Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyUżywana książka też dobra

(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Blisko 200 używanych podręczników i to tylko w pierwszym dniu giełdy zgłosili do sprzedaży uczniowie Zespołu Szkół nr 2 „Kopernik” w Wyszkowie. Większość książek została od razu sprzedana.

Giełda podręczników używanych ma już w szkole długoletnią tradycję – pierwszy raz odbyła się w 2002 r. i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest świetną okazją, by pozbyć się niepotrzebnych podręczników i pozwala zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych w porównaniu z kupnem książek nowych. W tym roku giełda trwała dwa dni - piątek i poniedziałek.
- Zastanawialiśmy się, czy w ogóle organizować giełdę w tym roku, w związku z problemami lokalowymi jakie mamy – mówi Renata Ciach, doradca zawodowy w ZS nr 2, która zajmuje się prawidłowym przebiegiem giełdy. – Zgłaszali się do nas uczniowie i prosili, by jednak giełda się odbyła, dlatego nie mogliśmy im odmówić.
Szczególnie zainteresowani zakupem książek byli uczniowie klas pierwszych, dla nich komplet nowych podręczników to wydatek nawet kilkuset złotych. Tylko w piątek do sprzedaży zgłoszono 172 podręczniki, z czego 134 zostało sprzedanych od razu. Największym powodzeniem cieszyły się te do języków obcych, a także z biologii, historii, geografii i chemii, repetytoria przygotowujące do matury. Można było również kupić ćwiczenia – większość z nich wyglądała jak nowa, bo wytarta z zapisków.
- Uczniowie dzięki takiej giełdzie uczą się też marketingowego podejścia, przedsiębiorczości i szacunku dla książki i pieniądza – mówi R. Ciach.
Podręczniki przynieśli nie tylko obecni uczniowie klas starszych, ale także absolwenci. Nad prawidłowym przebiegiem giełdy czuwali nauczyciele, którzy wyceniali książki (cena nie mogła przekroczyć 60 proc. wartości), sprawdzali ich stan i pośredniczyli w transakcji.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta