Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaRadni sprawdzili inwestycje

Ikona
(Zam: 04.09.2013 r., godz. 10.30)

Radni z komisji finansów skontrolowali niektóre miejskie inwestycje. W Przedszkolu nr 7 prosili o zintensyfikowanie prac, które będą dalej trwały, mimo rozpoczęcia zajęć dla dzieci. Z kolei władze, wykonawca i przedsiębiorcy z ul. Stolarskiej muszą porozumieć się w sprawie wyłączenia jej z ruchu. Właściciele firm nie zgadzają się na brak dojazdu do nich.

Dla gminy lato to szczytowy okres inwestycji. Część z nich już się zakończyła, niektóre będą realizowane do jesieni. Członkowie komisji finansów regularnie odwiedzają place budów, by ocenić zaawansowanie prac, ich jakość itp. Jest to okazja do rozmów z kierownikami budów, inspektorami nadzorów. Taki objazd zorganizowali 28 sierpnia. Prócz radnych: Jana Abramczyka, Lucyny Sosnowskiej, Jerzego Kruka, Marka Tautera, Władysława Dudzika, byli pracownicy Urzędu Miejskiego, w tym wiceburmistrz Adam Mróz i naczelnik wydziału strategii i rozwoju gminy Urszula Mikołajczyk. Najpierw odwiedzili ul. Okrzei przebudowywaną na odcinku od ul. Serockiej do Pułtuskiej (przy współfinansowaniu z tzw. schetynówki). Wykonawca w porozumieniu z gminą zdecydował się zamknąć go dla ruchu. Prace, które rozpoczęły się w maju mają potrwać do 15 października.
- Dlaczego wyznaczony jest tak długi okres robót? – dociekał Jan Abramczyk.
Jak tłumaczyła U. Fijałkowska, prace skomplikował fakt, że w wielu miejscach trzeba wymieniać grunt.
Prócz wymiany nawierzchni, powstanie m.in. chodnik, ścieżka rowerowa, 61 miejsc postojowych. Estetykę poprawiła też likwidacja linii teletechnicznej. Wykonawca zapewnia, że ustalonego terminu zakończenia prac dotrzyma. Zapewnia, że przy sprzyjających warunkach asfaltowanie powinno zająć około tygodnia.
Rybienko Nowe to drugi przystanek wtorkowego objazdu – do 15 września ma powstać w miejscowości kanalizacja sanitarna. Tu także nie obyło się bez robót dodatkowych – wykonawca musi położyć dodatkowo 300 m kanalizacji (wynik nowych podziałów działek).
- Liczymy, że mieszkańcy do kanalizacji się przyłączą. Radni zdecydowali o tej inwestycji wiedząc, że jest zapotrzebowanie na tę infrastrukturę – mówił Adam Mróz.
Dla gminy sporym problemem jest fakt, że wielu mieszkańców nie podłącza się do nowych sieci, bo za przyłącze muszą płacić sami. W rezultacie inwestycja nie realizuje w pełni swej funkcji, a Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie ma wpływów z opłat za odbiór ścieków.
Choć wizytacja odbyła się w ostatnim tygodniu sierpnia, końca prac w Przedszkolu nr 7 na razie nie było widać – gmina zdecydowała się tam przeprowadzić ocieplenie i modernizację. Ze względu na dzieci, które rozpoczynają zajęcia we wrześniu, radni poprosili wykonawcę o zabezpieczenie miejsc objętych robotami, a także o zwiększenie ich tempa (wprowadzenie drugiej zmiany pracowników). Zgodnie z umową podpisaną z samorządem, wykonawca powinien zakończyć zadanie do końca września.
Ostatni etap objazdu to ul. Stolarska. Gdy patrzy się z perspektywy ul. I AWP, robót jeszcze nie widać, ale za zakrętem intensywnie trwają. Ta dawna droga wewnętrzna fabryki mebli, częściowo tylko pokryta jest spękanym i pokruszonym asfaltem. Znaczna część jej nawierzchni zbudowana jest z trylinki. Przebudowa Stolarskiej to jedna z niedawno rozpoczętych inwestycji, przetarg gmina rozstrzygnęła w sierpniu (wygrał Zakład Usług Terenowych, Budowlanych i Porządkowych Margot Małgorzaty Szymańskiej z Warszawy, koszt to 899 541,96 zł). Prace obejmują 602 m.
Ulica (jezdnia z kostki brukowej) ma być gotowa do połowy października. Dla przedsiębiorców problemem jest konieczność zamknięcia ulicy na czas wykonywania niektórych robót. W trosce o swoje interesy chcą mieć zapewniony dojazd, a Stolarska to ślepa ulica – nie można się do niej dostać inaczej, jak od ul. I AWP. W tej sprawie władze mają jeszcze prowadzić rozmowy.
J.P.

Foto
Przegląd inwestycji
fot. Justyna Pochmara 28.08.2013

Foto
Przegląd inwestycji
fot. Justyna Pochmara 28.08.2013

Foto
Przegląd inwestycji
fot. Justyna Pochmara 28.08.2013

Foto
Przegląd inwestycji
fot. Justyna Pochmara 28.08.2013

Foto
Przegląd inwestycji
fot. Justyna Pochmara 28.08.2013

Komentarze

Dodane przez Jan4P, w dniu 04.09.2013 r., godz. 18.49
Ooo, to chyba pierwszy raz w historii :) Trochę późno... POzostaje problem 40 tys. które przez wasze zaniedbanie trzeba dodatkowo wydać na POprawianie ścieżek rowerowych. Pozwoliliście na realizację BUBLA! Kto za to POniesie odpowiedzialność? P.s. Fajne zdjęcia, POd kampanię...
chodnik
Dodane przez edo, w dniu 04.09.2013 r., godz. 19.54
zobaczcie jak wyglada chodnik na ulicy A,Mickiewicza W Lucynowie Duzym 2 miesiace po wykonaniu a juz sie rozchodzi na boki
Dodane przez Bożena, w dniu 04.09.2013 r., godz. 20.32
Ja chciałabym dowiedzieć się czy przypadkiem większej odpowiedzialności od wymienionej komisji nie powinna ponieść komisja od spraw rozwoju i inwestycji?
Dodane przez andrzej, w dniu 04.09.2013 r., godz. 21.48
Komisje Rady nie są od odpowiedzialności za realizację inwestycji. Dokładnie to ta nazywa się Komisją Finansów i Gospodarki. Pan Abramczyk ma teraz czas więc "kontroluje" chociaż od kontroli jest tylko i wyłącznie Komisja Rewizyjna . Działania te przypominają / starsi pewnie pamiętają/ słynne Inspekcje Robotniczo-Chłopskie t.zw." irchy" z czasów stanu wojennego. Część członków i członkiń Komisji z żalem wspominają te dawne dobre czasy.
Dodane przez Golem, w dniu 04.09.2013 r., godz. 22.21
Wszystko się zgadza. W komisji zasiadają i robotnicy i chłopi (Dudzik). Każdy ma inne spojrzenie na sprawę. Sama akcja przypomina tzw. "ustawkę" pod publiczkę. Widać po prasie, że została na nią specjalnie zaproszona. Przypomina mi to propagandę z czasów PRLu.
Dodane przez Rada, w dniu 05.09.2013 r., godz. 08.20
Czy to źle, że coś w końcu robią?
Dodane przez jan, w dniu 05.09.2013 r., godz. 09.58
Trzeba robić to co do ciebie należy i to na czym się znasz. Oba warunki nie zostały niestety spełnione.
Dodane przez bebe, w dniu 05.09.2013 r., godz. 21.48
może jednak lepiej nie robić nic, niż robić coś. Z tego coś nic nie wynika. Szkoda paliwa zużytego na wożenie radnych po gminnych inwestycjach.
Dodane przez Golem, w dniu 06.09.2013 r., godz. 14.49
Chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. Dotarło do władz, że społeczeństwu otworzyły się oczy i zobaczyło, że jego kosztem bawi się wąska grupa "trzymająca władzę".
Dodane przez oko, w dniu 06.09.2013 r., godz. 23.58
Nie widać specjalnego ruchu przy remoncie na Okrzei.
Gdzie kaski?
Dodane przez Zdzich, w dniu 07.09.2013 r., godz. 10.11
No to zrobiło nam się pijarowo na prowincji, instrukcje i wytyczne z Warszawy zawitały POd strzechy. Mamy aktywność w internecie, "gospodarskie" wizyty ala Gronkiewiczowa. Ona też POczuła smród przy ...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl