Przegrana rezerw z sędzią w roli głównej

(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.05)

W niedzielę 14 listopada zespół rezerw Bugu Wyszków udał się na wyjazdowe spotkanie do Marek. Po niezwykle kontrowersyjnym spotkaniu rezerwy Marcovii pokonały wyszkowską drużynę 4:0.

Bug II w spotkaniu z Marcovią zagrał w bardzo osłabionym składzie. Wyszkowskiego zespołu nie wsparł nikt z pierwszej drużyny, włącznie z Łukaszem Kamińskim, nieobecny był również czołowy defensor, Robert Szreiber. Początek spotkania należał do gospodarzy, wyszkowianie grali głównie z kontry, a dobrych szans nie wykorzystali Piotr Podleś i Kamil Kucharczyk. Po kwadransie gry wyszkowski zespół został jednak osłabiony. Drugą żółtą kartkę otrzymał Marcin Szubrawski, w rezultacie czego został usunięty z placu gry. Po kolejnym kwadransie kontuzji doznał Marcin Błoch. Rywale wykorzystując swoją przewagę liczebną bardzo naciskali. W 35. minucie w wyniku nieporozumienia Adriana Gołębiewskiego z Mariuszem Janaszem ten pierwszy strzelił samobójczą bramkę. W końcówce pierwszej połowy arbiter spotkania z całkowicie niewyjaśnionych przyczyn podyktował rzut karny dla miejscowych. Decyzja ta zadziwiła nawet piłkarzy z Marek. Chwilę później jeden z piłkarzy Marcovii skutecznie wykonał jedenastkę i było 2:0. Z decyzją sędziego nie mógł się pogodzić Janasz, za co otrzymał czerwoną kartkę. Na bramce zmienił go Gołębiewski. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy kolejną czerwoną kartkę otrzymał jeden z piłkarzy Bugu. Damian Maryniak skomentował błąd sędziego, który zaliczył miejscowym bramkę z ewidentnego spalonego. Grający w ,,8” Bug nadal jednak walczył. W 70. minucie bramkarza rywali minął Adrian Parobczyk i został z premedytacją sfaulowany przez goniącego go obrońcę, sędzia jednak nie zareagował na to zachowanie. Dwukrotnie sam na sam z bramkarzem był również Kucharczyk, obu sytuacji jednak nie wykorzystał. Chwilę przed zakończeniem spotkania Marcovia zdobyła czwartą bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się 4:0 na korzyść rywali.

Marcovia 2000 II Marki – Bug II 4:0