Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Powiatowy Dom Samopomocy już w grudniu

(Zam: 21.08.2013 r., godz. 10.30)

Jeszcze w tym tygodniu Starostwo zamierza ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy robót adaptacyjnych drugiego piętra zlikwidowanej bursy szkolnej przy ulicy I AWP, gdzie będzie się mieścił Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Prawomocne pozwolenie na budowę Starostwo już ma, podobnie jak pozytywne decyzje wojewódzkiego Sanepidu i straży pożarnej.
- Nie mogliśmy uruchamiać procedur wcześniej, mimo że projekt architektoniczny był już gotowy, bo nie mieliśmy wszystkich wymaganych decyzji – wyjaśnia członek zarządu powiatu Teresa Trzaska. – Sanepid wypowiedział się dosyć szybko, natomiast decyzję ze straży pożarnej otrzymaliśmy dopiero 1,5 tygodnia temu.
Konto Starostwa zasiliły już środki z dofinansowania zewnętrznego, które mają być przeznaczone na powstanie domu.
- Mamy 515 000 zł na inwestycje i 38 800 zł na uruchomienie działalności w grudniu – mówi T. Trzaska. – Służby wojewody i minister pracy i polityki społecznej, który daje akceptację inwestycji sugerują, by właśnie wtedy uruchomić działalność. Jeżeli zdarzy się poślizg w pracach, to mamy zgodę na przesunięcie uruchomienia o 2-3 tygodnie.
Całkowita powierzchnia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy ma mieć 422 m kw., na których zlokalizowanych będzie 14 pomieszczeń, a także toalety i łazienka z dwoma natryskami. W domu ma znaleźć się też tzw. pomieszczenie treningu i samoobsługi życiowej, kuchnia wyposażona w podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego i jadalnia. W budynku będzie się mieściło kilka sal terapeutycznych o różnej powierzchni, w zależności od przeznaczenia: pracownia rehabilitacji i sportu, pracownia multimedialna, zajęć plastycznych i artystycznych, pracownia techniczna, sala terapeutyczna i ogólna oraz pokoje do indywidualnego poradnictwa psychologicznego, pełniące funkcję tzw. pokoi wyciszenia. Dom ma być też wyposażony w windę dostosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych. Szacuje się, że z pomocy placówki będzie mogło skorzystać około 40 niepełnosprawnych mieszkańców powiatu wyszkowskiego.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl