Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 lipca 2024 r., imieniny Ernesta, MałgorzatyPośród piratów

(Zam: 28.08.2013 r., godz. 10.30)

Przez 10 słonecznych dni dzieci z gminy Długosiodło uczestniczyły w nie lada atrakcji. Były nią wakacje pośród piratów. W półkoloniach trwających do 7 sierpnia, uczestniczyło 57 osób, których można już nazwać mianem „piratów”.

Półkolonie „Z piratami” sfinansowano ze środków funduszu składkowego ubezpieczenia rolników, wojewody mazowieckiego, a zorganizowane przez Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi i związek Młodzieży Wiejskiej.
W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 7-16 lat. Na początku majtkowie pełni pasji zdobywali sprawności fizyczne oraz mierzyli się z nowymi wyzwaniami, m.in. nauczyli się wykonywać oflagowanie pirackie, wzięli udział w szkoleniu BHP i udzielaniu pierwszej pomocy. Stanęli przed wyzwaniem ułożenia hymnu pirackiego, budowy tratwy i zamku pirackiego. Uczestniczyli w grze terenowej w lasach Puszczy Białej, przejeździe bryczką konną, przeprawie przez bagna, pływali łódką oraz szukali skarbu w gospodarstwie agroturystycznym Stawy Folwarczne. Kolejne dni półkolonii były twórczym czasem, ponieważ piraci uczestniczyli w tworzeniu powieści i komiksów pirackich w dworze Olchowe Łąki pod okiem pisarki Darii Galant. Wykonywali również stroje pirackie, tworzyli tatuaże. Byli również uczestnikami biwaku survivalowego w Baranowie. W końcu przyszedł czas na rekreacje w gminnym basenie, a ostatniego dnia pasowano ich na piratów i wręczono wyprawki szkolne.
Nad bezpieczeństwem w trakcie półkolonii czuwała kadra opiekunów, ratownicy, wolontariusze, przy współpracy i weryfikacji ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Wyszkowie oraz Kuratorium Oświaty w Ostrołęce.
Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi,
oprac. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta