Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaW podziękowaniu za chleb

Ikona
(Zam: 04.09.2013 r., godz. 10.30)

Krzysztof „Kasa” Kasowski był główną gwiazdą Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbyły się w minioną niedzielę 1 września w Brańszczyku. Mimo chłodnej aury udało mu się zachęcić większość mieszkańców do wspólnej zabawy. W rolę konferansjera wcielił się dziennikarz Polskiego Radia Marian Dachniewski.

Tegoroczne powiatowe obchody święta plonów rozpoczęły się o godz. 12.00 uroczystą mszą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Brańszczyku, po czym kolorowy korowód dożynkowy przeszedł na pobliski skwer. Poprowadzili go starostowie dożynkowi Tadeusz i Hanna Błońscy, którzy od ponad dekady z powodzeniem prowadzą jedno z większych gospodarstw w gminie Brańszczyk specjalizujące się w produkcji mleka i bydła.
- Boga, chleba, dobrych gości – mówi stara mądrość ludowa. I niech będzie ona przesłaniem, z którym pragniemy świętować tegoroczne dożynki – zwrócił się do mieszkańców i zebranych gości wójt Brańszczyka Mieczysław Pękul.
A wśród nich znaleźli się w tym roku przedstawiciele najwyższych struktur państwowych i samorządowych. Był europoseł Jarosław Kalinowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński i poseł na Sejm obecnej kadencji Bartłomiej Bodio, a także dyrektor warszawskiego oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego Andrzej Różycki. Na uroczystości spotkali się też wójtowie gmin powiatu wyszkowskiego, radni i samorządowcy. Specjalnymi gośćmi byli gospodarze ze Złoczowa na Ukrainie, z którym nasz powiat ma podpisane porozumienie o współpracy gospodarczej i kulturalnej.
Słowa wdzięczności i szacunku za ciężką pracę złożył na ręce rolników starosta Bogdan Pągowski.
- Czasem praca rolnika jest niedoceniana. Zapominamy, że bezpieczeństwo człowieka, to przede wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe – powiedział. – Wasza praca jest podstawą egzystencji ludzkiej. W związku z tym, za ten wspaniały dar, jakim jest chleb, za owoce waszej pracy, jakże ciężkiej i mozolnej, składam słowa najwyższego uznania.
Jak co roku, tak i w tym odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” zostali uhonorowani najlepsi gospodarze powiatu. Za wysokie wyniki produkcyjne, zaangażowanie i wiedzę rolną otrzymali ją: Piotr Abramczyk, Hanna Błońska, Wiesława i Alfred Dudkowie, Renata Krawczyk, Norbert Nerwiński, Grzegorz Paź, Leszek Więch, Zbigniew Wierzchoń, Stanisław Siemieniewski, Jadwiga Mickiewicz.
Tuż po godz. 14.00 w programie artystycznym zaprezentowali się utalentowani ukraińscy studenci i uczniowie szkół muzycznych. W przerwie między występami można było skosztować tradycyjnego polskiego jadła. Na stoiskach przygotowanych przez mieszkańców sołectw i gmin powiatu wyszkowskiego czekały pyszne placki drożdżowe, pierogi, kołduny, bigos, pieczone kiełbaski, były też kromki chleba ze smalcem własnej roboty i ogórki kiszone. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, stoiska z watą cukrową, popcornem, lodami. Za drobną opłatą można było zafundować sobie krótką przejażdżkę na kucyku lub zagrać w minigolfa.
Kilka minut przed godz. 17.00 na scenie pojawił się Krzysztof „Kasa” Kasowski, główna artystyczna gwiazda niedzielnej imprezy. Zaprezentował swoje największe hity, między innymi „Macho”, „Zostań po koncercie”, „Sex i kasa” oraz utwór z najnowszej płyty „Oto kontrakt”. Taneczne rytmy kontynuowała kolejna formacja – zespół RAF z Wyszkowa, która bawiła publiczność aż do wieczora.
A.B.

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Foto
Dożynki w Brańszczyku
fot. Agnieszka Buźniak 01.09.2013

Komentarze

Przyczepa gdzie?
Dodane przez Hemi, w dniu 05.09.2013 r., godz. 00.04
A gdzie słynna przyczepa Bociana miłościwie nam panującego? Czy znów wypadała z niej urocza pani naczelnik?
Dodane przez Szkoda, w dniu 05.09.2013 r., godz. 14.17
A.B. chyba zapomniała w jaki sposób konstruuje się artykuł z takich uroczystości. Chyba, że KASA był najważniejszym punktem imprezy. Szkoda czasu na czytanie takich artykulików.
Dodane przez bebe, w dniu 05.09.2013 r., godz. 21.45
ojej, ale się ktoś obraził. Czyżby gwiazda, o której A.B nie napisała się obraziła? A może obraził? pachnie mi to wicestarostą, o którego zaangażowaniu i obecności nikt nie wspomniał
Dodane przez Mała, w dniu 10.09.2013 r., godz. 10.13
Jak zwykle gmina dała ciała zamówili zespół KASA który był do niczego a po nim wystąpił jeszcze bardziej beznadziejny RAF.Jest tyle fajnych zespołów co naprawdę super grają ale trzeba im zapłacić to wtedy zagrają.W tym sęk.
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 10.09.2013 r., godz. 14.27
jak dla mnie było ok, dużo ludzi. No i ten piękny obiekt sportowy w tle, super...
Dodane przez Limit, w dniu 11.09.2013 r., godz. 00.28
Szkoda, że nie było w tym roku głównej atrakcji o ktorej pisał Hemi. Co prawda Bocian jak już mnie słuchy doszły i tak się nieźle zabawił :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta