Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Zbliża się VI Bieg Norwidowski

(Zam: 28.08.2013 r., godz. 10.30)

Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do VI Biegu Norwidowskiego, który zaplanowano na 22 września.

Ideą biegu jest upamiętnienie postaci Cypriana Kamila Norwida – polskiego poety, malarza, grafika, rzeźbiarza urodzonego w 1821 roku w dworku w Głuchach.
Tegoroczne zawody odbędą się w pięciu kategoriach wiekowych: I – dzieci od 3 do 6 lat; II – uczniowie klas I-III szkół podstawowych; III – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych; IV – gimnazjaliści; V – młodzież szkół średnich i dorośli. Organizatorzy dostosowali dystans oraz trasę biegu do wieku i możliwości uczestników. Wszyscy jednak zakończą go w tym samym miejscu – przed pałacem w Dębinkach, gdzie mieści się Dom Dziecka. Maluchy będą miały do pokonania 200 m ze startem przy bramie wjazdowej do placówki (start – godz. 13.00). Uczniowie niższych klas szkół podstawowych ruszą o godz. 13.10 sprzed budynku szkoły podstawowej i pokonają trasę 600 m. Dwa razy więcej, bo 1200 m będą mieli do przebiegnięcia uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych – start w tej kategorii wiekowej organizatorzy wyznaczyli przy lesie w Dębinkach (godz. 13.20). O godz. 13.30, od zakrętu w Wysychach pobiegną gimnazjaliści – pokonają trasę 2 400 m. Najdłuższy dystans, bo aż 5 km został wyznaczony dla najstarszych uczestników tegorocznych zawodów. Młodzież szkół średnich i dorośli spotkają się na starcie przy dworku w Głuchach. Ten punkt imprezy zaplanowano na godz. 13.40.
VI Bieg Norwidowski zakończy się wspólnym biesiadowaniem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Nastąpi to tuż po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród.
Od kilku lat Bieg Norwidowski organizowany przez Bractwo Zabrodzkie nie jest już typowo gminną inicjatywą. Coraz częściej chęć uczestnictwa w imprezie zgłaszają biegacze z sąsiadujących z wyszkowskim powiatów, ale są też uczestnicy z innych województw. W ubiegłym roku pojawiły się osoby z województwa podlaskiego i łódzkiego. W tym roku uczestnicy biegu głównego na 5 km będą musieli sprostać nie lada wyzwaniu. W ubiegłym roku padł bowiem nowy rekord trasy – 17:15,27 ustanowiony przez Przemysława Pilipczuka z Ossowa.
Najłatwiej do biegu zgłosić się można za pośrednictwem strony internetowej Bractwa Zabrodzkiego www.zabrat.ovh.org i poczty elektronicznej zabrat@op.pl. Chęć udziału przyjmowana jest również telefonicznie, pod nr 29 757 12 54 i w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu.
W tym roku imprezę ma wesprzeć finansowo Starostwo Powiatowe w Wyszkowie – na ten cel już przeznaczyło 3 600 zł.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl