Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Fatalne zakończenie rundy

(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.10)

Dwiema porażkami rundę jesienną zakończyła seniorska drużyna Bugu Wyszków. W czwartek 11 listopada podopieczni Marka Krzywickiego ulegli w Pucharze Polski Marcovii Marki 2:3, a w niedzielę w spotkaniu ligowym okazali się słabsi od Victorii Sulejówek przegrywając 2:4.

Spotkanie pomiędzy Bugiem Wyszków a Victorią Sulejówek zostało rozegrane w niedzielę 14 listopada na nowym stadionie w Sulejówku. Początek spotkania należał do wyszkowian. W 6. minucie dającą prowadzenie bramkę zdobył Krzysztof Krzywicki. Wyszkowski zawodnik uderzył z 25 metrów, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki gospodarzy. W kolejnych minutach swoich sił próbowali Tomek Zbrzeźniak i Michał Chorzępa, ich strzały były jednak niecelne. W 25. minucie rywale zdołali wyrównać. Błąd wyszkowskiej defensywy bezlitośnie wykorzystali gospodarze i było 1:1. Bug jednak nie składał broni i w kolejnych minutach to wyszkowska drużyna była bardziej aktywną stroną. Zaowocowało to kolejną bramką, którą w 33. minucie wpisał na swoje konto Chorzępa. Wyszkowski napastnik przyjął piłkę po dobrym podaniu ze skrzydła i ładnym, technicznym strzałem pokonał golkipera rywali. Do końca pierwszej połowy sytuacja na boisku była wyrównana. W końcówce obie drużyny nie wykorzystały sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Z bardzo dobrej strony w wyszkowskim zespole pokazał się Łukasz Rogulski, który obronił strzał rywala w sytuacji sam na sam. Do przerwy było 1:1.

Początek drugiej odsłony to zdecydowane uderzenie Victorii. Już w 48. minucie wyrównującą bramkę po kolejnym błędzie wyszkowskiej obrony zdobył jeden z gospodarzy. W kolejnych minutach wyszkowska drużyna próbowała jeszcze walczyć o dobry rezultat. Gra się załamała w 56. minucie, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, ujrzał Bartosz Szala.

Kilka chwil później rywale prowadzili 3:2. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i zupełną bierność wyszkowskich defensorów wykorzystał jeden z rywali i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Trzecia bramka wyraźnie podcięła skrzydła piłkarzom Bugu. Rywale naciskali do końca spotkania. Swoją przewagę udokumentowali kwadrans przed końcem spotkania podwyższając na 4:2. Do końca starcia wyraźną przewagę mieli gospodarze. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Victorii 4:2.

Victoria Sulejówek – Bug Wyszków 4:2 (1:2)

Bramki dla Bugu: K. Krzywicki 6, M. Chorzępa 33.

Bug: Ł. Rogulski, B, Szala, M. Demich, M. Czachór, A. Wróbel, W. Woźniak, D. Papierz, K. Krzywicki, K. Ryczkowski, T. Zbrzeźniak, M. Chorzępa.

Wskutek porażki, przy jednoczesnym zwycięstwie Hutnika Warszawa, ten ostatni odskoczył rywalom na 11 punktów w tabeli. Dystans ten będą musieli nadrobić piłkarze Bugu Wyszków w rundzie wiosennej, jeśli myślą nadal o awansie do trzeciej ligi.

Wyeliminowani z pucharu
W czwartek 11 listopada wyszkowska drużyna podejmowała na własnym stadionie zespół Znicza II Pruszków w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Zwycięzca tego spotkania otrzymywał awans do rozgrywek na poziomie wojewódzkim.

Początek spotkania należał zdecydowanie do grającego rezerwowym składem Bugu. W pierwszych minutach świetnych sytuacji do strzelenia bramki nie wykorzystali Łukasz Kowalczyk i Łukasz Kamiński. Ten drugi w sytuacji sam na sam uderzył w słupek. Całkowicie zepchnięci do defensywy rywale zadali jednak cios jako pierwsi. W 14. minucie Znicz przeprowadził kontrę, błąd na lewej obronie popełnił Damian Maryniak, co wykorzystał jeden z rywali pokonując Rogulskiego i zdobywając pierwszą bramkę dla swojego zespołu. W następnych minutach obraz gry się nie zmienił. Nadal naciskali wyszkowianie, brak jednak było klarownych sytuacji. W 28. minucie kolejna kontra rywali zakończyła się kolejną bramką. Tym razem błąd popełnił Jacek Gołębiewski, rywal przejął piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił napastnika, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Mimo dwubramkowej straty wyszkowianie nie złożyli broni. W 32. minucie Kamiński ładnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z najwyższym trudem piłkę złapał jednak bramkarz. W ostatnich minutach pierwszej połowy rywale przeprowadzili kolejną kontrę, ale skuteczną interwencja zatrzymał ich Rogulski.

Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli z Krzywickim i Chorzępą w wyjściowym składzie. Pojawienie się ich na boisku zdecydowanie poprawiło obraz gry. Po wyrównanym początku wyszkowianie wywalczyli sobie rzut wolny w odległości 25 metrów od bramki. Potężnym uderzeniem po ziemi popisał się egzekwujący stały fragment gry Maciej Demich, bramkarz zdołał jednak sparować strzał na rzut rożny. W 63. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po niepozornej akcji z prawej strony do piłki dobiegł Kamiński i ładnym strzałem po ziemi pokonał golkipera przyjezdnych. W 68. minucie kolejny rzut wolny tym razem wykonywał Krzywicki. Bardzo mocny strzał kolejny raz, choć na raty, obronił bramkarz. W 71. minucie przy następnym rzucie wolnym dla Bugu faulowany był Paweł Kitliński. Sędzia podyktował w tej sytuacji rzut karny. Jedenastkę wykonywał Krzywicki. Jego strzał w lewy dolny róg bramki obronił bramkarz, jednak w obliczu dobitki był bezradny i było 2:2. Gdy wydawało się, że wyszkowska drużyna opanowała sytuację na boisku, fatalnym zachowaniem zepsuł ją Czachór. Jeden z rywali przedryblował dwóch piłkarzy Bugu, a wspomniany obrońca brzydkim faulem zatrzymał go nieopodal linii pola karnego. Za to zagranie Czachór otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Egzekwujący stały fragment gry zawodnik zdecydował się na bezpośredni strzał, który nieoczekiwanie przepuścił całkowicie źle ustawiony Rogulski. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie. Bug przegrał 2:3 i odpadł z dalszych rozgrywek pucharowych.

Bug Wyszków – Znicz II Pruszków 2:3 (0:2)

Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński 63, K. Krzywicki 71.

Bug:Ł. Rogulski, M. Czachór, W. Woźniak (46 – K. Krzywicki), M. Demich, D. Maryniak, D. Gawęda, J. Gołębiewski, M. Szajczyk (78 – T. Cichocki), P. Kitliński, Ł. Kowalczyk (46 – M. Chorzępa), Ł. Kamiński.