Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, Waldemara„Stanowisko wójta to nie praca na zarobek a służba”

(Zam: 14.08.2013 r., godz. 10.30)

Kilkadziesiąt osób ze wsi Płatków i najbliższej okolicy zebrało się przed miejscowym sklepem na ostatnim przed wyborami spotkaniu wyborczym Ewy Bartosiewicz-Piskorskiej, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na urząd wójta gminy Zabrodzie. Specjalnym gościem wiecu była znana z dużego temperamentu poseł Krystyna Pawłowicz.

Nie szczędziła słów krytyki obecnym władzom gminy, głównie obecnej sekretarz Agnieszce Sosnowskiej, także startującej w wyścigu o fotel wójta. Pokazała jeden z tytułów prasowych ukazujących się na terenie powiatu, gdzie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do nowego projektu realizowanego przez gminę.
- Ogłoszenie o naborze i dalej „Dzięki umowie podpisanej przez panią Agnieszkę Sosnowską” – przeczytała K. Pawłowicz. – Obecna władza i Agnieszka Sosnowska nadużywają swojej władzy, wydając publiczne pieniądze na własne cele. Jakim prawem ta pani, pracownik gminy reklamuje się, robi sobie kampanię wyborczą sugerując ogromne swoje zasługi dla tego okręgu. Jest to nadużycie i tym powinien zająć się prokurator. Jest to dowód nieuczciwości. Osoba ta, samym tylko ogłoszeniem dyskwalifikuje się do pełnienia funkcji publicznych.
K. Pawłowicz uważa, że wójtem gminy powinna zostać osoba, która jest jej mieszkańcem.
- Największy tytuł do reprezentowania państwa ma ktoś, kto się tu urodził, tu mieszka i tu płaci podatki. Pani Sosnowska w gminie tylko pracuje, ale podatki płaci u siebie. Ja bym się wstydziła kandydować na wójta miejscowości, w której nie mieszkam. To jest bezczelność.
Profesor nawiązała też do, jej zdaniem, niewłaściwej polityki zatrudnienia realizowanej przez obecne władze gminy.
- Okazuje się, że największe szanse na zdobycie pracy mają osoby z Tłuszcza, czyli z rodzinnej miejscowości pani Sosnowskiej, a nie osoby, które tutaj mieszkają. Więc jeśli ona w tych sprawach nie reprezentuje mieszkańców gminy Zabrodzie, to jak będzie dbała o Państwa interesy, jeśli zostanie wójtem? – pytała. – To jest, niestety, plaga samorządów w Polsce. Osoby, które raz się dostaną uważają, że mają już ludzi w garści, a potem zatrudniają swoją rodzinę i znajomych.
Poseł K. Pawłowicz oceniła również kandydaturę Tadeusza Michalika popieranego przez PSL.
- Gdybyście Państwo mieli dziś pójść do wyborów, za co głosowalibyście na Platformę Obywatelską i Polskie Stronnictwo Ludowe? Za to, że kobiety mają pracować do 67 roku życia? To jest prezent od PO i PSL, za to będziecie głosować na panią Sosnowską i pana Michalika? – pytała. – Czy za to, że nie walczą o równy status rolników i rolnictwa, a może za to, że likwidują szkoły? – zakończyła.
Ewa Bartosiewicz przedstawiła mieszkańcom swój program wyborczy, mówiła o najpotrzebniejszych kwestiach – nieuregulowanej sprawie melioracji, fatalnym stanie dróg, a także o nowym pomyśle pomocy mieszkańcom.
-Jeśli zostanie dana mi szansa, to chciałabym dofinansować miesięczne bilety autobusowe, dla tych mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy do Warszawy – powiedziała. – To nie jest jakaś wielka inwestycja i byłyby na nią środki z Unii Europejskiej.
Brak zagospodarowania przestrzennego, którego przez wiele lat władze gminy nie wypracowały, zdaniem E. Bartosiewicz, zamyka drogę inwestorom i nie pozwala tworzyć nowych miejsc pracy.
- Niestety, nie mamy żadnych zakładów pracy na terenie gminy. A mamy szansę, bo jesteśmy doskonale usytuowani przy trasie S-8. Mogłyby tu powstać hale, magazyny, piekarnie. Jednak ci przedsiębiorcy nie mogą skorzystać z naszej gościny.
Gromkimi brawami mieszkańcy nagrodzili E. Bartosiewicz, kiedy zapewniła, że jeśli zostanie wybrana, będzie wnioskowała o zmniejszenie swojego wynagrodzenia.
- Stanowisko wójta to nie jest praca na zarobek, to jest służba. Po to chcę zostać wójtem, by służyć mieszkańcom i pracować na ich rzecz – zakończyła.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Emma, w dniu 20.08.2013 r., godz. 16.19
Byle tylko nie taka służba jak nasza służba zdrowia albo niegdysiejsza Służba Bezpieczeństwa :) Ciekawe czy Pani Poseł też najęła się na służbę do parlamentu jedynie za wyżywienie, wikt i opierunek...

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta