Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaDebata bez kandydata

(Zam: 21.08.2013 r., godz. 10.30)

Zawiedzeni mogli się poczuć wszyscy ci, którzy spodziewali się żywej, merytorycznej dyskusji o losie i ścieżkach rozwoju gminy Zabrodzie między kandydatami startującymi w wyborach na urząd wójta Zabrodzia. Na debatę zaplanowaną na piątek na godzinę 18.00 w GOK-u w Zabrodziu nie przyszedł ani Tadeusz Michalik, ani nikt z jego komitetu wyborczego.

Zebrani domagali się odczytania uzasadnienia nieobecności, które 14 sierpnia przesłał w imieniu T. Michalika jego pełnomocnik wyborczy Kamil Giza. Oświadczenie odczytał Andrzej Garbarczyk.
- Dziękujemy za propozycję uczestnictwa w debacie na temat przyszłości i wizji rozwoju gminy Zabrodzie. Zmuszeni jesteśmy jednak odmówić w niej udziału z niżej wymienionych powodów. Po pierwsze kandydat na wójta Pan Tadeusz Michalik swój program wyborczy przedstawił mieszkańcom gminy w pierwszej turze wyborów. Spotkał się on z aprobatą, o czym świadczy wynik wyborczy w pierwszej turze. Po drugie – debata ma ograniczony zasięg uczestnictwa mieszkańców gminy i nie gwarantuje, że głos z tej debaty dotrze do 4 500 wyborców. Praca i zaangażowanie na rzecz rozwiązywania problemów mieszkańców i przedstawiony program wyborczy spowodowały, że mieszkańcy gminy uwierzyli, iż Pan Tadeusz Michalik sprosta wymaganiom wójta gminy. Po trzecie – proponuje Pan debatę, na temat przyszłości i rozwoju gminy, a z materiałów wyborczych kandydatki jasno wynika, że chce tylko dokończyć kadencję. Przez rok nie można zrealizować wizji. Ponadto proponuje Pan debatę (…) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu. Kampanii wyborczej nie można prowadzić w lokalach organizacyjnych gminy. Mniemam, że wójt gminy będący strażnikiem przestrzegania prawa wyborczego nie zezwoli na ten lokal. Po czwarte – poprzez szacunek, jakim Pan Tadeusz Michalik darzy kandydatkę, nie może z nią polemizować, gdyż jest jego przełożoną.
Tak więc planowana debata, która miała pokazać poglądy kandydatów, dać mieszkańcom odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a z drugiej strony stworzyć doskonałą okazję do przekonania niezdecydowanych zamieniła się w spektakl jednego aktora. Agnieszka Sosnowska opowiedziała o dotychczasowym przebiegu pracy zawodowej i sukcesach osiągniętych w czasie prawie dwóch kadencji. W wypowiedzi nawiązała też do plotek, które już od jakiegoś czasu krążą po okolicy, że z urzędu w Tłuszczu, gdzie wcześniej pracowała, została zwolniona.
- Pracę (na stanowisku sekretarza gminy Zabrodzie – przyp. red.) rozpoczęłam 1 stycznia 2007 roku, kiedy z burmistrzem Tłuszcza rozwiązałam umowę o pracę za porozumieniem stron przed upływem okresu wypowiedzenia – wyjaśniła.
Mówiła o planach pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych na rozwój gminy i obszarach ich ulokowania.
- Nadal będziemy inwestować w nowoczesną infrastrukturę – rozbudowę kolejnych dróg, wodociągów, kanalizacji, chodników (...). Kolejną rzeczą na której należy się skupić, żeby Zabrodzie mogło się dalej rozwijać jest stworzenie warunków do inwestowania. Do tego są potrzebne dokumenty urbanistyczne, które już są w opracowaniu. Pozwoli to nam stworzyć miejsca do inwestowania, a w konsekwencji przyczyni się do wzrostu wpływu z podatków, a także powstania nowych miejsca pracy dla naszych mieszkańców.
Jeśli Agnieszka Sosnowska zostanie wójtem nie przewiduje powołania swojego zastępcy.
- Uważam, że jak na taką gminę, jest to zbędne stanowisko i zbyt kosztowne, żeby nas było na to stać.
Wiele emocji wśród zebranych wzbudziła kwestia drogi we wschodniej części gminy, mianowicie tej, która biegnie przez Podgać aż do Basinowa. Mówiła o tym jedna z mieszkanek tamtego rejonu.
- W 2011 roku osobiście zbierałam podpisy, które zostały złożone w gminie. Śp. Adam Ołdak obiecał, że dołoży wszelkich starań, żeby ta droga powstała w 2011 roku. Teraz mamy 2013 i tej drogi nie ma nadal. W tej chwili nawożone tam są kamienie z torowiska, przez co ciągle psuje się samochód. Nie wiem, czy te faktury mam przedstawić gminie? – pytała. – Nie da się po prostu tam wytrzymać. Przykre jest, że jednym buduje się chodniki, rozwija centrum wsi, a innym tłuczeń na drodze musi wystarczyć.
Agnieszka Sosnowska uważa jednak, że kamienie to dobry materiał, dzięki któremu droga jest przejezdna o każdej porze roku.
- Jest wiele takich dróg w Zabrodziu. Mieszkańcy zauważyli, że jest znaczna poprawa. Drogi nie wybijają się tak, jak na żwirze, więc jest to na pewno lepszy materiał. Zdaję sobie sprawę, że jest to droga potrzebna, ale nie chcę składać pustych deklaracji, że w przyszłym roku zostanie zrobiona.
- Wójt Adam Ołdak miał w zamyśle, że być może pod koniec tej kadencji lub w przyszłej ta droga będzie zrobiona – włączył się do dyskusji radny gminny Antoni Przyczyna. – Bądźmy cierpliwi, nie wszystko naraz można zrobić.
Na spotkaniu pojawiła się też Ewa Bartosiewicz-Piskorska, której nie udało się wejść do II tury wyborów (zajęła 3 miejsce). Pytała A. Sosnowską o osobiste plany na przyszły rok.
- Ponieważ jest pani od kilkunastu lat mieszkanką gminy Tłuszcz, czy w związku z tym nie ma pani planów, ambicji kandydowania na przykład na burmistrza tego miasta?
A. Sosnowska wyklucza taką możliwość.
- Nie mam takich aspiracji, nie będę kandydowała i nie biorę tego pod uwagę. Swoją przyszłość zawodową od 6 lat związałam z Zabrodziem i w tej chwili chcę pracować dla Zabrodzia.
Zebrani oczekiwali od obecnej sekretarz gminy wyjaśnienia, czy rzeczywiście nie ma związku z żadną partią polityczną. Wspólnota Samorządowa, która poparła A. Sosnowską w wyborach jest bowiem jednoznacznie kojarzona z Platformą Obywatelską.
- Jestem osobą niezależną i bezpartyjną. Należę do Wspólnoty Samorządowej, a nie do żadnej partii – wyjaśniła.
Na zakończenie Agnieszka Sosnowska poprosiła o zaufanie i głosy poparcia.
- Będę godnie reprezentować naszą gminę, bo cokolwiek w życiu robię, staram się kierować sercem i konsekwentnie realizować swoje zamierzenia.
A.B.

Komentarze

(sercem i kieszenią)
Dodane przez Czapla siwa, w dniu 21.08.2013 r., godz. 19.44
- Będę godnie reprezentować naszą gminę, bo cokolwiek w życiu robię, staram się kierować sercem i konsekwentnie realizować swoje zamierzenia...
(nieobecnością)
Dodane przez Anonim, w dniu 21.08.2013 r., godz. 21.52
Nie przyszedłem na debatę bo mi mój szef z Długosiodła i doradca Bocian odradzili. No bo co ja w zasadzie mam do powiedzenia?
Dodane przez Mostowiak, w dniu 22.08.2013 r., godz. 10.02
Zauważcie, ze sterowane przez władzę debaty nie spełniają oczekiwań. Są źle przygotowane i daleko im do obiektywizmu. Przykład wyszkowska debata na POlityczne zamówienie POd Nowosa. Tu też widzę wiele zastrzeżeń. Takie chucpy omija się z daleka.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 22.08.2013 r., godz. 10.26
Przepraszam, kto był inicjatorem debaty i czy jej schemat uzgodniony został z drugą stroną? Kto personalnie odpowiadał za spotkanie?
Dodane przez Adelajda, w dniu 22.08.2013 r., godz. 11.14
Ile etatów w gminie zajmują ludzie z Tłuszcza?
Pudrowanie rzeczywistości w wykonaniu Bociana
Dodane przez LEM, w dniu 22.08.2013 r., godz. 12.30
"Kampanii wyborczej nie można prowadzić w lokalach organizacyjnych gminy" Dlaczego? W sali Hutnika odbywały się spotkanie przedwyborcze. Tak samo w bibliotece. Z tego co jest napisane w ordynacji wyborczej nie można prowadzić na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów. Może szanowny PR'owiec by doczytał a nie mieszał ludziom w głowach.
do LEM
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2013 r., godz. 13.01
Bocian jak zawsze cytuje przepisy prawne, których nikt nie widział na oczy :) Po co nam władza ustawodawcza? Ten interdyscyplinarny znawca wszechdziedzin sam napisze dla siebie i dla innych najlepsze przepisy :))
Dodane przez Jacek, w dniu 22.08.2013 r., godz. 13.24
A jaki jest pani stosunek do strasznie wysokiej ceny jaką mieszkańcy muszą łożyć na pensję wójta, czy kwota 13 tys. zł nie jest mocno przesadzona jak na tak średnie efekty pracy. A może już się pani od niej uzależniła?
myslec!
Dodane przez iza, w dniu 22.08.2013 r., godz. 13.26
a ile jest dyrektorek w wyszkowie z choszczowego??? wywalic Michalikowa z ZS!!! dobrze ze kazdy ma swoj rozum i paplanina takiego Michalika-chlopka roztropka nieogranietego i niekumatego w ogole, nie bedzie miala wplywu na glos u wiekszosci bo mieszkancow mamy inteligentnych!
do Jacka
Dodane przez ZUS, w dniu 22.08.2013 r., godz. 14.19
O zarobkach którego Wójta jest tutaj mowa, bo napewno nie z Zabrodzia.
Dodane przez bebe, w dniu 22.08.2013 r., godz. 18.30
jakie ma znaczenie ile osób z Tłuszcza pracuje w Zabrodziu? Pewnie sporo skoro Tłuszcz blisko Zabrodzia. W Wawie ludzie z Wyszkowa pracują a z Wawy w Wyszkowie i co z tego? Jeśli mądry niech sobie pracuje. Jeśli tylko po protekcji się dostał, nazwiskiem macha i w tyłek rządzących całuje to nieładnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.08.2013 r., godz. 18.56
Co chciała obniżać pani Bartoszewska? Jakiego zdania jest na temat obniżenia poborów wójta jest pani Sosnowska?
do bebe
Dodane przez Dyzio, w dniu 22.08.2013 r., godz. 22.34
Masz rację każdy ma prawo pracowąć gdzie chce, tyleże dostęp na stanowiska powinien być równy dla wszystkich. Niech na ten temat wypowiedzą się radni tak zaciekle popierający Sosnowską, Getka, Garbarczyk Oładak, jak ich córki dostały się na stanowiska, kiedy i gdzie były zamieszczone informacje o nabarze, jakie były wymagania. Brak odpowiedzi z ich strony na te pytania stawia pd znakiem zapytania ich dbałaoś o dobrao gminy, podejrzewam tu raczej dbałaość o dobra rodziny. Myśle że osoby zajmujące tak ważne stanowiska w społeczeństwie powinny wystrzegać się takich sytuacji. Nepotyzm w tak małej społeczności zawsze wyjdzie na jaw i myśle żę doskonale pokazuje o mco dbają niektórzy wybrańcy społeczeństwa.
Wynagrodzenia
Dodane przez do do Jacka - ZUS-u, w dniu 23.08.2013 r., godz. 00.53
Możesz się nabijać ile wlezie bo Oświadczenie Majątkowe Wójta Zabrodzia, zostało usunięte z Biuletynu Informacji Publicznej i nie jest już jawne. Powody nie są dla mnie jasne? Wiesz może coś o tym i co jeszcze zostało albo zostanie usunięte, dla czego i kiedy? Może wiesz kto to usuwa? Z materiałów, które zostały w Biuletynie wynika jednak, że co najmniej dwie Panie mają pensje niemal dwukrotnie wyższe od innych pracowników. Panie te, pomimo wysokich pensji dorabiają jeszcze zleceniami, zamiast pozwolić zarobić innym mniej zarabiającym. Wójt i dwie Panie to strasznie duże obciążenie dla tak małej gminy. Z tak dużymi dysproporcjami po wyborach trzeba coś zrobić. Najlepiej zrównać wszystkie pensje w gminie do lepiej zarabiających. Czy ktoś zgadnie kto zarabia najlepiej i jakim nakładem pracy?
Dodane przez Fan, w dniu 23.08.2013 r., godz. 10.06
Kto, kto, kto?
Dodane przez ZUS, w dniu 23.08.2013 r., godz. 11.04
Na Biuletynie Informacji Publicznej nie sprawdzałem, ale napewno nie miał 13 tys. bo po ostaniej podwyższce jaka była mu przyznana, kwota jego wynagrodzenia byla podana w gazetach, a pamietam bo byłem bardzo tym zainteresowany.
Dodane przez Fan, w dniu 25.08.2013 r., godz. 22.07
Kto wygrał?
Bocian VS Nowosielski 1:0
Dodane przez Anonim, w dniu 26.08.2013 r., godz. 00.27
Michalik wójtem!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta