Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaI AWP – chęć jest, pieniądze podobno też

Ikona
(Zam: 11.09.2013 r., godz. 10.30)

Najprawdopodobniej do końca roku powinny zniknąć słupy na ulicy I Armii Wojska Polskiego. Na szpecące elementy energetyczne już od dłuższego czasu skarżą się niektórzy mieszkańcy tej ulicy.

- Z mojej wiedzy wynika, że Zakład Energetyczny ma pieniądze i chęć, by zlikwidować słupy na ulicy I Armii Wojska Polskiego – mówi wicestarosta Zdzisław Bocian odpowiedzialny w powiecie za realizację inwestycji. – Energetyka posiada wiedzę, ile będzie kosztował demontaż i chce to zrobić jeszcze w tym roku.
Kiedy jednak konkretnie nastąpi usunięcie szpecących słupów energetycznych, tego jeszcze nie wiadomo, a sam wicestarosta też unika jasnej odpowiedzi.
- Z całą pewnością – to nie – odpowiada na pytanie, czy z całą pewnością możemy powiedzieć, że słupy znikną w tym roku.
Teoretycznie mogły zostać usunięte już kilka lat temu, kiedy powiat przebudowywał ulicę. Ówczesny plan zakładał demontaż słupów i stworzenie podziemnej sieci energetycznej. Wtedy z planów nic nie wyszło, bo właściciele posesji leżących przy I AWP, gdy dowiedzieli się, że za podłączenie będą płacić, nie wyrazili na nie zgody. Tak więc słupy pozostały, a do nich dołączyły skrzynki energetyczne, zdaniem niektórych, także psujące obraz ulicy.
- Skrzynki nie będą wyglądały tak, jak w tej chwili – mówi wicestarosta Z. Bocian. - Wykonamy architekturę zieleni, żeby ulica była przyjemna dla oka.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Zołza, w dniu 11.09.2013 r., godz. 18.50
"Najprawdopodobniej do końca roku powinny zniknąć słupy na ulicy I Armii Wojska Polskiego." - czyli w grudniu na Wigilię przy 20 stopniowym mrozie. Później znów wyjdą kwiatki, że zła pogoda POkrzyżowała wszystkie plany. Od razu wskażmy odpowiedzialnego.
Źle to widzę
Dodane przez Jan4P, w dniu 11.09.2013 r., godz. 19.56
Zgadzam się z Zołzą :) Zauważcie, że słupy znajdują się na nowym chodniku, który zdążył się już ustabilizować. wyciąganie ich w ostatniej chwili w niekorzystnych warunkach atmosferycznych spowoduje kolejne, tym razem przewidziane, kłopoty. Powstałe dziury będzie trzeba zagęścić i uzupełnić nową kostką. Nie wierzę, że energetyka wykona to właściwie. Najdalej do wiosny dziury zaczną się zapadać. Nigdzie nie doczytałem dlaczego nie można tych robót wykonać od razu, czekacie Państwo na jesienne deszcze i mrozy?
Dodane przez knom, w dniu 11.09.2013 r., godz. 21.20
Na wiosnę usłyszymy "odkrycie ameryki", że jednak nie warto było robić tych rzeczy przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych :)
Dodane przez Sąsiad, w dniu 11.09.2013 r., godz. 22.53
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tej architektury zieleni, ma pan jakieś wizualizacje?
Dodane przez Golem, w dniu 12.09.2013 r., godz. 10.43
A co będzie panie Starosto Bocian, jak ta "architektura zieleni" nie przypadnie do gustu INKASENTOWI? Przecież, te szkarady POstawił pan tylko i wyłącznie dla jego wygody :) Beznadzieja!
Linia przerywana...
Dodane przez Kierowca, w dniu 12.09.2013 r., godz. 11.36
Czy w ramach dalszego 'upiększania' tej ulicy zostaną przemalowane znaki na jezdni: obecnie kierunki ruchu są rozdzielone linią przerywaną oznaczającą skrajnię jezdni, pobocze. Kierunki ruchu rozdziela się liniami wąskimi i długimi, a nie szeroimi i krótkimi.
Dodane przez mela, w dniu 12.09.2013 r., godz. 19.34
Masz rację kierowco, zawsze zastanawiam się, czy malował to ktoś pijany.
Dodane przez Kwiatek,, w dniu 12.09.2013 r., godz. 23.36
Największy problem ma Pan zastępca starosty z samym sobą. To się nazywa narcyzm, zero pokory, zero refleksji, zero samokrytyki. Co to nie "ja". I słyszymy, że skrzynki są "bardzo ładne, choć mogły być jeszcze ładniejsze..."
Dodane przez aga, w dniu 13.09.2013 r., godz. 11.33
Ta piękna ulica zniszczona zostanie podczas zimy. Przecież już spychacz zawadził o tę skrzynkę.
Linie przerywane
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 13.09.2013 r., godz. 14.51
W USA takimi liniami ( krotkimi i szerokimi ) oznacza sie pas ruchu z ktorego nie bedzie mozna jechac na wprost i obowiazkowo trzeba bedzie skrecic.
Dodane przez knom, w dniu 14.09.2013 r., godz. 23.30
Spychacz w jedną, auto w drugą. Awaria oświetlenia trwała kilka dni.
Dodane przez Jan4P, w dniu 15.09.2013 r., godz. 21.57
Dlaczego całą winę za burdel z przebudową tej ulicy przelewa się jedynie na Bociana? Uważam, że odPOwiedziałność za to POnosi w równiej mierze Mróz (specjalista od inwestycji w gminie). Miasto niemało dołożyło do tej szopki i nie zadbało o prawidłową jej realizację. Tracimy na tym wszyscy. Kompromitacja. jakiej nie było od chyba całych 23 lat!
Dodane przez tom, w dniu 16.09.2013 r., godz. 18.29
najbardziej "szpecące elementy energetyczne " to te szafki
do Jan4P
Dodane przez wicia, w dniu 18.09.2013 r., godz. 14.29
Dlatego, że to Bocian odpowiadał za inwestycję. Gmina tylko dawała kasę. A potem "kiedy wjechali na wyniosłość drogi oczom ich ukazał się las ....... skrzynek" :)
Dodane przez Dżuma, w dniu 23.09.2013 r., godz. 20.22
O czym ten człowiek bredzi?! "Wykonamy architekturę zieleni". Jak? Gdzie? Na prywatnych posesjach czy posadzi kwiaty w szparach pomiędzy kostkami?? A może palmy w dziurach po słupach? Mam już dość tej ignorancji za własne podatki. Pakuj się Pan powoli, Panie Bocian. Nikt nie będzie żałował

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl