Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraPrzegląd twórczości senioralnej

Ikona
(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

Przegląd twórczości zespołów śpiewaczych, tanecznych i chórów z gminy Wyszków odbył się w niedzielę 28 lipca na Skwerze Jana Pawła II w Wyszkowie. Swój repertuar zaprezentowało 9 grup artystycznych.

Gości przywitała i rolę prowadzącej pełniła Dorota Wojtkowska, kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Na wydarzeniu zjawili się pracownicy Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Agnieszka Mróz – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior”, lokalna prasa, a przede wszystkim wyszkowskie zespoły śpiewacze: „Nadbużanie”, „Wrzos”, „Wyszkowiacy”, Koło Gospodyń Wiejskich „Sława” z Zabrodzia, Zespół „Kalinki” z Miąsego koło Tłuszcza, Zespół „Łochowianie” z Łochowa, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszkowa i „Bez Wianka” z Ostrowi Mazowieckiej, a także chór męski z parafii p.w. św. Idziego w Wyszkowie.
Zespoły w dużej części prezentowały wesołe piosenki ludowe, były też znane numery, do których śpiewania przyłączała się chętnie publiczność. Grane były skecze kabaretowe, pojawił się również poważny nastrój podczas spokojnych, doniosłych dźwięków, jakie zaserwował słuchaczom chór męski kościoła p.w. św. Idziego. Artyści przygotowani byli do swoich występów w każdym detalu, ich stroje dumnie oddawały charakter ich repertuaru, np. panowie z chóru prezentowali się w czarnych spodniach w kant w połączeniu z białą koszulą i przywiązaną pod szyją muszką, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sława” z Zabrodzia miały na sobie kolorowe stroje ludowe. Temperatura wahała się w okolicy 35-40°C tego dnia. Na niebie świeciło palące słońce, zdumiewające jak w tym upale artystki radziły sobie w tak zabudowanych kostiumach.
-To nic, jest bardzo miła atmosfera, więc cieszymy się, że możemy występować – mówiła Wiesława Oleksiak z zespołu „Sława” z Zabrodzia, która jeszcze przed występem namawiała publiczność do wspólnego śpiewania i wesołej zabawy. – Jeśli ktoś może tańczyć, zapraszamy, czujmy się jak w rodzinie – zachęcała.
Inicjatorką wydarzenia była Lidia Stępkowska, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, a organizacją zajął się WOK „Hutnik”. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy w Wyszkowie i już planowane są kolejne.
- Pomysł powstał, ponieważ było takie zapotrzebowanie. Zespoły chciały mieć swój dzień, by mogli zaprezentować swój dorobek artystyczny – mówiła Lidia Stępkowska. – Do tej pory brali udział w wielu wydarzeniach, ale nie mieli swojej imprezy. Myślę, że to wejdzie na stałe do kalendarza wyszkowskich imprez, ostatnia niedziela lipca będzie dniem zarezerwowanym na prezentację zespołów seniorskich. Wtedy będą mogły zaprosić również inne, zaprzyjaźnione grupy z innych miejscowości.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl