym pracowity. Zdyscyplinowany w grze, na boisku i w życiu. Przedkładał interesy zespołu nad swoje” – słowa te o Lesławie Ćmikiewiczu wypowiedział trener reprezentacji Polski i CWKS Legii Warszawa Andrzej Strejlał. Wybitny piłkarz, medalista Mistrzostw Świata i dwukrotnie Igrzysk Olimpijskich, przyjechał do Szkoły Podstawowej nr 1 na zaproszenie Andrzeja i Artura Rębowskich. Zgodnie z tradycją spotkań sportowych, znakomitego piłkarza wprowadził poczet repliki znicza olimpijskiego, a film i relacja sportowa z olimpijskiego finału nadana przez prowadzącego spotkanie Andrzeja Rębowskiego, wprowadziła wszystkich w atmosferę spotkania.
Uczniowie obejrzeli bramki strzelone przez polskich piłkarzy na monachijskich mistrzostwach świata w 1974 r. Dowiedzieli się także jakie są cechy charakteru bardzo dobrego piłkarza oraz, że inteligencja, psychika i cechy motoryczne są niezbędne do sukcesu nie tylko piłkarskiego. Na pytanie, kto jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie, Ćmikiewicz odpowiedział, że Messi. Ze swojej piłkarskiej kariery, zawodnik najbardziej pamięta mecz z Węgrami o mistrzostwo olimpijskie i ten medal ma dla niego szczególną wartość. Wszystkich swoich kolegów z reprezentacji ceni tak samo, chociaż sądzi, że niektórzy z nich byli wielkimi indywidualnościami. Za największą piłkarską osobowość uważa Kazimierza Deynę.
Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami. Mistrz piłki nożnej rozdawał autografy i wpisał się do kroniki szkoły. W podziękowaniu za spotkanie, wicedyrektor szkoły Elżbieta Kotarska, w imieniu burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, wręczyła gościowi album o Wyszkowie i gadżety promujące nasze miasto.
oprac. Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl