Bug kontynuuje sparingi, w sobotę inauguracja sezonu

(Zam: 07.08.2013 r., godz. 10.30)

W ostatnim tygodniu seniorska drużyna Bugu Wyszków rozegrała trzy kolejne spotkania towarzyskie. Najciekawszym było starcie z Polonią Warszawa, które mimo dobrej postawy na boisku Bug przegrał 0:2.

Mecz z Polonią został rozegrany w środę 31 lipca w Laskach. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego wyszli na boisko w optymalnym składzie. W pierwszej połowie wyszkowianie zdominowali „Czarne Koszule”. Niestety, wyszkowianom brakowało skuteczności i do przerwy nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Na początku drugiej odsłony do głosu doszła warszawska Polonia strzelając premierową bramkę. Potem mecz się wyrównał. Wynik został ustalony po dość kontrowersyjnym rzucie karnym w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie stołeczni wygrali 2:0.
Następnego dnia młodzieżowcy z rocznika 1996 oraz seniorzy, którzy nie weszli do kadry na mecz z Polonią, rozegrali kontrolne spotkanie z Sokołem Serock. Odbyło się ono w Woli Kełpińskiej. Występujący na co dzień w Lidze Okręgowej rywale, wykorzystali przewagę fizyczną oraz doświadczenie i pewnie pokonali wyszkowian 7:1.
W sobotę 3 sierpnia niepełny skład Bugu starł się z Polonią Warszawa złożoną z piłkarzy z rocznika 1995. W spotkaniu pał hokejowy wynik 7:4 na korzyść Bugu. W wyszkowskim zespole wyróżnili się Damian Gałązka i Karol Skoczeń.
W najbliższą środę (7 sierpnia), Bug rozegra ostatnie z tegorocznych spotkań sparingowych. Przeciwnikiem zespołu trenera Ogrodzińskiego będzie Nadnarwianka Pułtusk, która w ubiegłym sezonie spadła do Ligi Okręgowej. Szkoleniowiec Bugu zapowiedział, że w pierwszej połowie zagra optymalnym składem, w drugim natomiast przetestuje zawodników rezerwowych. Cztery dni później wyszkowska ekipa zainauguruje sezon 2013/2014. W pierwszym spotkaniu Bug podejmie na własnym stadionie zespół Bzury Chodaków. Mecz rozpocznie się o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
Ruchy transferowe
Trener Krzysztof Ogrodziński potwierdził, że w wyszkowskiej drużynie, mimo wcześniejszych doniesień, pozostanie Piotr Augustyniak. Zespół prawdopodobnie wzmocni również dwóch nowych piłkarzy. Pierwszym z nich będzie Łukasz Damętko (występujący na lewej obronie/pomocy), który jednocześnie zajmie się również jako trener rocznikiem 1996. Drugim jest Maciej Czachór, środkowy obrońca, którego kibice powinni pamiętać z występów w Bugu sprzed dwóch lat. Pozyskanie stopera zostało podyktowane chorobą Alana Wróbla, która być może, wyeliminuje kapitana Bugu z występów na boisku w całej rundzie jesiennej. Po rocznej przerwie do treningów powrócił również utalentowany Tomasz Cichocki (rocznik 1994), który będzie wsparciem dla formacji ofensywnych drużyny.