Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 lipca 2024 r., imieniny Kamila, SzymonaSylabianki wróciły z Grand Prix

(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Główną nagrodę oraz dwa złote medale w kategorii solo i duet zdobyła Rewia Dziecięca „Sylaba” na XXI Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży „My XXI wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii.

W Słonecznym Brzegu „Sylaba” gościła od 23 do 29 sierpnia. Była to pierwsza wizyta tego zespołu w Bułgarii. Wyszkowianki stanęły do rywalizacji z grupami z Izraela, Ukrainy, Bułgarii, Mołdawii, Rosji, Gruzji i Polski. Zaprezentowały się bułgarskiej publiczności w trzech kategoriach tanecznych. Przedstawiły sześć choreografii, które uznano za najlepsze na festiwalu – dostały za nie Grand Prix.
Oprócz prezentacji grupowych, zespół przygotował do konkursu także solistkę – tancerkę Katarzynę Czyżak oraz duet taneczny – Dominikę Lipską i Beatę Wierzchołowską, które w swoich kategoriach zdobyły złote medale.
Rewia Dziecięca „Sylaba” w Bułgarii zaprezentowała się w składzie: Katarzyna Czyżak, Dominika Lipska, Beata Wierzchołowska, Joanna Biernacka, Aleksandra Perzyna, Aleksandra Kowalska, Aleksandra Nasiadka, Ewa Czestkowska, Agata Gruchalska, Karolina Wróbel, Patrycja Łapińska, Katarzyna Bartosiak, Daria Bartosiak, Aleksandra Nabiałek, Gabriela Chełchowska, Magdalena Kubajek, Milena Denis, Milena Palesa.
Artystyczną opiekę nad dziewczętami sprawowały kierownik zespołu Irena Zdunek oraz jej asystentki – Katarzyna Błaszczak, Nina Wilczyńska i Anita Śliwa.
Sukces „Sylaby” na festiwalu w Bułgarii to znakomita puenta zamykająca sezon artystyczny 2012/2013 w zespole. Już od września sylabianki rozpoczynają pracę nad kolejnym, jubileuszowym programem, którego premiera odbędzie się w marcu 2014 r.
Katarzyna Błaszczak
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta