Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, JuliiKs. Stacherski w finale konkursu „Proboszcz Roku”

(Zam: 21.08.2013 r., godz. 10.30)

Ksiądz Remigiusz Stacherski – proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym został wybrany do finałowej dwunastki duchownych w konkursie „Proboszcz Roku” zorganizowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Kolejna już edycja konkursu wystartowała 20 kwietnia. Do końca czerwca parafianie mogli przesyłać kandydatury swoich proboszczów, którzy ich zdaniem wykazują się największym zaangażowaniem w kierowaniu parafią. W sumie, do konkursu zostało zgłoszonych aż 395 księży z całej Polski. Mieszkańcy Popowa Kościelnego pod nieobecność księdza zebrali podpisy poparcia od 206 rodzin i wysłali je do organizatora w uzasadnieniu pisząc między innymi „Nasz proboszcz ks. dr Remigiusz Stacherski w trakcie swej 5,5-letniej posługi u nas, rozbudził nas duchowo i zintegrował wokół Kościoła. Stworzył w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny żywy kościół. Integruje ludzi i zachęca do działania, rozwija wolontariat, znany jest jako człowiek energiczny i pełen pomysłów. Dzięki temu nasz kościół stał się nie tylko żywym ośrodkiem wiary i kultu Maryjnego, ale także ośrodkiem życia kulturalnego i intelektualnego. Z inicjatywy naszego proboszcza gościli u nas: ks. Prymas Senior Józef Glemp, Sekretarz Nuncjatury Papieskiej, profesorowie różnych seminariów duchownych oraz misjonarze. Ksiądz Proboszcz posiada też niezwykły dar w pozyskiwaniu środków finansowych z funduszy celowych Unii Europejskiej, Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Ochrony Środowiska, PFRON, Urzędu Marszałka Wojewódzkiego Mazowieckiego, Urzędu Gminy oraz innych. Dzięki czemu był wstanie w biednej parafii, w tak krótkim czasie przeprowadzić tak dużo różnych inicjatyw remontowych i restauracyjnych”.
Na księdza Stacherskiego już można oddać swój głos. Zasady są niebywale proste. Wystarczy zalogować się na swoim koncie na Facebooku, a następnie kliknąć „Lubię to!” na profilu konkursu. Ksiądz, który zbierze najwięcej „lajków” uzyska tytuł „Proboszcz Roku Internautów”. Finałowa Gala Konkursu zaplanowana jest na 20 września, wówczas poznamy głównego laureata wyłonionego przez Kapitułę Konkursu i księdza najbardziej lubianego przez internautów.
Ks. dr Remigiusz Stacherski otrzymał święcenia kapłańskie 17 lat temu w Płocku. Przez kilka lat pracował jako wikariusz w Makowie Mazowieckim i Płocku. Przez 6 lat studiował teologię moralną w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Pracował również duszpastersko we Włoszech, a także w Niższym i Wyższym Seminarium Duchownym. Uczy języka włoskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Płocku. W 2003 r. został dyrektorem DCP (Diecezjalne Centrum Powołań), był też Prefektem w WSD w Płocku. Od ponad 5 lat jest proboszczem w Popowie Kościelnym. Jest autorem scenariusza „Misterium Męki Pańskiej” (1996r.) i książki „Sekty – zamaskowane zniewolenie” (2005 r.) Jego hasło to ewangeliczne: Zło dobrem zwyciężaj.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta