Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Za Camperem pierwsze letnie sparingi

(Zam: 28.08.2013 r., godz. 10.30)

W ubiegłym tygodniu Camper Wyszków rozegrał dwa pierwsze spotkania sparingowe tego lata. Wyszkowianie najpierw pokonali KPS Siedlce 3:1, aby dzień później przegrać ze swoim pierwszoligowym rywalem 0:3.

Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w sobotę 24 sierpnia w Mrozach. W pierwszej odsłonie pewnie wygrał Camper (25:21). W drugiej wyszkowska drużyna przez dłuższy czas dominowała, jednak w końcówce Siedlce zdołały zniwelować przewagę Campera i doprowadzić do gry na przewagi. Po emocjonującej końcówce triumfował ostatecznie KPS 30:28. W trzeciej partii obie drużyny kontynuowały wyrównaną walkę, tym razem jednak w końcówce drugi bieg włączyli podopieczni trenera Sucha. Zwyciężyli 25:19 i wyszli na prowadzenie w setach. W czwartym secie inicjatywa znajdowała się po stronie rywali. W ostatnich, jak się później okazało, minutach meczu wyszkowianie dokonali jednak nie lada wyczynu. Siatkarze Campera obronili aż siedem piłek setowych i ostatecznie zdołali wygrać 30:28, mimo że przegrywali 21:24. Tym samym mecz zakończył się 3:1 na korzyść wyszkowskiej drużyny.
W całym spotkaniu wystąpili wszyscy zawodnicy z kadry Campera. Liderem na boisku był Sebastian Wójcik.
KPS Siedlce – Camper Wyszków 1:3 (21:25, 30:28, 19:25, 28:30)
W niedzielę 25 sierpnia Camper podejmował w rewanżowym boju ekipę z Siedec w hali sportowej w Rząśniku. Wyszkowianie zagrali mecz w eksperymentalnym składzie. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a o wyniku zadecydowała ostatecznie krótka walka na przewagi. W tej lepsi okazali się zawodnicy z Siedlec, wygrywając 26:24. W drugiej odsłonie zgromadzeni w hali kibice obejrzeli jednostronne widowisko. KPS pewnie wygrał 25:14. Wyszkowianie z animuszem rozpoczęli trzecią odsłonę, jednak w połowie seta pozwolili rywalom na odrobienie strat. O ostatecznym zwycięstwie siedlczan zadecydował po raz kolejny bój na przewagi. KPS wygrał 26:24, a tym samym 3:0 w całym meczu.
Camper Wyszków – KPS Siedlce 0:3 (24:26, 14:25, 24:26)
Kolejnym sprawdzianem wyszkowskiej drużyny będzie Turniej Lotto o Puchar Burmistrza Wyszkowa, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia-1 września (sobota-niedziela) w hali WOSiR w Wyszkowie. W turnieju wezmą udział Pekpol Ostrołęka, BBTS Bielsko-Biała, AZS Politechnika Warszawska i oczywiście gospodarze – Camper Wyszków. Wszystkich sympatyków siatkówki z Wyszkowa i okolic serdecznie zapraszamy!