Rząśnik nadal bez punktów w „okręgówce”

(Zam: 28.08.2013 r., godz. 10.30)

Z pewnością nie tak swój dorobek punktowy po czterech spotkaniach w Lidze Okręgowej, wyobrażali sobie piłkarze WKS-u Rząśnik. W ostatnim tygodniu podopieczni trenera Salamona przegrali dwa kolejne spotkania, ulegając Vulcanowi Wólka Mlądzka 2:4 i Hutnikowi Warszawa 0:4.

Spotkanie z Vulcanem zostało rozegrane w środę 21 sierpnia na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W starciu z innym ligowym beniaminkiem rząśniczanie szukali zwycięstwa. Swoją determinację piłkarze potwierdzili na początku meczu. W 7. minucie ładnym strzałem na bramkę gości popisał się Adrian Nikodemski, bramkarz z najwyższym trudem zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny. Po upływie kwadransa inicjatywę przejęli goście i nie oddali jej do końca połowy. Po trzech szybkich akcjach napastnicy Vulcanu trzykrotnie cieszyli się ze zdobytych bramek. Bezradny WKS schodził do szatni przegrywając 0:3.
Druga odsłona rozpoczęła się źle dla podopiecznych trenera Salamona. Po kilku minutach gry było już 4:0, po tym jak strzałem z linii pola karnego Rogulskiego pokonał jeden z piłkarzy przyjezdnych. Rząśniczanie na szczęście nie złożyli broni i zdołali uratować honor w tym spotkaniu. Zawdzięczać należy to Łukaszowi Kamińskiemu, który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. Na więcej, niestety, WKS-u nie było już stać.
WKS Rząśnik – Vulcan Wólka Mlądzka 2:4 (0:3)
Bramki dla WKS-u: Ł. Kamiński 62. i 80.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk (66. – Ł. Deptuła), P. Kulesza, D. Brejnak, P. Osowiecki – P. Todorowski (66. – T. Osowiecki), B. Salamon, Ł. Kamiński, A. Nikodemski – G. Abramczyk, P. Ciemerych (46. – M. Domalewski).
Bóbr Tłuszcz – Wicher Kobyłka 3:0
Mazur Radzymin – Legion Warszawa 4:0
Dolcan II Ząbki – Dąb Wieliszew 4:1
AON Rembertów – Sokół Serock 0:3
Olimpia Warszawa – Hutnik Warszawa 0:4
W sobotę 24 sierpnia WKS stanął przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Piłkarze z Rząśnika udali się bowiem na wyjazdowe spotkanie do Warszawy, gdzie byli podejmowani przez zespół Hutnika. Początek, zgodnie z przewidywaniami, należał do gospodarzy, którzy już w 8. minucie otworzyli wynik meczu. Bramka padła po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Hutnik w kolejnych minutach ciągle napierał, w pierwszej połowie wynik już się jednak nie zmienił. Rząśniczanie nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji podbramkowej.
W drugiej odsłonie podopieczni trenera Salamona w końcu dali próbkę swoich umiejętności, spychając na pewien czas Hutnik do defensywy. W tym czasie dobrych okazji nie wykorzystali Łukasz Kamiński i Adrian Nikodemski. Za swoją nieskuteczność Rząśnik został skarcony w późniejszej fazie drugiej odsłony, kiedy padły kolejne trzy bramki dla Hutnika. Ostatecznie mecz zakończył się 0:4.
Hutnik Warszawa – WKS Rząśnik 4:0 (1:0)
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, D. Brejnak, P. Kulesza, M. Domalewski – P. Todorowski, B. Salamon, Ł. Kamiński, A. Nikodemski – P. Ciemerych (63. – Ł. Deptuła), G. Abramczyk.
O ligowe punkty WKS będzie musiał powalczyć w weekend. W niedzielę 1 września rząśniczanie zmierzą się z Sokołem Serock. Drużyna z naszego regionu nie przegrała jeszcze ani jednego ligowego meczu, na pewno nie będzie więc łatwo. Wierzymy jednak, że rząśniczanie przełamią w końcu złą passę.
Sokół Serock – Olimpia Warszawa 1:1
Dąb Wieliszew – AON Rembertów 2:0
Legion Warszawa – Dolcan II Ząbki 2:1
Marcovia 2000 Marki – Mazur Radzymin 6:0
Wicher Kobyłka – Grom Lipowo 0:0
Legionovia II Legionowo – Bóbr Tłuszcz 2:0