Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Bug skromnie pokonał Łomianki

(Zam: 28.08.2013 r., godz. 10.30)

Trwa passa zwycięstw w wykonaniu Bugu Wyszków. W sobotę 24 sierpnia podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego pokonali po trudnym spotkaniu KS Łomianki 1:0. Autorem gola na wagę trzech punktów był Piotr Augustyniak.

Mecz został rozegrany na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było wyrównane, jednak z lekkim wskazaniem na drużynę gospodarzy. W 10. minucie Bug stworzył pierwszą okazję podbramkową. Damian Gałązka świetnie przerzucił piłkę do wybiegającego na pozycję Szymona Salwina, ten próbował uderzyć z pierwszej piłki, jednak nie trafił czysto futbolówki. Rywale odpowiedzieli w 14. minucie akcją swoją lewą flanką, która zakończyła się minimalnie chybionym strzałem po krótkim słupku. Bliźniacza akcja miała miejsce chwilę później, tym razem jednak zawodnik gości uderzył wprost w Łukasza Derejkę. Chwilę później Bug stworzył sobie najlepszą sytuację w pierwszych 45. minutach gry. Piotr Augustyniak popisał się fantastycznym górnym podaniem, po którym w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Gałązka. Młody pomocnik nie zdołał jednak opanować piłki i uderzył w wychodzącego bramkarza. Dobitka Kamila Kaputa była natomiast niecelna. Jeszcze przed przerwą jeden z gości podjął niebezpieczną próbę uderzenia z dystansu, Derejko jednak jedynie odprowadził przelatującą pół metra nad poprzeczką piłkę wzrokiem.
Drugą połowę wyszkowianie rozpoczęli od akcji Damętki i Kowalczyka, którą ten ostatni zakończył niecelnym uderzeniem. Kilka minut później wyszkowski stadion wreszcie mógł wypełnić się okrzykami radości. Po dośrodkowaniu Kamila Kaputa z rzutu rożnego, bramkę ładnym strzałem głową zdobył bowiem Piotr Augustyniak. Po wyjściu na prowadzenie Bug kontrolował grę, nie pozwalając rywalom na zagrożenie bramki. Wyszkowianie mieli z kolei kilka okazji na podwyższenie rezultatu gry, na drodze stanęła jednak skuteczność. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Bug stał się tym samym jedynym zespołem w lidze z kompletem zwycięstw.
W sobotę w końcu dobrze zagrał blok defensywny Bugu. Duży wpływ z pewnością miał na to powrót do gry Chukwuemeki. Nigeryjczyk kilkukrotnie w świetny sposób ratował drużynę przed zagrożeniem bramkowym. Słowa uznania należą się jednak całej obronie. Piłkarzem meczu można określić Piotra Augustyniaka, który był najbardziej kreatywnym zawodnikiem na boisku, a w dodatku zdobył bezcenną dla gospodarzy bramkę. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się również Damian Gałązka, który wyrasta na jednego z liderów formacji ofensywnych Bugu.
Bug Wyszków – KS Łomianki 1:0 (0:0)
Bramka dla Bugu: P. Augustyniak 55.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – K. Kaput, M. Maciak, A. Wróbel, A. Chukwuemeka – Ł. Damętko, Sz. Salwin, P. Augustyniak, D. Gałązka – Ł. Kowalczyk, Ł. Szala.
W następnej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 31 sierpnia o godz. 16.00.