Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Rząśnik nadal bez punktów w „okręgówce”

(Zam: 21.08.2013 r., godz. 10.30)

W swoim pierwszym wyjazdowym spotkaniu w rozgrywkach Ligi Okręgowej, WKS Rząśnik uległ w Warszawie miejscowej Olimpii 0:2.

Spotkanie zostało rozegrane w środę 14 sierpnia. Od początku pierwszej połowy na boisku dominowali piłkarze Olimpii. Stołeczni regularnie atakowali bronioną przez Łukasza Rogulskiego bramkę. Golkiper z Rząśnika dobrze prezentował się wygrywając kilka pojedynków sam na sam. Rogulski w końcu jednak skapitulował. Po raz pierwszy miało to miejsce w 21. minucie, kiedy po podaniu z lewej strony jeden ze stołecznych wbił piłkę do bramki WKS-u z najbliższej odległości. Drugie trafienie Olimpii miało miejsce w 38. minucie, pierwszy strzał z pola karnego odbił przed siebie bramkarz, przy dobitce był już jednak bezradny. Rząśniczanie w pierwszej połowie nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.
W drugiej odsłonie gra podopiecznych trenera Artura Salamona była nieco lepsza. Piłkarze Olimpii zostali odrzuceni bliżej środkowej strefy boiska. Było to jednak za mało na zdobycie chociażby honorowej bramki. WKS musiał uznać wyższość gospodarzy i ostatecznie uległ 0:2.
Olimpia Warszawa – WKS Rząśnik 2:0 (2:0)
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, D. Brejnak, P. Osowiecki – P. Todorowski, Ł. Kamiński, B. Salamon, A. Nikodemski – P. Ciemerych (68. – Ł. Deptuła), G. Abramczyk.
W najbliższej kolejce WKS zmierzy się na stadionie w Wyszkowie z ekipą Vulcanu Wólki Mlądzkiej. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 21 sierpnia, początek o godz. 18.00. W weekend rząśniczanie będą z kolei przeciwnikami faworyta ligi, zespołu Hutnika Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w stolicy.
Ryś Laski – Wicher Kobyłka 1:1
Bóbr Tłuszcz – Legion Warszawa 1:0
Grom Lipowo – Dąb Wieliszew 5:3
Dolcan II Ząbki – Hutnik Warszawa 1:0
AON Rembertów – Vulcan Wólka Mlądzka 2:2
W kolejce rozgrywanej w dniach 17-18 sierpnia WKS pauzował.