Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyW krainie dinozaurów

(Zam: 14.08.2013 r., godz. 10.30)

Gminna Biblioteka Publiczna w Somiance wraz z filiami w Popowie Kościelnym i Woli Mystkowskiej przy współpracy ze świetlicami środowiskowymi zorganizowała wakacyjną wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego w Kołacinku.

Uczestnicy rozpoczęli wizytę w DinoParku od spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej. Z każdej strony otaczały ich naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji na temat różnych gatunków dinozaurów. Następnym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Geologiczno-Paleontologicznego, w którym zobaczyły autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki, a dodatkowo ogromny okruch minerału halitu z kopalni soli „Kłodawa”.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też zabawa w paleontologa, która polegała na odkopywaniu szkieletu dinozaura zakopanego w ogromnej piaskownicy. Dzieci chętnie też skorzystały z pobliskiego placu zabaw.
Wszystkim zainteresowanym tematem dinozaurów Gminna Biblioteka Publiczna w Somiance oraz filie w Popowie Kościelnym i Woli Mystkowskiej udostępniają szereg ciekawych publikacji.
Opr. A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta