Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyW krainie dinozaurów

(Zam: 14.08.2013 r., godz. 10.30)

Gminna Biblioteka Publiczna w Somiance wraz z filiami w Popowie Kościelnym i Woli Mystkowskiej przy współpracy ze świetlicami środowiskowymi zorganizowała wakacyjną wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego w Kołacinku.

Uczestnicy rozpoczęli wizytę w DinoParku od spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej. Z każdej strony otaczały ich naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji na temat różnych gatunków dinozaurów. Następnym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Geologiczno-Paleontologicznego, w którym zobaczyły autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki, a dodatkowo ogromny okruch minerału halitu z kopalni soli „Kłodawa”.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też zabawa w paleontologa, która polegała na odkopywaniu szkieletu dinozaura zakopanego w ogromnej piaskownicy. Dzieci chętnie też skorzystały z pobliskiego placu zabaw.
Wszystkim zainteresowanym tematem dinozaurów Gminna Biblioteka Publiczna w Somiance oraz filie w Popowie Kościelnym i Woli Mystkowskiej udostępniają szereg ciekawych publikacji.
Opr. A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl